Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: وخارزم «آذر» منتشر شد - 1396/09/01

 چهل و پنجمین شماره ماهنامه داخلی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی- «وخارزم» - ویژه آذرماه سال 1396- در 36 صفحه منتشر شد.

 در سرمقاله این شماره وخارزم با عنوان «صحبت سرما و دندان و امید» به قلم دکتر حجت اله صیدی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی آمده است: «آمارهای انتشاریافته از بازار سرمایه در آستانة ماه پایانی پاییز، به‌روشنی سخن از انجماد بورس سر می‌دهند که ناشی از افزایش ریسک سیاسی، تنگنای مالی و نقدینگی و وضعیت پیچیدة بازار پول است. کاهش شدیدی که در هفته‌ها و روزهای گذشته، در حجم و ارزش معاملات سهام رخ داده، در کنار کوچ سپرده‌ها از کوتاه‌مدت به بلندمدت، خبر از زمستانی متفاوت در تاریخ بازار سرمایه می‌دهند، که بیش از همه هشداری به سرمایه‌گذاران نهادی است تا تدبیری دیگر بیندیشند و از میان اسکلت‌های بلورآجین و سقف کوتاه آسمان، به‌درستی عبور کنند و قدم در بهاری هم‌چنان تا جاودان سرسبز بگذارند. اهمیت این هشدار به سرمایه‌گذاران نهادی از آن روی است که این نهادها، اعم از شرکت‌های سرمایه‌گذاری، شرکت‌های تامین سرمایه، صندوق‌ها و دیگر فعالان حرفه‌ای بازار اوراق بهادار، هستة اصلی فعالیتشان را در سرمایه‌گذاری در سهام و خرید و فروش آن تعریف کرده‌اند و بیش از هر سازمان یا نهاد دیگری از این وضعیت اثر می‌پذیرند.»

در بخش دیگری از این سرمقاله تصریح شده است: «گذشتن از تنگنای نقدینگی، انجماد بورس به تعبیر گروهی از تحلیل‌گران رسمی بازار، دشواری‌های ساختاری محیط کسب‌وکار و پیچ حیرت‌آور نظام بانکی، علاوه بر عزم راسخ و تهور، بی‌باکی و ریسک‌پذیری، نیاز به ابزارهایی کارآمد دارد که باید با دقت و تدبیر مدیران و هم‌دلی و پشتیبانی سهام‌داران به کار گرفته شود. پشت سر نهادن راه ناهمواری که به تعبیر شاعر زمستان سرشار است از هوای دل‌گیر، درهای بسته و سرهای در گریبان و سربرآوردن از بهاری پربار، تنها با عشق و امید و تلاش میسر است و رسیدن بدان مقصد عالی با پشتیبانی آنان که کارکنان دیرینة خوارزمی هستند و سهام‌داران ارجمند آن.»

«دنیای سیاهِ نوسان»،«نوسان در ارز، امید در بورس»، «دو روی سکه افزایش نرخ ارز» و«مالیات به شرط بهبود فضای کسب و کار» عناوین برخی از مطالب بخش «مجله اقتصاد و مدیریت» چهل و پنجمین شماره «وخارزم» است.

«ابتکارات کوچک برای آسایش در محل کار»،«تجارت داستان سرایی» و «پدیده تر از پدیده» نیز برخی دیگر از عناوین مطالب بخش «مجله فرهنگ و خانواده» این شماره «وخارزم» است.

نسخه پی.دی .اف چهل و پنجمین شماره وخارزم و همچنین شماره های پیشین این نشریه را می توانید در همین وبسایت- وبسایت رسمی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی ببینید و بخوانید.

با این یادآوری که انعکاس نظرات شخصیت های حقیقی و حقوقی مندرج در این نشریه لزوما" بازتاب دیدگاه رسمی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی نیست و دیدگاه های رسمی مدیریت این شرکت از طریق همین وبسایت انتشار می یابد.

 

 تعداد بازدید : 2934
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...