Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: دو خبر خوش در 7 روز ؛ بدهی 704 میلیارد ریالی شرکت توسعه ساختمان خوارزمی تسویه شد - 1398/10/07

در ادامه تعیین تکلیف پروندهای معوق شرکت های فرعی گروه سرمایه گذاری خوارزمی، تسهیلات مالی دریافتی شرکت فرعی توسعه ساختمان خوارزمی از بانک شهر تعیین وضعیت شد.

به گزارش روابط عمومی گروه سرمایه گذاری خوارزمی، مهندس سعید احسانی مدیرعامل شرکت توسعه ساختمان خوارزمی در این باره گفت: با مساعدت سهامداران و مدیران ارشد بانک شهر، تسهیلات مالی 704 میلیارد ریالی شرکت توسعه ساختمان خوارزمی به بانک شهر که نرخ موثر سود آن 31درصد (وجه التزام37درصد) بود تسویه و تسهیلات مالی 296 میلیارد ریالی با نرخ موثر سود آن 24درصد، امهال شد .

وی با اشاره به آثار مثبت این اتفاق در صورت های مالی شرکت مزبور گفت: نرخ موثر تسهیلات مالی تسویه شده 31 درصد بدون احتساب جریمه دیر کرد بود که هزینه مالی بسیاری برای شرکت به همراه داشت.

وی اعلام گفت: در تعیین وضعیت این دو تسهیلات مالی، تسهیلات مالی با نرخ بالاتر به طور نقدی تسویه و دیگری امهال شد.

 مهندس احسانی در خصوص آثار مالی این اقدامات بر صورت های مالی شرکت توسعه ساختمان خوارزمی گفت: تسویه بدهی 704 میلیارد ریالی در سه ماهه پایان سال جاری 60 میلیارد ریال از هزینه مالی شرکت کم می کند. وی اظهار داشت: با توافق صورت گرفته جریمه دیر کرد تسهیلات مالی فوق به مبلغ 130 میلیارد ریال، نیز بخشیده شد همچنین با این اقدام مبلغ 934 میلیارد ریال از بدهی های شرکت به سیستم بانکی کاسته شد.

 مدیرعامل شرکت توسعه ساختمان خوارزمی همچنین از آزاد سازی وثایق نزد این بانک خبر داد و گفت: طی مذاکرات صورت گرفته اقدامات لازم برای آزاد سازی وثایق مازاد انجام شده و به زودی این وثایق از رهن بانک شهر خارج خواهد شد.

لازم به ذکر است هفته پیش و براساس توافق سه جانبه میان بانک صادرات ایران، شرکت فرعی توسعه ساختمان خوارزمی و  شرکت سرمایه گذاری خوارزمی، مبلغ یکهزار و 300 میلیارد ریال بدهی سنواتی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی به بانک صادرات ایران تسویه شده بود که این دو اتفاق بزرگ تاثیرات مثبتی بر صورت های مالی گروه خوارزمی و شرکت شرکت فرعی توسعه ساختمان خوارزمی خواهد داشت.
تعداد بازدید : 3649
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...