Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: خوارزمی و عزمی دوباره در آستانه فصلی نو؛ معارفه ارجمندی،تودیع سلیمی و تجلیل از دکترصیدی انجام شد - 1397/07/17

مراسم تودیع حسین سلیمی و معارفه عباسعلی ارجمندی، مدیران عامل سابق و جدید گروه سرمایه گذاری خوارزمی (سهامی عام) با حضور دکتر مهدی کرباسیان، معاون وزیر صمت ورئیس هیات عامل ایمیدرو و دکتر حجت اله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات ایران، سهامداران عمده، اعضای هیات مدیره و مدیران عامل شرکت های زیرمجموعه و برخی از چهره های شناخته شده بازار سرمایه برگزار شد. در این مراسم، از دکتر صیدی، به عنوان مدیرعامل اسبق گروه خوارزمی (92 تا اسفند 96) و حسن زاهدی، مدیرکل حوزه ریاست در دوران تصدی دکتر صیدی نیز با اهدای لوح تقدیر، قدردانی شد. همچنین باتوجه به عدم حضور سلیمی، اعلام شد که در اولین جلسه هیات مدیره شرکت خوارزمی ازوی جداگانه تقدیرخواهد شد.

در این مراسم، پرویز مقدسی، رئیس هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری خوارزمی با بیان این که خوارزمی، حدود دودهه پیش شرکتی تازه تاسیس و کوچک به مدیرعاملی تورج عباسی در خیابان سمیه بود، گفت: با حضور دکترمهدی کرباسیان در گروه خوارزمی به عنوان مدیرعامل از سال 1389، این شرکت جایگاه ویژه ای دربازارسرمایه یافت. پس از آن دکتر صیدی هم در کسوت مدیرعاملی خوارزمی زحمات زیادی کشیدند وحق بزرگی به گردن گروه خوارزمی دارند.

وی با اشاره به دوران کوتاه مدیریت حسین سلیمی بر شرکت سرمایه گذاری خوارزمی و استعفای او به دلیل مشکلات شخصی گفت: بحث های زیادی برای انتخاب مدیرعامل جدید صورت گرفت و در نهایت جناب آقای ارجمندی از مدیران با سابقه بازار سرمایه و همچنین از مدیران قدیمی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی به عنوان مدیرعامل این مجموعه انتخاب شدند.

وی افزود: آقای ارجمندی به طور کامل نسبت به بازار سرمایه و گروه سرمایه گذاری خوارزمی شناخت دارند، از همین رو خوشحال و امیدواریم که ایشان با بهره گیری از تجربیات ارز شمندگذشته بتواند مسیر رشد خوارزمی را ادامه دهد و در این مسیر موفق باشد.

خوارزمی در جمع 100 شرکت برتر

دکتر صیدی مدیرعامل اسبق شرکت سرمایه گذاری خوارزمی نیز در این مراسم با بیان این که خوارزمی امروز یکی از شرکت های بزرگ، موفق و اثرگذار در بازار سرمایه است، گفت: در عین حال، حتی وقتی وارد با شکوه ترین قصرها و کاخ ها هم بشویم، ممکن است یکی دو آجر شکسته روی یک دیوار وجود داشته باشد و ما با دیدن آنها از عظمت بنا غافل شویم. از این رو، همواره باید نیمه پر لیوان را ببینیم.

او با اشاره به تلاش های دکتر هیبتی و دکتر کرباسیان در جایگاه مدیران عامل اسبق گروه خوارزمی افزود: خوارزمی خوب بنا نهاده شده است. در دوره 4.5 ساله حضورم در خوارزمی از بودن در این مجموعه لذت بردم و آموختم. بنده دارایی های عظیمی را تحویل گرفته بودم از همین رو، باید این دارایی ها را ارتقا داده و به مرتبه بالاتری می رساندم و این کار بدون داشتن چشم اندازوبرنامه ممکن نبود. از این رو، در تلاشی فشرده  چندماهه بااعلام شعار «ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها» برنامه هفت ساله راهبردی خوارزمی را تدوین کرده و به مرحله اجرا گذاشتیم وبه این ترتیب  به تدریج خوارزمی بزرگتر شد.

دکتر صیدی با تاکید بر این که گروه خوارزمی مستظهر به پشتیبانی دو بانک بزرگ صادرات و مسکن است، اظهار کرد: حس و تجربه خوبی از همکاری با کارکنان و مدیران خوارزمی از جمله آقای ارجمندی در مسیر اجرای برنامه 7 ساله داشتم. هیات مدیره خوارزمی هم بسیار کمک کردند. بر این اساس، خوارزمی در بازار سرمایه اثرگذار شد و با بازدهی خوبی که به دست آورد، در زمره 100 شرکت برتر کشور قرار گرفت. در عین حال، برخی از پیش بینی های ما تحقق نیافت، مثلا فکر می کردیم دولت سالانه 20 درصد قیمت برق را افزایش دهد، اما چنین نشد.

مدیرعامل بانک صادرات با بیان این که بنگاه های اقتصادی را باید از نو تحلیل کرد، افزود: در این میان، آنچه اهمیت دارد، تیم مدیریت بنگاه های اقتصادی است که با قدرت و قوت در مسیر هدفگذاری شده پیش برود.

