Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: به همت کارشناسان شرکت نیرو پارسه سومین موتور نیروگاه 25مگاواتی نیروگاه تنکابن مورد بهره برداری قرار گرفت - 1398/06/11

به همت مدیران و مهندسین شرکت نیرو پارسه، سومین موتور گازسوز نیروگاه ۲۵ مگاواتی نیروگاه تنکابن مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی، مجیدرضا ضیایی مدیر عامل شرکت نیرو پارسه در تشریح جزییات این اقدام، گفت: با هدف ایجاد زیر ساخت مناسب برای تولید برق مورد نیاز هموطنان، انعقاد قرار داد همکاری شرکت نیرو پارسه با شرکت هیوندایی کره جنوبی از سال ها قبل به امضا رسیده و راه اندازی نیروگاه تنکابن با سه موتور گاز سوز 8.3 مگاواتی نیز در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: تا پیش از اعمال تحریم های ظالمانه در بهار سال گذشته، با مشارکت مهندسان شرکت کره ای دو دستگاه موتور گازسوز تولید برق این نیروگاه مورد بهره برداری قرار گرفت، ولی با توجه به اینکه با اعمال تحریم ها کارشناسان شرکت هیوندای کشور را ترک کرده بودند امکان راه اندازی دستگاه سوم فراهم نشده بود.

مهندس ضیایی با اشاره به اهمیت راه اندازی این دستگاه در تامین برق مورد نیاز شبکه مصرف گفت: به رغم خروج مهندسان شرکت طرف قرار داد، راه اندازی موتور سوم با تکیه بر توانمندی مهندسان شرکت در دستور کار قرار گرفت و خوشبختانه این دستگاه از اوایل تابستان امسال به صورت آزمایشی مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی تاکید کرد: پس از انجام تست های نهایی این دستگاه همزمان با هفته دولت به صورت رسمی مورد بهره برداری قرار گرفت و نیروگاه 25 مگا واتی تنکابن شرکت نیرو پارسه در حال حاضر با تمام ظرفیت مشغول به کار است.

به گفته وی، راه اندازی این دستگاه توسط کارشناسان شرکت نیرو پارسه علاوه بر اینکه صرفه جویی ارزی قابل ملاحظه‌ای برای شرکت به همراه داشته است، موجب گردیده سطح دانش فنی موجود در شرکت به مقدار چشمگیری افزایش یابد.

مدیر عامل شرکت نیرو پارسه در خصوص این نیروگاه گفت: نیروگاه 25 مگاواتی تنکابن از جمله نیروگاه های شرکت نیرو پارسه به شمار می رود که قابلیت تولید همزمان برق و حرارت را دارد.

لازم به ذکر است شرکت تولید و توسعه ایستگاهی نیروپارسه به عنوان یکی  از شرکت های گروه سرمایه گذاری خوارزمی،  در تابستان ۱۳۹۰ در راستای سیاست‌های کلان دولت به منظور توسعه تولید برق در کشور با استفاده از نیروگاه های مقیاس کوچک و با هدف حضور قدرتمند در این حوزه تأسیس شد. این شرکت در حال حاضر  زنجیره خدمات تخصصی راه اندازی و بهره برداری نیروگاه های مقیاس کوچک از جمله مشاوره، طراحی فنی و مهندسی، تأمین تجهیزات، نصب و اجرا، راه اندازی و بهره برداری و خدمات پس از فروش موتور ژنراتورهای گازسوز هیوندای توسط شرکت ارائه می کند.تعداد بازدید : 2427
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...