Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: پایش استراتژیک برنامه هفت ساله در همایش هشتم مدیران خوارزمی - 1395/11/27

هشتمین همایش مدیران گروه سرمایه گذاری خوارزمی صبح چهارشنبه 27 بهمن 95 با سخنان دکتر حجت اله صیدی، مدیرعامل این گروه در شهر شیراز آغاز به کار کرد.

دکتر صیدی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی(سهامی عام) در این همایش که با حضور اعضای هیات مدیره و معاونان این شرکت، و همچنین مدیران عامل شرکت های وابسته به آن در حال برگزاری است، با اشاره به تدوین برنامه راهبردی گروه سرمایه گذاری خوارزمی در نیمه دوم سال 92 گفت: در سال 1392 شرکت سرمایه گذاری خوارزمی 1100 میلیارد دارایی و 190 میلیارد تومان سود داشت. بر اساس برنامه راهبردی 7 ساله قرار است این ارقام در سال 99 به ترتیب به 33 هزار میلیارد تومان( معادل نیم درصد تولید ناخالص داخلی) و 8500 میلیارد تومان برسد.


وی با اشاره به انجام نظرسنجی از مدیران شرکت های وابسته به گروه خوارزمی درباره چگونگی اجرای برنامه استراتژیک 7 ساله گفت: غالب پاسخگویان نقش عوامل محیطی غیر قابل کنترل در موفقیت برنامه را حدود 30 درصد و نقش عوامل درونی و قابل کنترل  بر حرکت شرکت ها را 70 درصد ارزیابی کرده اند.

وی با بیان این که رویکرد برنامه راهبردی 7 ساله نیمه متمرکز است، اظهار کرد: در آستانه چهارمین سال اجرایی شدن این برنامه گروه خوارزمی در بهترین وضعیت در دوران فعالیت خود قرار دارد. البته این به این معنی نیست که عیب و نقص و چالشی در گروه وجود ندارد، بلکه به این معنی است که حرکت رو به جلو و مسیر انتخاب شده درست بوده است.

دکتر صیدی با بیان این که در حال حاضر گروه خوارزمی بیش از 6 هزار میلیارد تومان دارایی دارد، افزود: یکی از محورهای برنامه راهبردی، ورود به جرگه 100 شرکت برتر کشور بود که در همین راستا در رتبه بندی شرکت ها برای سال 94  در جایگاه 71 قرار گرفتیم.

وی با تاکید بر عارضه یابی و پایش برنامه راهبردی در پنل های تخصصی، حاضران در این همایش را به بیان روشن و صریح دیدگاه های خود دعوت کرد.

مدیرعامل گروه سرمایه گذاری خوارزمی با اشاره به فرصت های فراهم شده برای توسعه تعاملات بین المللی در فضای پس از «برجام» از تدابیر گسترده گروه سرمایه گذاری خوارزمی در این زمینه سخن گفت و از ظرفیت های شرکت های وابسته به این گروه برای جلب مشارکت سرمایه گذاران خارجی و تلاش ها و اقدامات به عمل آمده در این زمینه یاد کرد.

دکتر سید اصغر ابن الرسول معاون طرح و برنامه شرکت سرمایه گذاری خوارزمی نیز به عنوان دومین سخنران هشتمین همایش مدیران گروه خوارزمی در سخنانی با عنوان « در کجای مسیر هستیم؟» با بیان این که بدون چشم انداز هیچ حرکتی معنا ندارد، گفت: بسیاری از شرکت های معتبر در گوشه و کنار جهان علی رغم داشتن برنامه استراتژیک خوب و مناسب شکست خورده اند چون پایش استراتژیک نداشته اند.


وی با اشاره به فرایند برنامه ریزی استراتژیک در گروه سرمایه گذاری خوارزمی و تعیین سهم هر یک از صنایع در پرتفوی هدفگذاری شده بر مبنای پایش فصلی، ماهانه و هفتگی شرکت های زیر مجموعه تاکید کرد.

همچنین در صبح نخستین روز همایش، نخستین پنل تخصصی این همایش با عنوان«راه خوارزمی، چشم انداز، پویایی ، تداوم» و با حضور دکتر بهزاد ابوالعلایی، عضو هیات علمی سازمان مدیریت صنعتی ایران؛محمد حسن واصفی، مدیر عامل شرکت لابراتوارهای سینادارو؛ مهندس علیرضا اسلامی، مدیرعامل شرکت توسعه برق و انرژی سپهر؛ مهندس محمد زرکش، عضو هیات مدیره شرکت توسعه معادن صدر جهان و مهندس علیرضا موسوی حسب، عضو هیات مدیره شرکت توسعه مدیریت خوارزمی برگزار شد.تعداد بازدید : 2155
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...