Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: بهاری دیگر/ سرمقاله «وخارزم» ویژه بهار 98 به قلم عباسعلی ارجمندی، مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری خوارزمی - 1397/12/20

در آستانه بهاری دیگر، «وخارزم» باز هم مهمان شماست. پس از توقفی نزدیک به یک سال، ماهنامه «وخارزم» در قالب فصلنامه دوباره انتشار خود را از سر می‌گیرد.
«وخارزم» کانال ارتباطی گروه سرمایه‌گذاری خوارزمی با سهام‌داران، مدیران، کارکنان و خانواده‌هایشان و تمامی علاقه‌مندان به این شرکت بزرگ است که تلاش داشته و خواهد داشت تا علاوه بر اخبار، تحلیل‌ها و گزارش‌ها در مورد گروه سرمایه‌گذاری خوارزمی، صفحاتی را به افزایش اطلاعات عمومی در زمینه‌های اقتصاد ایران و جهان، مباحث مدیریت و منابع انسانی و نیز بخش‌هایی را به اوقات فراغت (با خواندنی‌هایی درباره فرهنگ، خانواده، ورزش و...) اختصاص دهد.
آغاز دوباره انتشار «وخارزم» را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم بیش از پیش در تحکیم ارتباط خوارزمی با دوست‌دارانش ایفای نقش کند.

آینده خوارزمی
خوارزمی سال97 را به عنوان سالی پرحادثه پشت سر گذاشته است. آقای دکتر حجت‌اله صیدی پس از چهار سال و نیم، سکان مدیریت خوارزمی را به آقای حسین سلیمی سپرد و خود بار مسئولیت سنگین هدایت بانک صادرات ایران را بر عهده گرفت. آقای دکتر صیدی در دوران مدیریت خود گروه خوارزمی را به سطح شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری ارتقا داد. برنامه راهبردی هفت ساله، خرید و تملک نیروگاه شهید منتظرقائم، شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معادن، نفت و گاز و پتروشیمی و توسعه روابط بین‌الملل شرکت در کنار افزایش سرمایه و ارزش دارایی‌های آن از دستاوردهای دوران مدیریت ایشان بود که با شعار «ثروت‌آفرینی پایدار برای نسل‌ها»، چشم‌اندازی از رشد و توسعه روزافزون فعالیت‌های خوارزمی را پیش رو قرار داد.

آقای حسین سلیمی از مدیران خوش‌نام بازار سرمایه با کوله‌باری از تجربه اداره شرکت‌های بزرگ، هدایت میراث دکتر صیدی برای دست‌یابی به اهداف تعیین‌شده را در شرایطی بر عهده گرفت که فضای متاثر از زمزمه‌های خروج آمریکا از برجام، بازگشت دوباره تحریم‌ها و مشکلات ناشی از برخی رخدادهای داخلی، به اقتصاد کشور تحمیل شده بود. زمزمه‌های بر هم خوردن برجام (که اقتصاد ایران برای خروج از رکود، جذب سرمایه‌گذاری‌های مالی، فنی و تکنولوژیک و شکوفایی، امید بسیار بدان داشت) با تصمیم یک‌جانبه رئیس‌جمهور آمریکا، به واقعیت پیوست و نابه‌سامانی‌های ارزی با شدت بیشتری ادامه یافت و فضای فعالیت‌های اقتصادی بیش از پیش تحت تاثیر قرار گرفت.

این عوامل به همراه برخی عوامل مدیریتی در گروه خوارزمی (در حوزه سهام‌داری)، دست‌یابی به اهداف تعیین‌شده برای عملکرد دوره مالی 97-96 را با چالش‌هایی مواجه کرد. با برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام در 28 مهر ماه و تغییر در ترکیب اعضای حقوقی هیئت مدیره و پس از آن انتخاب اشخاص حقیقی، فعالیت‌های خوارزمی وارد دوران جدیدی شده است. هیئت مدیره جدید گروه خوارزمی بر این باور است که وارث بنایی سترگ است که به دست مدیران پیشین بنا نهاده شده و می‌بایست تمام تلاش خود را معطوف به دست‌یابی به اهداف معینی کند که در شعار «ثروت‌آفرینی پایدار برای نسل‌ها» متبلور است.
این بنای رفیع در کنار ساختارهای محکم و منسجم و با حضور مدیران و کارکنانی سخت‌کوش و پرتلاش است که گروه خوارزمی را در مسیر پیش رو، یاری خواهند کرد.
گرچه دشواری‌های به‌وجودآمده ناشی از خروج آمریکا از برجام و تشدید تحریم‌ها و تاخیر اتحادیه اروپا در تعریف راه‌کارهای مراودات ملی و اقتصادی با ایران، فعالیت‌های شرکت‌های گروه خوارزمی را هم تحت تاثیر قرار داده است، اما مدیران و همکاران خانواده بزرگ خوارزمی مترصد شناسایی فرصت‌ها و بهره‌برداری از آن‌ها در جهت تامین منافع سهام‌داران هستند.

انسجام مدیریتی و تعیین اهداف کوتاه‌مدت و میان‌مدت برای فعالیت‌های شرکت‌های تحت پوشش با استفاده از تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها و در سایه تدبیر و تلاش همه کارشناسان و کارکنان، گروه خوارزمی را از این دوران سخت عبور خواهد داد.


تعداد بازدید : 2213
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...