Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: الگوريتم؛ اميدي تازه در گروه سرمايه‌گذاري خوارزمي - 1397/07/21

 

شرکت سبدگردان الگوریتم به عنوان یکی از نهادهای مالی گروه سرمایه‌گذاری خوارزمی با هدف ارائه خدمات حرفه‌ای در حوزه مدیریت دارایی‌ها و سایر خدمات مالی فعالیت خود را از تیرماه 1397 آغاز كرد.این نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار در راستای تحقق اهداف مورد نظر، مدیریت انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری، طراحی و تأسیس صندوق‌های سرمایه‌گذاری با ساختارهای جدید، مدیریت سبدهای اختصاصی و ارائه خدمات مدیریت دارایی‌ها به‌صورت تخصصی و متناسب با اهداف و نیازهای منحصر به فرد گروه‌های مختلف مشتریان را در دستور کار خود قرار داده است.

آنگونه كه آرش قلي زاده، ‌مديرعامل شركت سبدگردان الگوريتم به وب سايت رسمي شركت سرمايه‌گذاري خوارزمي گفته، شرکت سرمایه گذاری آتی نگر سپهر ایرانیان از شرکت های زیرمجموعه گروه سرمایه‌گذاری خوارزمی، مالکیت 99.5 درصد از کل سهام شرکت الگوریتم را در اختیار دارد.

قلي‌زاده افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده در برنامه راهبردی 7 ساله گروه خوارزمی، یکی از مهم‌ترین رسالت های تعیین شده برای شرکت سرمایه‌گذاری آتی‌نگر سپهر ایرانیان در افق 1399، تبدیل شدن این شرکت به گروه خدمات بازار سرمایه و ارائه خدمات همه‌جانبه مالی و سرمایه‌گذاری به شرکت های گروه و مشتریان داخلی و خارجی است. در همین رابطه، این شرکت اقدام به تاسیس شرکت سبدگردان الگوریتم كرده است. سرمایه اولیه این شرکت در هنگام تاسیس برابر با 20 میلیارد ریال است که با توجه به برنامه‌های توسعه‌ای شرکت و حضور موثر در بازار سرمایه ایران، افزایش سرمایه به 150 میلیارد ریال در برنامه شرکت الگوریتم قرار دارد.

او همچنين درباره چشم‌انداز ترسیمی شركت الگوريتم اظهار كرد: اين شرکت مجموعه‌ای است پیشرو، یادگیرنده، متشکل از نیروهای خبره با سابقة تحصیلی و حرفه‌ای شاخص، دارای ساختاری کارآ و نیز نوآور در طراحی راهکارها و ابزارهای سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه ایران. قرار گرفتن در میان سه شرکت سبدگردان برتر از نظر مجموع ارزش دارایی‌های تحت مدیریت، از جمله اهداف اصلی شرکت الگوریتم است.

به گفته قلي زاده، محورهای اصلی فعالیت شرکت سبدگردان الگوریتم، مطابق با اساسنامه خود به قرار زير است:

- تصمیم به خرید، فروش یا نگهداری اوراق بهادار به نام سرمایه‌گذار معین توسط شرکت در قالب قراردادی مشخص، به‌منظور کسب انتفاع برای سرمایه‌گذار

- پذیرش سمت در صندوق‌های سرمایه‌گذاری اعم از مدیر و متولی

- مبادرت به انجام سایر فعالیت‌هایی که طبق مقررات مصوب سازمان بورس و اوراق بهادار، دارنده مجوز فعالیت سبدگردانی، مجاز است

مديرعامل شرکت الگوریتم درباره برنامه هاي در دست اجراي اين شركت نيز گفت: اين شركت طی چند ماه پس از آغاز فعالیت خود، علاوه بر جذب و مدیریت دارایی های کلان اشخاص حقیقی و حقوقی در قالب قراردادهای اختصاصی سبدگردانی، به دنبال تاسیس «صندوق درآمد ثابت قابل معامله» و «صندوق سرمایه گذاری طلا» نیز بوده است که در حال حاضر صندوق درآمد ثابت قابل معامله در مرحله دریافت موافقت اصولی از سازمان بورس است. همچنین این شرکت مدیریت صندوق  سرمایه گذاری مشترک خورازمی و صندوق بازارگردانی اختصاصی توسعه سینا را از مهرماه 1397 بر عهده گرفته است.

او افزود: با توجه به این مهم که موفقیت در هر کسب وکاری در گرو شناسایی درست مزیت ها و تقویت و توسعه آن ها و پرهیز از تمرکز و اتلاف منابع است و از طرف دیگر شرکت الگوریتم، مزیت اصلی خود را بهره‌گیری از نیروی انسانی متخصص با دانش و تسلط بر ابعاد مختلف بازار سرمایه کشور می داند، این شرکت در نظر دارد که با تکیه بر توان این مدیران و تحلیلگران خبره، با ارائه خدمات نوین در حوزه مدیریت دارایی‌ها، نقش موثری در گسترش بازار سرمایه کشور ایفا كند.

قلي‌زاده اظهاركرد: همچنین گروه مشاور سرمایه گذاری شرکت الگوريتم، تا پیش از اخذ مجوز فعالیت مشاور سرمایه‌گذاری که پیش‌بینی می‌شود در سال سوم فعالیت شرکت محقق شود، عمدتاً در حوزه فعالیت‌های مطالعاتی و پژوهشی به‌ویژه انجام مطالعات بازار برای بازارهای جدید و بالقوه مورد نظر شرکت، طراحی و اجرای استراتژی‌های بازاریابی و برند سازی مشغول به کار خواهد بود. تخصیص چنین نیروی انسانی کارآمدی براي پیشبرد امور توسعه کسب و کار شرکت، در قیاس با سایر شرکت‌های رقیب منحصر به فرد است و به عنوان یکی از نقاط قوت شرکت الگوریتم مطرح خواهد بود.

به گفته قلي زاده، در راستای کسب نتیجه‌های رضایت بخش و بهره مندی از مزیت حال حاضر شرکت الگوریتم، این شرکت استراتژی ورود به عرصه‌های جدید در بازارهای مالی را دنبال می کند. در همین رابطه در افق 5 ساله، برنامه‌های اصلی شرکت شامل موارد زیر است:

-        ارائه خدمات مدیریت دارایی ها به گروه‌های جدید مشتریان

-        تاسیس صندوق‌های سرمایه گذاری مرسوم نظیر صندوق‌های درآمد ثابت، مختلط، سهام و بازارگردانی

-        طراحی و تاسیس صندوق‌های سرمایه گذاری جدید نظیر صندوق سرمایه گذاری ارزی و صندوق‌های سرمایه گذاری تخصصی

-        ارائه انواع خدمات مشاوره مالی و مشاوره سرمایه گذاری اعم از ارزش گذاری سهام شرکت‌ها و پروژه‌ها، انجام مطالعات امکان سنجی، تهیه طرح کسب و کار شرکت‌ها، تهیه گزارشات تحلیل صنعت و سایر خدمات مشاوره ای

او در پايان اظهار كرد: شرکت الگوریتم امیدوار است با تکیه بر توانمندی های خود و گسترش ظرفیت ها در آینده به اهداف مورد نظر خود در راستای برنامه‌های راهبردی شرکت سرمایه گذاری آتی نگر و گروه سرمایه گذاری خورازمی، جامه عمل بپوشاند.تعداد بازدید : 3705
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...