Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: پذیره‌نویسی واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری دارا الگوریتم از روز 4 شهریور ماه آغاز می شود. - 1398/06/04

پذیره‌نویسی واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری دارا الگوریتم از روز دوشنبه 4 شهریور ماه آغاز و تا روز یکشنبه 10 شهریور ادامه خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی، ارزش مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری این صندوق 10 هزار ریال است و توسط کارگزاری آینده‌نگر خوارزمی عرضه خواهد شد.

آرش آقاقلیزاده مدیرعامل شرکت سبدگردان الگوریتم در این باره گفت: هدف اصلی در عرضه این صندوق کاهش نوسانات سرمایه‌گذاری است، ضمن اینکه ثبات در جریان درآمدی خریداران واحدهای صندوق نیز از دیگر مواردی است که به‌طور جدی مورد توجه شرکت سبدگردان الگوریتم به‌عنوان مدیر صندوق قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه مشتری‌ صندوق‌های درآمد ثابت عمدتاً افرادی هستند که به دلیل ریسک‌پذیری کمتر، بخش عمده منابع مالی خود را در سپرده‌های بانکی سرمایه‌گذاری می‌کنند، گفت: در واقع این سرمایه‌گذاری جایگزین سپرده‌های بانکی است که امنیت خاطر برای سرمایه‌گذاران به ارمغان می‌آورد.

مدیر صندوق دارا الگوریتم درخصوص مزیت های این صندوق گفت: محاسبه سود به‌صورت روزشمار، عدم وجود نرخ شکست، عدم محدودیت در کاهش یا افزایش مبلغ سرمایه‌گذاری در صندوق، بازارگردانی فعال و نقدشوندگی بالا و امکان استفاده از واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق تا سقف ۶۵ درصد ازرش آن به‌عنوان وجه تضمین معاملات اعتباری در سبدهای سرمایه‌گذاری از جمله مزیت‌های این صندوق به شمار می روند.

وی همچنین در خصوص پرداخت سود صندوق سرمایه‌گذاری دارا الگوریتم گفت: سود صندوق دارا الگوریتم در پایان هر ماه پرداخت می‌شود و سبدگردان الگوریتم به‌عنوان مدیر صندوق تمام تلاش خود را بکار می‌گیرد تا سرمایه‌گذاری در صندوق با نرخ سود بالاتری از نرخ سپرده‌های بانکی همراه باشد. سود صندوق توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به حساب بانکی آن دسته از سرمایه‌گذارانی که در آخرین روز هر ماه دارنده واحدهای صندوق هستند، واریز خواهد شد.

آقاقلیزاده در خصوص نحوه خرید واحدهای این صندوق نیز گفت: علاقه مندان به سرمایه‌گذاری در این صندوق می‌توانند به‌صورت آنلاین و یا از طریق کلیه کارگزاری‌های عضو فرابورس نسبت به خرید اقدام کنند.

وی حداقل میزان سرمایه گذاری را یک میلیون ريال (معادل ۱۰۰ واحد) در سفارش‌های آنلاین و مبلغ ده هزار ريال (معادل ۱ واحد) در صورت سفارش از طریق کارگزاری اعلام کرد.تعداد بازدید : 1741
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...