Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: بیمه سرمد به ازای هر سهم 150 ریال سود تقسیم کرد - 1396/05/14


مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بیمه سرمد 28 تیرماه 1396با حضور 95 درصد از سهامداران برگزار شد. بيمه سرمد يكي از شركت هاي زير مجموعه شركت سرمايه گذاري خوارزمي (سهامي عام) به شمار مي رود.

به گزارش روابط‌عمومی بیمه سرمد، در این مجمع که با حضور پرویز مقدسی، رئیس هیات مدیره به عنوان رییس مجمع، دکتر اسماعیل دلفراز، مدیرعامل، نمایندگان سازمان بورس و اوراق بهادار، بیمه مرکزی ج.ا.ا، ناظرین سهامداران و دیگر اعضای مجمع برگزار شد، تقسیم سود 150 ریالی برای هر سهم به تصویب مجمع عمومي رسید.

دکتر اسماعیل دلفراز، مدیرعامل شرکت بیمه سرمد در اين مجمع گفت:«بیمه سرمد در سال 1395، مسیری رو به رشد را پیمود. در این سال شرکت نه تنها رتبه توانگری مالی در سطح یک را همچون سال های گذشته حفظ نمود، بلکه با پیگیری استراتژی‌هایی سودمحور، موفق به غنی ساختن پورتفوی حق بیمه خود به واسطه جذب قراردادهای با ریسک مناسب شد.»

دکتر دلفراز با اشاره به سرمایه ثبت شده هزار میلیاردی بیمه سرمد در سال 1395 گفت: «بر اساس مصوبه هیات محترم وزیران، این سرمایه باید تا پایان سال 1396 به 1500 میلیارد ریال افزایش پیدا کند و خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قبل از پایان سال جاری، این افزایش سرمایه محقق خواهد شد.»

دکتر دلفراز با تاکید بر لزوم جذب بیشتر پورتفوی حق بیمه بیمه‌های زندگی، از رشد 83 درصدی فروش در این محصول استراتژیک بیمه سرمد در سال گذشته خبر داد و این اتفاق را مدیون آموزش نمایندگان و جذب نیروهای متخصص دانست.

به گفته مدیرعامل بیمه سرمد، نمایندگان و کارگزاران بیمه‌ای همکار با این شرکت، با جذب پورتفوی مناسب و با ریسک پایین، توانسته‌اند بیمه سرمد را به چشم‌اندازهای تصویر شده در این شرکت نزدیک‌تر کنند.

وی اختصاص 16 درصد از پورتفوی بیمه سرمد به بیمه‌نامه‌های کم ریسک آتش‌سوزی و جذب محدود بیمه‌نامه‌های ثالث را یکی دیگر از دلایل توسعه پایدار این شرکت برشمرد و با اشاره به سهم 19 درصدی بیمه‌نامه‌های زندگی در پورتفوی این شرکت، نسبت به رشد بیش از 180 درصدی فروش این بیمه‌نامه‌ها تا پایان سال جاری ابراز امیدواری کرد.

راهبر قراردادهای بیمه مشترک

مدیرعامل بیمه سرمد با اشاره به افزایش اعتماد سایر شرکت‌ها به بیمه سرمد، از نقش راهبری این شرکت در قراردادهای کنسرسیوم یا بیمه مشترک ابراز خرسندی کرد و با بیان اینکه حق بیمه صادره در بیمه سرمد در سال 1395، با رشد 46 درصدی نسبت به سال قبل، به 1939 میلیارد ریال رسیده است، از برنامه‌ریزی‌هایی خبرداد که رشد 63 درصدی پورتفوی بیمه سرمد در سال جاری را به همراه خواهند آورد.

دکتر دلفراز مدیریت ریسک و سیاست‌های اتکایی را در حفظ سرمایه این شرکت تاثیرگذار دانست و افزود:«با وجود نسبت خسارت 65 درصدی صنعت بیمه در سال گذشته، با برنامه‌ریزی‌های مناسب صورت گرفته در حوزه مدیریت ریست، نسبت خسارت بیمه سرمد در سال 1395 تنها 53 درصد بوده است.»

دکتر دلفراز با بیان اینکه با اجرای طرح فروش بیمه‌نامه‌های استاندارد (طرح نسیم)، تاکنون بیش از 30 هزار فقره بیمه نامه در شعب بانک صادرات ایران صادر شده است، فروش بیمه‌نامه‌های سرمد در بیش از هزار شعبه منتخب این بانک را گامی در جهت تقویت همکاری بانک و بیمه معرفی کرد. وی افزود:« فروش بیمه نامه در بستر بانک، اتفاقی است که در بسیاری از کشورهای اروپایی رخ می‌دهد و فرصت جذب پورتفوی با ریسک مناسب و ضریب بسیار پایین را برای شرکت‌های بیمه فراهم می‌کند. خوشبختانه بیمه سرمد، با همکاری بانک صادرات ایران، موفق به اجرای تفاهمنامه طرح نسیم شده است و اجرای این طرح در جهت جذب پورتفوی با ریسک پایین از مسیر شعب بانک و همچنین فرهنگ‌سازی در عرصه فروش بیمه‌نامه‌های اختیاری، تاثیر قابل‌توجهی گذاشته است.»

مدیرعامل شرکت بیمه سرمد سال 1396 را سالی متفاوت برای این شرکت خواند و در خصوص جذب بیش از 3130 میلیارد ریال پورتفوی با ترکیب مناسب در این شرکت تا پایان سال جاری، ابراز امیدواری کرد.تعداد بازدید : 2255
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...