Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: تازه ترین رتبه بندی شرکت های برتر ایران نشان می دهد:موفقیت های تازه در شرکت های گروه سرمایه گذاری خوارزمی - 1395/11/06

بر اساس رتبه بندی جدید سازمان مدیریت صنعتی (IMI100)؛ از بین شرکتهای برتر ایران، شرکت سرمایه گذاری خوارزمی(سهامی عام) و سه شرکت وابسته به آن موفق به کسب رتبه های برتر و بهبود رتبه چشمگیری شده اند.

شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در این ارزیابی به جمع 100 شرکت برتر کشور راه یافته و در شمار 10 شرکت پیشروی ایران قرار گرفته است. همزمان شرکت توسعه برق و انرژی سپهر و شرکت توسعه ساختمان خوارزمی نیز توانستند از نظر شاخص میزان فروش به ترتیب در رتبه های 149 و 201 بایستند. شرکت لابراتوارهای سینادارو، شرکت مدیریت برق منتظر قائم و شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی نیز توانستند به ترتیب رتبه های 251 ، 414 و 435 را در میان 500 شرکت برتر ایران از آن خود کنند.

همچنین شرکتهای توسعه برق و انرژی سپهر و توسعه ساختمان خوارزمی از نظر شاخص رشد سریع، جزو 5 شرکت برتر در بین 100 شرکت دوم و سوم این لیست شناخته شدند.

خوارزمی در جمع 10 شرکت پیشرو

شرکت سرمایه گذاری خوارزمی (سهامی عام) در تازه ترین رتبه بندی شرکت های ایرانی، با افزایش 35 درصدی در میزان فروش نسبت به سال 1393، در سال 1394 در جمع «10شرکت پیشرو»ی کشور قرار گرفت.

در رتبه‌بندی امسال 10 شرکت پیشرو انتخاب شدند. معیار اصلی در انتخاب شرکت‌های پیشرو، تغییر رتبه فروش شرکت‌های فهرست صد شرکت برتر ایران طی چهار سال اخیر است. فهرستی که بر اساس معیار اصلی ذکر شده تهیه می‌شود، با توجه به معیارهای دیگری مانند وجود اطلاعات شرکت در رتبه‌بندی 100-IMI برای حداقل سه سال اخیر، منفی نبودن تغییر رتبه فروش شرکت در سال اخیر و زیان‌ده نبودن شرکت پالایش می‌شود.

شرکت سرمایه گذاری خوارزمی همچنین به فهرست 100 شرکت برتر ایران از نظر میزان فروش وارد شده است. شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در سال 1393 در میان شرکت های ایرانی جایگاه 107 را به خود اختصاص داده بود، اما در سال 94 با 36 پله جهش در میان 100 شرکت برتر کشور به رتبه 71 دست یافت.

شرکت توسعه برق و انرژی سپهر

در طبقه‌بندی 500 شرکت برتر ایران 5 شرکت برتر از نظر رشد سریع بین صد شرکت دوم نیز معرفی شده‌اند. معیار اصلی در انتخاب شرکت‌های برتر از نظر رشد سریع، تغییر رتبه فروش شرکت‌های فهرست صد شرکت دوم طی چهار سال اخیر است. بر این اساس، شرکت برق سپهر با 61 رتبه رشد به رتبه 149 دست یافته و در میان 5 شرکت برتر از نظر رشد سریع بین صد شرکت دوم قرار گرفته است. این شرکت در سال 1394 نسبت به سال قبل از آن رشد فروش 148 درصدی را تجربه کرده است.

شرکت توسعه ساختمان خوارزمی

شرکت توسعه ساختمان خوارزمی نیز در تازه ترین رتبه بندی شرکت ها برای سال مالی 1394 که از سوی سازمان مدیریت صنعتی ایران صورت گرفته است، توانست رتبه نخست سومین گروه از مجموعه صد شرکت برتر  کشور را از آن خود کند و در رتبه 201 بایستد. این در حالی است که سه سال پیش، رتبه شرکت توسعه ساختمان خوارزمی در شاخص فروش 442  بوده است. شرکت توسعه ساختمان خوارزمی در سال مالی 1394 نسبت به سال قبل از آن رشد 287 درصدی را تجربه کرده است.

عامل پیشرفت گروه خوارزمی

بر پایه این خبر، شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در سال 1392، برنامه راهبردی 7 ساله خود را با ماموریت «ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها» تدوین کرد.

بر اساس برنامه راهبردی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی، اين شركت قرار گرفتن در میان 5 شرکت برتر سرمايه گذاري و هلدینگ های کشور را از نظر ارزش جمع دارایی ها در ترازنامه، سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است، به طوری که جمع دارایی های شرکت در سال 1399 (یعنی در پایان برنامه 7ساله) معادل یک درصد از رقم تولید ناخالص داخلی کشور به نرخ جاری  باشد. 

سازمان‌مديريت‌صنعتي ایران از سال 1377 رتبه‌بندي شركت هاي برتر کشور را هر ساله انجام داده است. اين رتبه بندی با الهام از رسالت این سازمان با فراهم کردن آمار و اطلاعات شفاف و مفيد در مورد بنگاه‌هاي اقتصادي كشور، فضاي روشن‌تري از كسب و كار اقتصادي كشور ارایه مي‌دهد و به مديران بنگاه‌های اقتصادی، سياست‌گذاران و پژوهشگران ياري مي‎رساند تا شناخت و درك دقيق‌تري از مقياس، ساختار مالي و اقتصادي صنايع و بنگاه‌هاي اقتصادي بزرگ كشور بيابند.


تعداد بازدید : 1529
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...