Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: وخارزم «خرداد» منتشر شد - 1397/02/31

 پنجاه و یکمین شماره ماهنامه داخلی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی- «وخارزم» - ویژه خردادماه سال 1397- در 36 صفحه منتشر شد.

 در سرمقاله این شماره وخارزم با عنوان «زمانی برای اصلاحات اقتصادی» آمده است: «اگر طرف اروپایی می‌خواهد ایران را در برجام نگه دارد، باید راه‌کارهای واقعی و اجرایی ارائه دهد. به‌طور مثال، بانک مرکزی اروپا (ECB ) یا هر نهاد قدرتمند دیگری در این قاره، صندوق جبران خسارت برای شرکت‌ها و بانک‌های اروپایی و حتی غیراروپایی تاسیس کند که از بابت همکاری قانونی با ایران، از سوی آمریکا جریمه می‌شوند. به این ترتیب هر جریمه‌ای که از سوی آمریکا بر شرکت‌ها و بانک‌ها اعمال شود، از سوی این صندوق پرداخت خواهد شد. کارکرد چنین صندوقی می‌تواند مشابه آژانس‌های اعتبار صادراتی (ECAs ) باشد.»

در بخش دیگری از این سرمقاله تصریح شده است: «فارغ از این‌که نتیجۀ رایزنی‌های دیپلماتیک ایران با سایر طرف‌های برجام به چه نتیجه‌ای برسد، خروج آمریکا از برجام، زمینۀ اجماع بر سر حل اختلافات سیاسی و اقتصادی، پی‌گیری هر چه سریع‌تر اصلاحات اقتصادی (مانند اصلاح نظام بانکی، نظام مالیاتی و...) و ابداع راه‌کارهای داخلی برای مقابله با تحریم‌ها را نیز فراهم آورده است. از این‌رو، انتظار می‌رود، دولت و فعالان اقتصادی با افزایش دوز درون‌زایی اقتصاد و با نگاهی مثبت به شرایط پیش رو، اقدامات لازم برای چرخش پرقدرت‌تر چرخ اقتصاد با تکیه بر توان داخلی را فراهم آورند.»

«حضور فعال سینادارو در بیست و چهارمین سمینار سالانه فارابی»، «عضویت کارکنان گروه خوارزمی در بانک اطلاعاتی اهداکنندگان سلول های بنیادی»، «چالش های تغییر ارز پایه» و «صرفه اقتصادی نیروگاه های تولید پراکنده» عناوین برخی از مطالب بخش «مجله اقتصاد و مدیریت» پنجاه و یکمین شماره «وخارزم» است.

«قدر؛ اندازه عاشقی ماست به خدا»، «خلاقیت در اوج! » و«جای خالی طنز!» نیز برخی دیگر از عناوین مطالب بخش «مجله فرهنگ و خانواده» این شماره «وخارزم» است.

نسخه پی.دی .اف پنجاه و یکمین شماره وخارزم و همچنین شماره های پیشین این نشریه را می توانید در همین وبسایت- وبسایت رسمی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی ببینید و بخوانید.

با این یادآوری که انعکاس نظرات شخصیت های حقیقی و حقوقی مندرج در این نشریه لزوما" بازتاب دیدگاه رسمی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی نیست و دیدگاه های رسمی مدیریت این شرکت از طریق همین وبسایت انتشار می یابد.
تعداد بازدید : 3117
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...