Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: عرضه صکوک منفعت ۱۰۰۰ میلیارد ریالی سینا دارو در هفته جاری - 1398/05/13

با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک منفعت شرکت سینا دارو (سهامی عام) به مبلغ یک هزار میلیارد ریال از طریق شرکت بورس اوراق بهادار تهران در هفته جاری عرضه عمومی می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه در این باره گفت: در صکوک منفعت سینا دارو، کل منافع حاصل از خط تولید اسپری استنشاقی به عنوان منافع مبنای انتشار اوراق مورد استفاده قرار می گیرد که به مدت ۴ سال به شرکت واسط مالی اسفند سوم(با مسئوولیت محدود) به وکالت از خریداران اوراق واگذار می شود.

غلامرضا ابوترابی اظهار داشت: نرخ علی الحساب این اوراق ۱۹ درصد و پرداخت های دوره ای آنها هر سه ماه یکبار است. ناشر این اوراق شرکت واسط مالی اسفند سوم(با مسئولیت محدود) بوده و عرضه آن از طریق شرکت بورس اوراق بهادار تهران صورت خواهد گرفت.

وی در خصوص ارکان انتشار این اوراق به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: ضامن این اوراق شرکت سرمایه گذاری خوارزمی است و بازارگردانی و تعهد پذیره نویسی این اوراق بر عهده شرکت تامین سرمایه سپهر(سهامی خاص) است.

ابوترابی افزود: موسسه حسابرسی آزمون پرداز ایران مشهود(حسابدار رسمی)، امین این اوراق و عامل پرداخت همچون دیگر انتشارهای صکوک، شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه خواهد بود.

شایان ذکر است، این اولین باری است که یک شرکت دارویی اقدام به تامین مالی از طریق انتشار صکوک در بازار سرمایه می کند.تعداد بازدید : 2241
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...