او با اشاره به سوابق آشنایی خود با حسین سلیمی، مدیرعامل سابق گروه خوارزمی گفت: از حضور ایشان در این مجموعه خیلی خوشحال شدم، منتها ایشان بنا به دلایل شخصی استعفا کردند.به دلیل این که معتقد به ثبات مدیریتی هستم، به سهم خودم برای ماندن ایشان تلاش کردم اما به نتیجه نرسیدیم و از این پس ایشان در هیات مدیره خوارزمی حضور خواهند داشت. بر این اساس، باید امانت را به اهلش می سپردیم. آقای ارجمندی از دوستان و همکاران قدیمی هستند. اولین بار در اوایل دهه 80 در سرمایه گذاری ملی با ایشان آشنا شدم و بعد دوباره در گروه خوارزمی ایشان را دیدم و حالا در زمره سابقون این گروه به شمار می روند.

صیدی افزود: آقای ارجمندی با توجه به تجارب، سلامت نفس، حرفه ای گری و درستکاری با آرامش و اطمینان نفس انتخاب شدند. از این رو، فکر می کنم که با حضور آقای ارجمندی، خوارزمی روزهای بسیار خوبی را تجربه خواهد کرد.امیدواریم که آقای ارجمندی با برنامه قبلی یا برنامه اصلاح شده و با همراهی و پشتیبانی هیات مدیره، و سهامداران حقیقی و حقوقی که مایه خیر و برکت هستند، در این مسیر که همانا «ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها» است، موفق شوند و در مسیر ثروت آفرینی برای کشور بزرگ و عزیزمان ایران گام بردارند.

خصوصی ترین شرکت بورس

دکتر مهدی کرباسیان نیزطی سخنانی در این مراسم اظهار کرد: شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در حقیقت یکی از خصوصی ترین شرکت های بورسی کشور است. چون بر خلاف اغلب شرکت ها که برخی نهادها و خصولتی ها در آنها سهم دارند، هیچ نهادی در خوارزمی سهم ندارند.

رئیس هیات عامل ایمیدرو افزود: حسن دیگر خوارزمی این است که اغلب سهامداران آن کارکنان و بازنشستگان بانک صادرات و بانک مسکن هستند.

او همچنین با اشاره به این که اغلب مدیران گروه خوارزمی از پیشکسوتان رشته های تخصصی بازار سرمایه هستند، اظهار کرد: این نشانه شایسته سالاری است. از انتخاب آقای ارجمندی خوشحالم و به ایشان تبریک می گویم. ایشان به همراه برخی دیگر ازمدیران و همکاران از گردانندگان اصلی ستاد خوارزمی از سال های دور بودند و هستند.

رقابت سخت با خوارزمی

عسگری مارانی از پیشکسوتان بازار سرمایه نیز در این مراسم  با بیان این که رقابت با آقایان کرباسیان و صیدی برای ما سخت بود، گفت: الان هم که آقای ارجمندی به عنوان مدیرعامل انتخاب شده اند، دعا می کنم که در شرکتی مسئولیتی نداشته باشم، چون رقابت با ایشان به عنوان فردی خبره و تلاشگر هم سخت است.

او با اشاره به حضور مدیران برجسته در هیات مدیره گروه سرمایه گذاری خوارزمی، از سلیمی مدیرعامل سابق این گروه نیز تشکر و ابراز امیدواری کرد که افزایش سرمایه سهامداران ادامه یابد.

تبریک به سهامداران

دکتر فضل الله ریاحی، از مدیران سابق گروه سرمایه گذاری خوارزمی و از پیشکسوتان بازار سرمایه نیز در این مراسم گفت: گروه خوارزمی صادرکننده مدیر نیز شده است. یکی از مدیران عامل اسبق الان به عنوان معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایمیدرو است و مدیرعاملی دیگر الان در راس بانک صادرات ایران قرار دارد. امیدواریم آقای ارجمندی هم در آینده در مراتب بالاتری برای خدمت قرار گیرند.

ریاحی با اشاره به حضور خود در گروه خوارزمی و روحیه آکادمیک و حرفه ای دکتر صیدی گفت: در شرایطی که در ایران شرکت ها معمولا دارای یک برنامه یک ساله هستند، دکتر صیدی در سه ماهه اول حضور خود شرکت سرمایه گذاری خوارزمی از یک برنامه هفت ساله سخن به میان آورد و آن را با کمک همکاران تدوین کرد. این مساله به غیر از داشتن پیشینه علمی نشان دهنده شجاعت و شهامت ایشان نیز بود.

او با اشاره به سوابق حرفه ای سلیمی مدیرعامل سابق گروه سرمایه گذاری خوارزمی آرزو کرد که در بازار سرمایه همچون گذشته موفق باشد.

