Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: تقدیر خوارزمی از روزنامه نگاران حوزه بورس و بازار سرمايه - 1396/05/23

شرکت سرمایه گذاری خوارزمی (سهامی عام) شامگاه یکشنبه 22 مرداد، طی مراسمی، به مناسبت روز خبرنگار، از جمعی از روزنامه نگاران حوزه بازار سرمایه تقدیر و تشکر کرد.

بر پایه این خبر، در این مراسم که با حضور برخی از چهره های عرصه رسانه و ادبیات همچون عموزاده خلیلی،مدیرمسئول هفته نامه چهل چراغ و سهیل محمودی، شاعر و نویسنده نامی کشور برگزار شد، دکتر حجت اله صیدی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی ضمن تبریک روز خبرنگار، از دشواری های این حرفه سخن به میان آورد.

صیدی در بخشی از سخنان خود با بیان این که به هر میزان که ورود به حرفه ای آزاد باشد، رقابت در آن شغل نیز سخت تر است، گفت: از آنجا که ورود به عرصه روزنامه نگاری برای اغلب افراد جامعه آزاد است، رقابت در این حرفه نیز دشوار است. از این رو، تنها افرادی که دارای پیگیری، جدیت و مطالعه بیشتری هستند، می توانند در این حرفه ماندگار شوند.

به گفته وی، در عصر حاضر که منابع خبررسانی بسیار زیاد شده است، نه تنها تحلیل اخبار که صرفا تشخیص صحت و سقم آن به کاری سخت و نیازمند پیگیری جدی تبدیل شده است.

دکتر سید رضا موسوی، معاون سرمایه گذاری و توسعه شرکت سرمایه گذاری خوارزمی نیز در این مراسم گزارشی مختصر از برنامه ها، موفقیت ها و جایگاه این شرکت در بازار بورس تهران ارایه کرد.

به گفته وی، شرکت سرمایه گذاری خوارزمی بر اساس برنامه راهبردی 7 ساله خود که از سال 92 آغاز کرده است، سرمایه گذاری های خود را در 7 حوزه، بانکداری، انرژی(نفت،گاز و انرژی)، بازار سرمایه و واسطه گری مالی، معدن و صنایع معدنی، آی.تی و فناوری اطلاعات، بازرگانی، صنعت ساختمان متمرکز کرده است.

دکتر موسوی با بیان این که در سال های باقی مانده تا 1400(پایان برنامه راهبردی 7 ساله) وزن سرمایه گذاری ها در آی.تی و فناوری اطلاعات، و معدن و صنایع معدنی افزایش خواهد یافت، اظهار کرد: در حوزه معدن به موفقیت های بسیار خوبی دست یافته ایم که تا پایان سال متناسب با زمان، این موفقیت ها رسانه ای خواهد شد.

ابراهیم رستمیان مقدم، پیشکسوت عرصه ارتباطات و مشاور مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی نیز در این مراسم طی سخنان کوتاهی، یکی از دلایل همکاری خود با گروه سرمایه گذاری خوارزمی را توجه مدیریت سابق و کنونی این شرکت به مقوله مسئولیت اجتماعی و مسئولیت شرکتی بر شمرد و گفت: شرکت سرمایه گذاری خوارزمی با بیش از 40 هزار سهامدار خرد، یکی از شرکت های واقعا سهامی عام کشور به شمار می رود.

سهیل محمودی، شاعر وگوینده سال های نه چندان دور رادیو پیام نیز در این مراسم، با صدای گرم خود از خاطرات روزنامه نگاری اش و همچنین خاطرات مشترکش با دکتر صیدی در حوزه شعر و ادبیات گفت. به باور محمودی، قشر روزنامه نگار بر خلاف برخي از مشاغل و حرفه ها، دارای پیشینه و تاریخ است. پیشینه ای که در آن فرخی یزدی، میرزاده عشقی، و ملک شعرای بهار در اوج قرار دارند و از همین رو است که روزنامه نگاران نباید منافع ملی را فدای منافع شخصی خود کنند.

در این مراسم، دکتر صیدی نیز به درخواست و اصرار حاضران، یکی از غزل های خود را خواند.


تعداد بازدید : 3842
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...