Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: در جریان برگزاری چهاردهمین سمینار بازاریابی و فروش تاکید شد؛ نگاه سینادارو به بازار داروی عراق و افغانستان - 1396/03/28

چهاردهمین سمینار علمی تخصصی واحد بازاریابی و فروش شرکت لابراتوارهای سینادارو، یکم الی سوم خرداد ماه سال جاری برگزار شد. این سمینار که با هدف بازآموزی و به روزرسانی اطلاعات نمایندگان علمی تهران و شهرستان ها هر شش ماه یک بار برگزار می شود، این بار میـزبان شرکت نــوی کابل ممتاز، نماینده انحصاری شرکت سینادارو در افغانستان و شرکت اپوتک طرف قرارداد سینادارو در اقلیم کردستان عراق و سوپروایزرهای هر دو شرکت بود. دومین روز این سمینار با نگاه ویژه به صادرات و اهمیت برندینگ در صنعت داروسازی در هتل المپیک برگزار شد.

بر اساس این گزارش، هراتی، مدیر بازاریابی، فروش و صادرات سینادارو، اهداف صادرات و برنامه های مختلف این واحد برای افزایش سهم بازار صادرات در بازارهای هدف فعلی و رسوخ به بازارهای دیگر را بیان کرد.

در ادامه خانم مهندس آل بویه، سرپرست صادرات سینادارو، به تشریح اقدامات صورت پذیرفته در بخش صادرات پرداخت و چگونگی بررسی بازارهای هدف،مشکلات و موانع بر سر راه صادرات دارو در ایران، مشکلات ثبت شرکت و دارو در عراق و آمار صادراتی شرکت طی 5 سال گذشته، پیشنهاد برای بهبود صادرات و رویکرد و استراتژی این واحد در سال های آتی را ارائه کرد.

همچنین مهندس صیادی، مدیرعامل زاگرس دارو و نماینده انحصاری شرکت سینادارو برای صادرات به عراق در خصوص بازاریابی حرفه ای و صادرات دارو سخنرانی کرد و به روشن نمودن اهداف آتی زاگرس دارو در خصوص تعامل با سینادارو پرداخت.

 دکتر محمد نظیر حیدرزاده، کارشناس ثبت دارو در وزارت صحت افغانستان و مسئول فنی شرکت نوی کابل ممتاز ( نماینده شرکت سینادارو در افغانستان) با تاکید بر لزوم ثبت دارو در افغانستان به منظور صادرات دارو، چگونگی مراحل ثبت محصول در وزارت صحت افغانستان را مورد بررسی قرار داد. وی از  سخت گیری هــای اخیر وزارت صحت افغانستــان در خصوص بررسی پرونده های ثبتی و تدوین چک لیست جدید برای ثبت محصول توسط این وزارت خبر داد.

 همچنین رئوفی، مدیر بازاریابی و ارتباطات شرکت نوی کابل ممتاز، به ارائه برنامه های انجام شده در افغانستان و چالش های موجود در فروش دارو در آن کشور پرداخت و از برنامه های آتی خود برای توسعه سهم بازار محصولات سینادارو سخن گفت. وی به پوشش نمایندگان علمی در 8 ولایت از حدود 34 ولایت افغانستان اشاره کرده و لزوم پوشش ولایت بیشتر را در دستور کار شرکت نوی کابل ممتاز قرار داد.

دکتـــر معینی زنـــدی نیز  با تشریح چگونگی برنــــــدینگ در صنعــــــت داروسازی، به زوایای پنهان داروسازی در ایران اشاره کرد و با توجه به اصل بازنگــــری در برنــــدسازی محصــــولات بـــه اهمیـــت برندسازی سازمان پرداخت و مزایا و معایب آن را بررسی کرد.

سپس دکتر آل نبی، معاون توسعه و نوسازی سینادارو در مورد احداث پروژه جدید سینادارو و تولید محصولات با تکنولوژی BFS سخنرانی کرد.

دکتر سردار، سوپروایزر شرکت آپوتیک در شهر اربیل (نماینده سینادارو در کردستان عراق)، برنامه بازاریابی در اقلیم کردستان را ارائه کرد. وی اقدامات انجام شده در شهرهای اربیل و سلیمانیه را عنوان و ویزیت مستمر پزشکان و شرکت های پخش در  اقلیم کردستان را لازم دانست.

در پایان دکتر واصفی مدیرعامل شرکت سینادارو، با تشکر از دست اندرکاران برگزاری این سمینار، به جمع بندی موارد مطروحه پرداخت و بر حضور پررنگ سینادارو در بازارهای صادراتی، خصوصا عراق و افعانستان تاکید کرد. وی همچنین به روزرسانی اطلاعات نمایندگان علمی را از موارد لاینفک شرکت سینادارو اعلام کرد.تعداد بازدید : 2129
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...