ریاحی همچنین اظهار کرد: قبل از تبریک به آقای ارجمندی برای انتخاب شدن به عنوان مدیرعامل گروه سرمایه گذاری خوارزمی باید به سهامداران این شرکت تبریک بگویم. چرا که این انتخاب و ارتقای شغلی از میان مدیران داخلی مجموعه گروه خوارزمی صورت گرفته است. این نگاه هیات مدیره البته در مورد جایگزینی آقای کنعانی به جای آقای سیدین در شرکت آتی نگر سپهر ایرانیان نیز صورت گرفته است، که قابل تقدیر است.

او در نهایت با ارایه تحلیلی کوتاه از شرایط اقتصادی کشور به ارجمندی تبریک گفت و بهترین ها را برای او آرزو کرد.

تدوین برنامه جدید خوارزمی به زودی

ارجمندی نیز به عنوان آخرین سخنران این مراسم با تشکر از سخنرانان پیشین برای اظهارات جامع و کاملی که درباره پیشینه و مسیر طی شده توسط گروه سرمایه گذاری خوارزمی مطرح کردند، گفت: من کارشناس بودم، هستم و هر وقت هم سمت مدیرعاملی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی را ترک کنم، به عنوان کارشناس خواهم رفت.

او با اشاره دوران مدیریت دکتر کرباسیان اظهار کرد: ایشان علاوه بر توسعه مجموعه خوارزمی، در این مجموعه با بکارگیری مدیران با سابقه کشور شور و شعف ایجاد کردند و از همین رو است که الان احساس می کنم با داشتن چنین پشتوانه ای هیچ کاری غیر ممکن نیست.

ارجمندی با اشاره به تدوین برنامه راهبردی 7 ساله گروه خوارزمی در دوران مدیریت دکتر صیدی نیز گفت: این برنامه بدیع، جامع نگر و بلند پروازانه از این نظر که پتانسیل های خوارزمی را تشخیص دادند و در برنامه لحاظ کردند- است. تا سال سوم از اهداف برنامه اگر جلو نبودیم، قطعا عقب هم نبودیم. الان هم از آن اهداف عقب نیستیم. آغاز فعالیت های قابل توجه در بخش معدن و صنایع معدنی، نفت و پتروشیمی و همچنین خرید نیروگاه برق منتظر قائم که دارای ارزش ذاتی بالایی است، کمک خواهند کرد که برنامه 7 ساله همچنان پیگیری شود.

او با اشاره به اثرپذیری اقتصاد کشور و شرکت ها از مساله برجام، ابراز امیدواری کرد شرکت سرمایه گذاری خوارزمی با حمایت سهامداران بانک صادرات ایران و بانک مسکن از این مسیر پر فرازونشیب عبور کند و قطعا عبور خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی با اشاره به برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت در 28 مهر ماه سال جاری گفت: برگزاری مجمع مستلزم صرف وقت است. اما پس از برگزاری این مجمع، برنامه جامع میان مدت و بلند مدت را تدوین خواهیم کرد و «ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها» همچنان شعار اصلی ما خواهد بود و حتما در این مسیر طی طریق خواهیم کرد.

او با اشاره به ارتباط خود با مدیران بانکی اظهار کرد که دغدغه آنها را به خوبی درک می کنم و از همین رو، قول می دهم که اهداف و عملکرد ما بر اساس سودآوری بیشتر و با کیفیت تر تدوین شده و تحقق یابد.

ارجمندی با اشاره به مسئولیت بزرگ خود در گروه سرمایه گذاری خوارزمی اظهار کرد: مطمئنم که دکتر صیدی و هیات مدیره گروه از ارایه کمک دریغ نخواهند کرد. جایگاه خوارزمی در بازار سرمایه، جایگاهی رفیع است و تلاش خواهیم کرد که این شرکت در جایگاه بالاتری قرار گیرد. اگر پا در جای پای بزرگان گذاشتن سخت است، اما تلاش خواهم کرد که این ماموریت راباهمراهی میران وهمکاران پرتلاش خوارزمی به درستی انجام دهم و در روز تودیع سربلند باشم.

سوابق مدیرعامل جدید گروه خوارزمی

به گزارش وب سایت شرکت سرمایه گذاری خوارزمی، عباسعلي ارجمندي داراي مدرك كارشناسي ارشد مديريت بازرگاني با گرايش مالي و يكي از مديران با سابقه و مجرب بازار سرمايه است. او از سال 1388 تا كنون، مديرعامل شركت توسعه مديريت سرمايه خوارزمي، يكي از شركت هاي وابسته به گروه سرمايه گذاري خوارزمي بوده است. 

پيش از آن نيز در گروه سرمايه گذاري خوارزمي،‌ به مدت دوسال مديريت عاملي شركت آتي نگر سپهر ايرانيان را به عهده داشته است.

ارجمندي فعاليت حرفه اي خود را در سال 1370 از شركت سرمايه گذاري ملي ايران به عنوان كارشناس و مدير گروه آغاز كرد و پس از 12 سال فعاليت،‌ از سال 1382 تا 1385 بر مسند مديريت شركت كارگزاري ملي ايران نشست.

حسين سليمي، طي 7 ماه گذشته سكان مديريت گروه سرمايه گذاري خوارزمي را به عهده داشته است. تعداد بازدید : 3810
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...