:: اقدامات محیط زیستی نيروگاه شهيد منتظرقائم - 1397/04/31

دنياي صنعت، در هر شكلي، همسويي كاملي با محيط زيست سالم ندارد؛ اما بشر براي آساني در فرآيند بسياري از فعاليت ها و استفاده از امكانات، ناگزير صنعت را به خدمت گرفته است و توانسته تا حدودي همراهي با محيط زيست را هم در دستور كار قرار دهد تا آسيب كمتري به آن برساند.

مدير امور ایمنی،بهداشت و محیط زیست (HSE) نيروگاه شهيد منتظرقائم گفت: «نيروگاه هاي حرارتي كه تامين كننده بخش اعظمي از برق كشور است، از اين قاعده مستثني نيستند. به همين دليل با استفاده از راهكارهاي عملي، سعي در كنترل و كاهش آلايش محيط زيست دارد. در اين راستا نيروگاه شهيد منتظرقائم فعاليت هاي قابل توجهي مانند نصب و بهره برداري سيستم مستمر(OnLine ) پايش گازهاي خروجي از اگزوز واحد هاي بخار، تصفيه پساب صنعتي و بهداشتي را به اجرا گذارده و طرح هايي همچون پايش مستمرگازهاي خروجي اگزوز واحدها گازي و پايش پساب خروجي نهايي مجموعه را در دست اجرا دارد.»

مهندس محمدي همچنین گفت: «در بحث كنترل آلاينده هاي هوا، نيروگاه شهيد منتظرقائم با بكارگيري سيستم پايش مستمر گازهاي خروجي از اگزوز واحدهاي بخار اعم از NOX ، SO2 ، CO و CO2 ، با انجام مانورهاي لازم، نيروگاه را در محدوده مجاز گازهاي خروجي براساس استانداردهاي سازمان محيط زيست، تحت كنترل دارد.

وی افزود: لازم به يادآوري است كه در اين زمينه، نيروگاه با احداث فضاي سبزي به مساحت بيش از 20 هكتار همزمان با احداث نيروگاه و همچنين نگهداري و توسعه آن ، تلطيف فضاي سايت نيروگاه و تا حدودي زيادي محدوده نيروگاه را در دستور كار دارد.

مالکیت نیروگاه شهید منتظر قائم در اختیار شرکت سرمایه گذاری خوارزمی (سهامی عام) است. این نیروگاه در کیلومتر 7 جاده کرج به ملارد واقع شده است و دارای دو نیروگاه بخار و سیکل ترکیبی با ظرفیت اسمی 1623 مگاوات است.

تعداد بازدید : 257
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...
ساعت و تاریخ : 19:34- 1398/2/30
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
شماره تماس :
توضیحات :

دسترسی سریع

سهامداران

درباره خوارزمی

:: آخرین صورت وضعیت پورتفوی
:: اطلاعات روزانه سهام :: پورتال سهامداران :: صندوق سرمایه گذاری :: تاریخچه شرکت :: ساختار سازمانی :: منشور اخلاقی :: شرکت های وابسته :: ترکیب سهامداران
Tel : 021 - 66485908                 Fax : 021 - 66485854
www.kharazmi.ir                               info@kharazmi.ir
تمامی حقوق متعلق است به شرکت سرمایه گذاری خوارزمی
طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط پـارس فنـاوران