Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: تقسيم 50 ريال سود نقدي به ازاي هر سهم خوارزمي؛ در مجمع عمومي عادي ساليانه شركت سرمايه گذاري خوارزمي تصويب شد - 1397/07/28

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری خوارزمی (سهامی عام) برای سال مالی منتهی به 31 خرداد 1397، با حضور حدود 81 درصد از سهامداران حقیقی و حقوقی، روز شنبه مورخ 28 مهرماه 1397 برگزار شد و تقسیم 50 ریال سود نقدی مورد تصویب صاحبان سهام قرار گرفت.

مجمع پس از استماع گزارش هیات مدیره و گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی، صورت های مالی مورد تصویب قرار داد و موسسه حسابرسی دایا رهیافت را به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی انتخاب نمود. همچنین روزنامه اطلاعات و دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه‌های رسمی انتخاب شدند. موسسه توسعه همياري سپهر، شركت آرمان انديشان رستاك، شركت كارت ايران، شركت اميد آيندگان سپهر و شركت سرمايه گذاري ملي ايران به عنوان اعضاي هيات مديره شركت سرمايه گذاري خوارزمی برای مدت دو سال انتخاب گردیدند.

در بخش ارایه گزارش عملکرد هیات مدیره، آقای ارجمندی مديرعامل شركت، ضمن تبیین وضعيت شاخص هاي كلي اقتصاد جهان و ايران به چالش‌های موجود در اقتصاد ایران اشاره نمودند. وی در خصوص چالش‌های نظام بانکی گفت: با پيچيده‌تر شدن مشكلات نظام بانكي و نرخ ارز، دريافت تسهيلات براي بنگاه هاي اقتصادي از جمله شرکت سرمایه گذاری خوارزمی دشوار شده و به همين دليل انتظار می رود بهای تمام شده توليد نیز افزايش يابد.

آقای ارجمندی با اشاره به اثرگذاري وضعيت كلان اقتصاد ايران بر عملکرد گروه سرمايه گذاري خوارزمي اظهار كرد: به دليل نوسان شديد نرخ ارز، شركت هاي زير مجموعه خوارزمي نیز مانند تمام شركت هاي ديگر، با مشکلاتی در تدوین برنامه ريزي دقيق روبرو شده‌اند. به‌طور مثال، برخي واحدهایي كه نيازمند خريد تجهيزات و مواد اولیه بودند با تنگناهایی مواجه شده اند.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی درباره وضعيت كلي بازار سهام نيز اظهار كرد: تا پيش از نوسانات ارز، بورس روند كندي داشت. شاخص كل بورس طی سال مالی مورد گزارش با 38 درصد رشد به حدود 109 هزار واحد در پایان خرداد ماه سال جاری رسيد. ارزش بازار در این دوره حدود 32 درصد افزایش و حجم معاملات 3/3 درصد كاهش داشت. لیکن در ادامه سال، بازار سرمایه عمدتاً تحت تأثیر تحولات نرخ ارز، با افزایش تقاضا و ورود نقدینگی مواجه شد به طوری که در سه ماهه منتهي به 31 شهريور ماه سال جاري شاهد رشد بیش از 47 درصدی شاخص کل بورس در پایان شهریور ماه نسبت به اول تیرماه سال جاری بودیم و قیمت سهام شركت سرمايه‌گذاري خوارزمي نيز از این قاعده مستثنا نبود.

آقای ارجمندی در ادامه گزارش خود به مهمترين اقدامات انجام گرفته در جهت عبور از چالش ها و رشد و توسعه شركت به مواردی همچون انجام مذاکرات جدي به منظور امهال تسهيلات شرکت توسعه برق و انرژي سپهر بابت خريد نيروگاه شهيد منتظر قائم اشاره کرد و افزود: در این راستا با بانك صادرات ايران توافق شد كه بدهي های معوق تسويه گردد و ساختار جدیدی برای بازپرداخت مابقی اقساط که متناسب با توان مالی شرکت باشد، تدوین شود.

او سپس به پيشرفت طرح انتقال و نوسازي خطوط توليدي شرکت لابراتوارهاي سينادارو اشاره کرد و از انتظار بهره برداری از این پروژه تا پایان سال 1397سخن گفت.

آقای ارجمندي همچنين با اشاره به توسعه عمليات اکتشاف در معادن شرکت توسعه معادن صدر جهان اظهار كرد: شركت توسعه معادن صدر جهان در سال 1393 با رويكرد فعاليت در حوزه فلزات گرانبها آغاز به كار كرد و 7 معدن از ميان 15 معدن را براي فعاليت، شناسايي و انتخاب كرد. معدن طلاي شادان يكي از معادن ياد شده است كه در مرحله عقد قرارداد براي نصب ماشين آلات است و پيش بيني مي شود تا پايان سال 1398 استحصال طلا از خاک اکسیده معدن، به بهره برداري برسد.

وی از ساخت و نصب نيروگاه 29 مگاواتی کارخانه سبا در فولاد مبارکه اصفهان توسط شرکت توليد و توسعه ايستگاهي نيروپارسه نيز به عنوان اقدام ديگر گروه سرمايه گذاري خوارزمي ياد كرد و گفت: اين شركت در زمينه واردات، نصب و بهره برداري از مولد هاي مقياس كوچك فعاليت مي كند؛ مولد هایي كه از نظر آلودگي و راندمان مقرون به صرفه هستند. اين شركت همچنين در تنكابن پروژه ديگري را در دست اجرا دارد.

به گفته آقای ارجمندي، توسعه عمليات بازار سهام از طريق شرکت سرمايه گذاري آتي نگر سپهر ايرانيان با هدف تشکيل گروه خدمات مالي تخصصي و مديريت بهينه پرتفوي، تأسيس شرکت سبدگردان الگوريتم از طريق شرکت سرمايه گذاري آتي نگر سپهر ايرانيان و ارتقاء فعاليت در بازار مالي از طريق تملک کامل سهام شرکت کارگزاري آينده نگر خوارزمي و موفقيت در مديريت صندوق ها و نیز توسعه فعاليت ها و تنوع بخشي به صادرات و واردات محصولات پروتئيني از طريق شرکت تجارت گستران خوارزمي نيز از جمله ساير اقدامات گروه سرمايه گذاري خوارزمي در سال مالي گذشته بوده است.

مديرعامل شركت سرمايه گذاري خوارزمي درباره برنامه هاي آتي اين شركت نيز از بازنگري در برنامه راهبردي 7 ساله اين گروه متناسب با شرايط آينده اقتصاد خبر داد و گفت: هرچند از اهداف برنامه راهبردي فاصله داریم اما با توجه به فعاليت هاي جدید شرکتهای گروه اميدواريم به اين اهداف در پايان سال 1399 نزديك شويم. افزون بر اين،‌ با توجه به شرايط جديد اقتصادی، ضميمه اي تحت عنوان رويكرد تا سال 1400 به برنامه راهبردي اضافه خواهد شد و درباره آن اطلاع رساني نيز صورت خواهد گرفت.

او همچنين با بيان اين كه تجديد ساختار فعاليت ها در چارچوب اهداف برنامه ريزي شده انجام خواهد شد از تداوم ارزيابي و پايش فرصت هاي پيش روي اقتصاد ايران در راستاي برنامه راهبردي هفت ساله خبر داد.
تعداد بازدید : 5420
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...