Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: استخراج طلا از معادن صدر جهان کلید خورد؛ 4 دستاورد معدنی گروه خوارزمی در سال 1395 - 1396/03/20

اگرچه گواهی كشف ذخایر طلا در معدن شادان 15.6 تن است، اما حفاری های جدید از وجود بیش از دو برابر این مقدار طلا در این معدن حکایت دارد؛ از همین رو، شرکت «توسعه معادن صدرجهان درصدد است تا در آینده نزدیک مدارک و مستندات جدید را برای دریافت گواهی جدید به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارایه کند.
 شرکت توسعه معادن صدرجهان (سهامی خاص) یکی از شرکت های وابسته به شرکت سرمایه گذاری خوارزمی (سهامی عام) است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه معادن صدر جهان، حفاری های اولیه معدن شادان جنوبی واقع در اطراف شهرستان بیرجند به میزان 7 هزار متر منجر به صدور گواهی كشف 15.6 تنی طلای خالص از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت شد. اما با افزایش حفاری ها به 15 هزار متر مربع در سال 1395، شواهد و مدارک تازه ای برای وجود دستکم 2 برابر این مقدار طلای خالص به دست آمد که به زودی به وزارت صنعت، معدن و تجارت برای صدور گواهی اکتشاف جدید ارایه خواهد شد. در عین حال، کارشناسان خبره داخلی و خارجی که از این معدن بازدید و خاک آن را بررسی و آزمایش کرده اند، ذخایر این معدن را بیش از ارقام ذکر شده تخمین زده اند .

هم اکنون مراحل طراحی واحداث واحدهای فرآوری مواد معدنی طلا و مس برای تولید با ورودی سالانه 2 میلیون تن ماده معدنی در سال و مقدمات  برگزاری مناقصه برای ساخت کارخانه در دست اقدام است.

3 دستاورد دیگر در سال 95

تحولات مثبت در شرکت صدر جهان در سال 1395، به معدن شادان محدود نمی شود. اصلاح ساختار مالی این شرکت، استفاده از ظرفیت مازاد سایر کارخانه های معدنی در استان زنجان و همچنین فروش ماده معدنی به عنوان محصول میانی به ارزش 8.5 میلیارد تومان از دیگر دستاوردهای شرکت توسعه معادن صدر جهان به شمار می رود. دستاوردهایی که منجر به سوددهی و ثمردهی شرکت توسعه معادن صدر جهان پس از دو سال صرف سرمايه گذاري برای مطالعه، حفاری، آزمایش خاک و... شده است.

بنا بر گزارش های رسیده، شرکت توسعه معادن صدر جهان در سال 1395، توانست زیان انباشته خود را جبران کرده و به سوددهی برسد.

استفاده از ظرفیت مازاد کارخانه های معدنی فعال در کشور یکی دیگر از دستاوردهای سال 95 شرکت توسعه معادن صدر جهان به شمار می رود. فعالیت های معدنی مستلزم صرف زمان طولانی است و در مراحل گوناگونی همچون اکتشاف، مطالعات ژئو فیزیکی و... از کارشناسان و خبرگان متعدد استفاده می شود. افزون بر این، تولید مواد معدنی نیازمند طراحی کارخانه مبدل ماده معدنی به کنستانتره مس، کنستانتره مس و طلا، و به عبارتی شمش طلا است. شرکت صدر جهان با هدف کاهش هزینه های خود و عدم صرف هزینه های سرسام آور برای خرید دستگاه و طراحی کارخانه مربوطه در معدن «رشید آباد» از ظرفیت کارخانه های معدنی این استان با هدف تبدیل ماده معدنی به کنستانتره استفاده کرد و توانست در سال گذشته مقدار 17 هزار تن سنگ معدنی طلا مس را به ارزش 8.5 میلیارد تومان به فروش برساند. معدن طلا _ مس رشیدآباد در 50 کیلومتری شمال غرب شهر زنجان قرار دارد و براساس مطالعات انجام شده دارای 1/7تن ذخیره طلا و 22 هزار تن ذخیره مس است.

7 ستاره منظومه معدنی

منظومه معدنی متعلق به شرکت توسعه معادن صدر جهان به معادن شادان و رشید آباد محدود نمی شود. معدن طلا- مس هندو آباد، محدوده های معدنی طلای ورگهان، قاضی ولی و قاپاق تپه، و پروژه فروآلیاژ، 5 ستاره دیگر این منظومه به شمار می روند.

معدن طلا _ مس هندوآباد اردستان در استان اصفهان قرار دارد و براساس برآوردهای انجام شده دارای 2/5 تن ذخیره طلا و 11 هزار تن ذخیره مس است. در سال 1395 تست فرآوری در این معدن انجام پذیرفته و ترمیم جاده دسترسی در دست اقدام است. در سال 1396 نیز تکمیل مطالعات اکتشافی پیگیری خواهد شد. ضمن اینکه برای اجرایی شدن طرح احداث یک واحد پایلوت به منظورفرآوری مواد و تولید و کسب درآمد در کوتاه مدت در این محدوده معدنی نیز برنامه ریزی شده است.         

 پروانه اکتشاف محدوده معدنی ورگهان نیز در سال 1394 صادر شده و در اختیار شرکت توسعه معادن صدر جهان قرار گرفته است و در مزایده انجام شده برای انتقال مالکیت دو محدوده معدنی قاضی ولی و قاپاق تپه که در سال 1394 انجام پذیرفت، شرکت توسعه معادن صدر جهان برنده شد. در خرداد ماه 1396 پروانه اکتشاف دو محدوده معدنی قاضی ولی و قاپاق تپه دریافت شده است.تعداد بازدید : 5521
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...