Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: دکتر واصفی خبر داد ؛ سهم چشمگیر «سینادارو» در صنعت داروی کشور - 1398/06/27شرکت سینا دارو به عنوان یکی از پرسابقه ترین شرکت های دارویی کشور در سال های گذشته روند رو به رشد منحصر به فردی را پشت سر گذاشته به طوری که امروز این شرکت با تکیه بر دانش و تخصص نیروی انسانی متخصص و تحصیل کرده خود در زمره 10 شرکت برتر دارویی کشور قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی، این شرکت در حال حاضر ظرفیت بسیار خوبی برای تولید داخلی انواع قطره (مولتی دوز و سینگل دوز)، آمپول، اسپری های دهانی (تنفسی) و بینی، پمادهای چشمی و جلدی ایجاد کرده و نقش موثری در تولید انواع دارو در داخل کشور ایفا می کند و انحصار تولید برخی داروها در اختیار این شرکت قرار دارد.

دکتر محمد حسن واصفی مدیر عامل این شرکت در تشریح آخرین وضعیت سینا دارو، به طرح توسعه این شرکت که از سال 94 آغاز شده اشاره کرد و گفت: بیش از 80 درصد فازهای اجرایی توسعه شرکت از جمله احداث ساختمان و تاسیسات کلین روم و واحدهای پشتیبانی انجام شده و فرآیند انتقال و توسعه و بهسازی شرکت  تا سال 1400 نهایی خواهد شد.

وی اظهار داشت: با تکمیل این فرآیند، شرکت سینا دارو علاوه بر به روز رسانی تولید و کنترل، رشد قابل ملاحظه ای در زمینه تولید انواع دارو را پشت سر خواهد گذاشت.

وی به موقعیت شرکت سینا دارو در صنعت دارویی کشور اشاره کرد و گفت: سینادارو در صنعت دارویی کشور در میان 10 شرکت برتر دارویی قرار دارد، به عنوان مثال بیش از 80 درصد سهم بازار انواع قطره های چشمی و اسپری های دهانی و بینی کشور در انحصار شرکت سینا دارو قرار دارد.

وی افزود: در حال حاضر شرکت سینا دارو انحصار تولید و عرضه 26 قلم دارویی را در اختیار دارد.

دکتر واصفی در خصوص محصولات تولیدی این شرکت گفت: اعتماد فوق العاده به محصولات شرکت سینا دارو در جوامع پزشکی مربوطه، سرمایه ارزشمندی است که با اثربخشی بالای داروهای شرکت، موجبات وفاداری بیماران را نیز فراهم نموده است. این شرکت با تکمیل فرآیند توسعه، همچنان بعنوان اصلی ترین تولید کننده انواع قطره های چشمی، گوشی، بینی، قطره چشمی یکبار مصرف، انواع اسپری دهانی و بینی، انواع پمادهای چشمی و جلدی کشور باقی خواهد ماند.

مدیر عامل شرکت سینا دارو همچنین به اهمیت صادرات در بازار دارویی کشور اشاره کرد و گفت: حضور در بازارهای بین المللی فرصت رشد و توسعه صنعت دارویی کشور را فراهم می کند و توجه به این مهم ضروری است.

وی گفت:  هر چند عراق و افغانستان دو مقصد اصلی صادرات شرکت سینا دارو به شمار می روند، ولی اقداماتی برای ثبت و صادرات به کشورهای تاجیکستان، ازبکستان و ترکمنستان نیز صورت گرفته است.

دکتر واصفی در ادامه به برگزاری بیست و یکمین دوره رتبه بندی شرکتهای برتر ایران توسط سازمان مدیریت صنعتی در سال گذشته اشاره و افزود: این سازمان هر سال شرکت های معتبر کشور را بر اساس ۳۳ شاخص و در ۷ گروه از جمله: اندازه و رشد شرکت، سودآوری و عملکرد، بهره وری، صادرات، نقدینگی و ... ارزیابی می کند که شرکت سینا دارو در سال گذشته توانست رتبه 210 را از میان 500 شرکت برتر کسب کند که افتخار بزرگی به شمار می رود.

علاوه بر این، مهمترین دستاورد شرکت سینادارو در رتبه بندی شرکت های برتر، کسب رتبه اول شاخص بازده فروش از لحاظ شاخص سودآوری و عملکرد در میان ۱۹ شرکت گروه مواد و محصولات دارویی است.

به گفته وی هدف از این رتبه بندی معرفی شرکت هایی است که اثر گذاری بیشتری در اقتصاد کشور داشته و ضمن شفاف سازی فضای کسب و کار، باعث ایجاد حس رقابت در میان بنگاه های اقتصادی می­گردد.
بدیهی است تحقق این دستاورد حاصل درک و استفاده مناسب از فرصت ها و همدلی مدیران و کارکنان سینادارو است.

وی اصالت داشتن، کیفیت، اتحاد، پایبندی به اخلاق حرفه ای، سرمایه انسانی، مشتری مداری، توجه به استانداردها و توسعه دانش را به عنوان ارزش های محوری شرکت سینا دارو مورد توجه قرار داد و افزود: توجه به این موارد شرکت سینا دارو را در زمره یکی از خوشنام ترین تولید کنندگان محصولات دارویی قرار داده است.

لازم به ذکر است شرکت سینا دارو از جمله شرکت های تابعه گروه سرمایه گذاری خوارزمی به شمار می رود که طرح های توسعه ای این شرکت با حمایت و پشتیبانی سهامداران عمده این شرکت از جمله گروه سرمایه گذاری خورازمی اجرا شده است.


تعداد بازدید : 2969
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...