Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: گروه خوارزمی در جمع «10 شرکت پیشرو»ی ایران - 1395/11/05

شرکت سرمایه گذاری خوارزمی (سهامی عام) در تازه ترین رتبه بندی شرکت های ایرانی، در جمع «10شرکت پیشرو»ی کشور قرار گرفت. در همین حال، این شرکت توانست وارد فهرست 100 شرکت برتر ایران نیز بشود. خوارزمی در سال 1393 درمیان شرکت های ایرانی جایگاه 107 را به خود اختصاص داده بود، اما در سال 94 با 36 پله جهش در میان 100 شرکت برتر کشور به رتبه 71 دست یافت.

در رتبه‌بندی امسال 10 شرکت پیشرو انتخاب شدند. معیار اصلی در انتخاب شرکت‌های پیشرو تغییر رتبه فروش شرکت‌های فهرست صد شرکت برتر ایران طی چهار سال اخیر است. فهرستی که بر اساس معیار اصلی ذکر شده تهیه می‌شود، با توجه به معیارهای دیگری پالایش می‌شود. این معیارها عبارتند از: وجود اطلاعات شرکت در رتبه‌بندی 100-IMI برای حداقل سه سال اخیر، منفی نبودن تغییر رتبه فروش شرکت در سال اخیر و زیان‌ده نبودن شرکت است.

بر پایه این خبر، شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در سال 1392، برنامه راهبردی 7 ساله خود را با ماموریت «ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها» تدوین کرد.

بر اساس برنامه راهبردی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی، اين شركت قرار گرفتن در میان 5 شرکت برتر سرمايه گذاري و هلدینگ های کشور را از نظر ارزش جمع دارایی ها در ترازنامه، سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است، به طوری که جمع دارایی های شرکت در سال 1399 (یعنی در پایان برنامه 7ساله) معادل یک درصد از رقم تولید ناخالص داخلی کشور به نرخ جاری  باشد. 

سازمان‌مديريت‌صنعتي ایران از سال 1377 رتبه‌بندي شركت هاي برتر کشور را هر ساله انجام داده است. اين رتبه بندی با الهام از رسالت این سازمان با فراهم کردن آمار و اطلاعات شفاف و مفيد در مورد بنگاه‌هاي اقتصادي كشور، فضاي روشن‌تري از كسب و كار اقتصادي كشور ارایه مي‌دهد و به مديران بنگاه‌های اقتصادی، سياست‌گذاران و پژوهشگران ياري مي‎رساند تا شناخت و درك دقيق‌تري از مقياس، ساختار مالي و اقتصادي صنايع و بنگاه‌هاي اقتصادي بزرگ كشور بيابند.تعداد بازدید : 1371
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...