Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: همزمان با هفته حسابدار برگزار شد؛ نشست مشترک مدیرعامل شرکت خوارزمی و رئیس شورای‌عالی جامعه‌ حسابداران رسمی ایران - 1398/09/17

همزمان با هفته حسابدار، نشست مشترک مدیر عامل گروه سرمایه گذاری خوارزمی و رئیس شورای‌عالی جامعه‌ حسابداران رسمی ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی گروه سرمایه گذاری خوارزمی، دکتر موسوی مدیر عامل این شرکت ضمن تبریک هفته حسابدار به همه فعالان این عرصه گفت: حسابداری از جمله پیش نیازهای توسعه اقتصادی در جامعه امروز به شمار می رود که لازم است از سوی شرکت ها مورد توجه قرار گیرد.

وی اظهار داشت: حسابداران با رعایت اصول و استانداردهای حسابداری باعث ایجاد شفافیت در اطلاعات مالی هر سازمان می شوند و در امر مهم پاسخ دهی سازمان به ذینفعان، مدیران ارشد شرکت را یاری می رسانند.

وی همچنین افزود: حسابداری به عنوان یک سیستم اطلاعاتی می تواند تصمیم گیری را برای مدیران ارشد تسهیل کند، زیرا لازمه تصمیم گیری صحیح وجود اطلاعات با اهمیت و به موقع است، لذا در شرکت سرمایه گذاری خوارزمی و شرکت های تابعه آن ارتقای جایگاه حسابداری و حسابدار به دقت مورد توجه قرار دارد.

سعید جمشیدی فرد رئیس شورای‌عالی جامعه‌ حسابداران رسمی ایران نیز در این نشست ضمن تبریک هفته حسابدار، گفت: با توجه به اهمیت نظام حاکمیت شرکتی در شرکت های بزرگ، پیاده سازی این مهم در شرکت های بزرگ باید مورد توجه باشد.

وی اظهار داشت: در صورت پیاده سازی نظام حاکمیت شرکتی به صورت واقعی، بسیاری از مسائل و مشکلاتی که شرکت ها امروز با آن دست به گریبان هستند برطرف خواهد شد.

وی همچنین ضمن تاکید بر تشکیل کمیته های حسابرسی و ریسک، ادامه داد: با توجه به تفاوت های شرکت های سرمایه گذاری با سایر شرکت ها، لازم است دستورالعمل مربوطه برای شرکتهای سرمایه گذاری و هلدینگ مورد توجه قرار بگیرد.

رئیس شورای‌عالی جامعه‌ حسابداران رسمی کشور همچنین به اهمیت توجه به حسابرسی داخلی اشاره کرد و ادامه داد: حسابرسی داخلی در کنار کمیته حسابرسی سلامت هر سازمانی را تضمین می کند.

لازم به ذکر است در این نشست دکتر جواد فاشباف ماهریان رییس هیات مدیره، کیانوش همتیان معاون مالی و اقتصادی، محمد تقی چراغی معاون امور شرکتها و مجامع و سیاوش محمدی معاون سرمایه گذاری و توسعه گروه سرمایه گذاری خوارزمی نیز حضور داشتند.تعداد بازدید : 1783
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...