Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: تداوم برنامه محوری در گروه خوارزمی - 1397/01/28

 

دکترعلی اصغر ابن الرسول، معاون طرح و برنامه شرکت سرمایه گذاری خوارزمی(سهامی عام) گفت: بر اساس دیدگاه های مدیرعامل جدید شرکت و بر اساس نتایج بررسی نقاط ضعف و قوت و فرصت ها و تهدیدهای پیش روی شرکت، برنامه جدید گروه سرمایه گذاری را تدوین و تلاش می کنیم تا اهداف آن را محقق کنیم.


دکتر ابن الرسول، در غرفه شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در یازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه افزود: در وهله اول هیچ فرد، سازمان یا مجموعه ای بدون هدف نمی تواند زندگی کند. اگر سازمانی هدف نداشته باشد، اساسا کسب و کار برای آن بدون معنا می شود. در نتیجه مهمترین مساله این است که اهداف سازمان را تبیین کنیم و بعد بر اساس آن اهداف، برنامه ریزی داشته باشیم. در صورت نبود برنامه، علی رغم داشتن اهداف خوب، اهداف محقق نخواهند شد.

وی افزود: در نتیجه لازم است حتما برنامه ریزی داشته باشیم و تمام مسایل  داخلی سازمان اعم از نقاط ضعف و قوت، امکانات، مقدورات، محیط سازمان، رقبا، فرصت ها و چالش ها را بشناسیم. تهدیدهایی که ممکن است در حال حاضر یا در آینده مثلا در یک افق 5 یا 10 ساله بروز یابند را باید بشناسیم تا بتوانیم برای مواجهه با آنها آماده باشیم. در نتیجه، در صورتی که محیط درونی اعم از نقاط ضعف و قوت و همچنین مسایل بیرونی  اعم از فرصت ها و تهدیدها را بشناسیم و بر مبنای آنها برای تحقق اهداف، برنامه تنظیم و استراتژی مان را مشخص کنیم، می توانیم برنامه های استراتژیک مان را معین می کنیم.

معاون طرح و برنامه شرکت سرمایه گذاری خوارزمی افزود: در مرحله بعد، با مجموعه های تابعه شرکت مذاکره می کنیم تا در چارچوب این برنامه کلان، برنامه اختصاصی خود را تنظیم کنند و پس از چند مرحله تبادل نظر، برنامه را نهایی می کنیم. همه این اقدامات در خوارزمی انجام شده اند و امیدواریم در سال 97 با یک بررسی مجدد اهداف سالانه و دو سال بعد را مشخص کنیم و با جدیت تمام برنامه ها را اجرا کنیم.

او با اشاره به تغییر مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی گفت: بر اساس دیدگاه های مدیرعامل جدید شرکت و بر اساس بررسی انجام شده از نقاط ضعف و قوت و فرصت ها و تهدیدها برنامه جدید را مشخص و تلاش می کنیم تا به آنها برسیم.

وی در ارزیابی میزان تحقق برنامه راهبردی 7 ساله شرکت سرمایه گذاری خوارزمی که 4 سال آن سپری شده است، اظهار کرد: تقریبا در برخی زمینه ها تا 80 درصد جلو رفته ایم ولی در برخی زمینه ها کمتر و در حدود 10 درصد پیش رفته ایم.

وی افزود: در مجموع این که برنامه داشته ایم، اصل خوبی بوده است. شرایطی که چند سال قبل پیش بینی می کردیم با آنچه که در واقعیت اتفاق افتاد، تفاوت داشت. اگر چه برجام دارای موفقیت های نسبی بوده است، اما فکر می کردیم بسیاری از مسایل پیش روی ما با برجام حل و فصل شده و فرصت های جدیدی در سپهر اقتصاد ایران ایجاد می شود که ما هم در سایه آن می توانیم حرکت کنیم؛ اما متاسفانه اینگونه نشد و همزمانی رکود و تورم (تورم کمتر و رکود بیشتر) مشکلاتی را برای بنگاه های اقتصادی از جمله خوارزمی ایجاد کرد.تعداد بازدید : 1803
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...