Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: هزار میلیارد ریال اوراق منفعت «سینادارو» مورد استقبال سرمایه گذاران قرار گرفت - 1398/06/06

روش های نوین تامین مالی از طریق بازار سرمایه دردستورکار شرکت های گروه خوارزمی

اوراق منفعت شرکت لابراتوارهای سینادارو با نماد «صینا205» که در فهرست نرخ‌های بازار اوراق بدهی بورس اوراق بهادار تهران قرار گرفته بود، مورد استقبال سرمایه گذاران بازار سرمایه قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی، با توجه به مزیت های استفاده از فرصت های بازار سرمایه در تامین مالی شرکت ها که چندی پیش توسط وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی نیز توصیه شده بود، این مهم توسط شرکت سینا دارو با محوریت شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در دستور کار قرار گرفت و تامین مالی طرح توسعه این شرکت از طریق ابزار نوین بازار سرمایه انجام شد.

 بر این اساس و پس از اخذ مصوبه‌ های لازم از سازمان بورس اوراق بهادار تهران، اوراق منفعت شرکت لابراتوارهای سینادارو به مبلغ یک هزار میلیارد ریال، منتشر شد که مورد اسقبال فعالان بازار سرمایه قرار گرفت. لازم به ذکر است بودجه مورد نیاز طرح توسعه شرکت سینا دارو 2 هزار و 600 میلیارد ریال برآورده شده که یک هزار میلیارد ریال این پروژه از طریق بازار سرمایه و عرضه اوراق منفعت این شرکت تامین شده است.

با توجه به برنامه های کلان دولت مبنی بر خودکفایی در صنعت دارویی، به همت مدیران شرکت سینا دارو اجرای طرح توسعه جدید شرکت سینا دارو در دستور کار قرار گرفت که با تحقق این مهم، زمینه افزایش توان این شرکت را در تولیدات و محصولات دارویی و پزشکی فراهم می کند.

آثار مثبت طرح توسعه شرکت سینا دارو علاوه بر صنعت داروی کشور، اثرات مثبتی در بازار سرمایه، سهامداران و سایر ذینفعان ایجاد خواهد کرد که همه این موارد در نهایت زمینه رونق بیش از پیش بازار سرمایه را فراهم خواهد کرد.

لازم به ذکر است طرح توسعه شرکت سینا دارو از چندی پیش در دستور کار قرار گرفت و براساس این طرح منافع حاصل از خط تولید اسپری استنشاقی به ‌منظور تأمین مالی بخشی از مخارج باقیمانده طرح انتقال و توسعه خطوط تولیدی، توسط شرکت واسط مالی اسفند سوم به‌عنوان نهاد واسط، درج شد.

بر اساس این گزارش، اوراق منفعت شرکت لابراتوارهای سینادارو در نماد «صینا205»با همکاری شرکت تامین سرمایه سپهر و سایر ارکان بازار بورس اواسط مرداد ماه منتشر شد. پرداخت سود این اوراق چهارساله، هر سه ماه یکبار با نرخ سود علی الحساب 19 درصد خواهد بود، ضمن اینکه ضمانت این اوراق بر عهده شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی (سهامی عام) است.تعداد بازدید : 1742
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...