Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: «وخارزم» ویژه ارديبهشت 96 منتشر شد - 1396/02/03

سی و هشتمین شماره ماهنامه داخلی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی - «وخارزم» - ویژه ارديبهشت ماه سال 1396- در 32 صفحه منتشر شد.

 در بخشی از سرمقاله این شماره وخارزم با عنوان «برنامة خیز بزرگ» به قلم دکتر حجت اله صیدی،مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی آمده است: «باران بی‌امان بهاری در روزهای آغازین فروردین، نوید سالی بارور و شکوفا را همراه داشت؛ سالی که از یک سو سال تولید و اشتغال نام گرفته و از این روی می‌توان به تمرکز بیشتر سیاست‌گذاران و مجریان بر عامل‌های مهم محرک رونق و رشد اقتصادی امیدوار بود، و از سوی دیگر، به دلیل تحولات مهمی که در فضای سیاسی و اقتصادی جهان رخ داده و نیز فضای پرتحرکی که به دلیل برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سیاست داخلی کشور پیش‌بینی می‌شود، از هم‌اکنون می‌توان دشواری پیش رفتن در مسیر را نیز محتمل دانست. آن‌چه در این فضای سرشار از احتمال قطعی است، آن است که هرگونه درنگ برای رسیدن به اهداف اقتصادی در  بنگاه‌ها، با این امید که فضایی آرام بر اقتصاد حاکم شود، خطایی بزرگ به شمار می‌رود. آن‌چه قطعی است، لزوم اقدام و عمل است. اگر اقتصاد ایران در سال جدید همان مسیری را بپیماید که در سال گذشته داشت، می‌توان خوش‌بین بود که با کنترل تورم و سامان‌دهی بیشتر اقتصاد و ایجاد بهبودی نسبی در عدم تعادل‌های ساختاری و مزمن، بنگاه‌ها با استفاده از فرصت‌هایی که در فضای پسابرجام ظهور یافته‌اند، رشد بهتری را نسبت به سال سپری‌شده رقم زنند. چنان‌چه این امر مهم تحقق یابد، بازار سرمایه نیز می‌تواند از رشدی بهتر و رونقی بیشتر برخوردار باشد. هر چند مسئلة مهم وضعیت نگران‌کنندة بانک‌ها، به‌ویژه بانک‌های بزرگ بورسی، ممکن است تا پایان سال به شیوة مطلوبی که انتظار می‌رود، هم‌چنان حل‌نشده باقی بماند، زیرا تاکنون هیچ طرح عملیاتی منسجم، کامل و واقع‌بینانه‌ای در این خصوص ارائه نشده است.»

در بخش دیگری از این سرمقاله آمده است:«ارزیابی سیاست‌گذاران و مجریان گروه سرمایه‌گذاری خوارزمی در هفته‌های آغازین سال آن است که رشد دارایی باکیفیت و سود پایدار در سال جاری نیز ادامه خواهد داشت و با عنایات حق، تاریخ پرافتخار دیگری رقم خواهد خورد. »

«شفاف سازی؛ نسخهء شفابخش برای بانکها و بخش خصوصی»،«سایه روشن بورس در سال 96»،«تولید و اشتغال؛ سهل و ممتنع در سال اقتصاد مقاومتی» و«اینجا چراغی روشن است» عناوین برخی از مطالب بخش «مجله اقتصاد و مدیریت» سی و هشتمين شماره «وخارزم» است.

«جان دادن به دیوار»،«رقبای همیشگی، کوکا در برابر پپسی» و «عکس های مینیاتوری» نیز برخی دیگر از عناوین مطالب بخش «مجله فرهنگ و خانواده» این شماره «وخارزم» است.

با این یادآوری که انعکاس نظرات شخصیت های حقیقی و حقوقی مندرج در این نشریه لزوما" بازتاب دیدگاه رسمی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی نیست و دیدگاه های رسمی مدیریت این شرکت از طریق همین وبسایت انتشار می یابد.تعداد بازدید : 2168
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...