Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: ارایه فرصت های متنوع سرمایه گذاری توسط شرکت سبدگردان الگوریتم - 1398/10/30


در حال حاضر راهکارهای متنوعی از فرصت های سرمایه گذاری در بازار سرمایه وجود دارد و شرکت سبدگردان الگوریتم در حال حاضر با بر عهده گرفتن مدیریت سه صندوق سرمایه گذاری با نام های"مشترک خوارزمی"، "دارا الگوریتم" و "آینده نگر توسعه سینا" و نیز ارائه سایر خدمات، فرصت های بسیار مناسبی را برای سرمایه گذاری در بازار سرمایه فراهم آورده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی، آرش آقاقلیزاده، مدیر عامل شرکت سبدگردان الگوریتم در این باره گفت: یکی از خدمات شرکت در کنار خدمات سبدگردانی و مشاور سرمایه‌ گذاری، تاسیس و مدیریت انواع صندوق های سرمایه گذاری است که در این راستا هم اکنون سه صندوق سرمایه گذاری با شرایط ویژه و خاص تحت مدیریت این شرکت قرار دارد.

وی در توضیح این صندوق­ها گفت: صندوق مشترک خوارزمی از نوع سرمایه گذاری در سهام است و بخش عمده منابع این صندوق به سرمایه‌گذاری در سهام شرکت ‌های پذیرفته ‌شده در بازار بورس یا فرابورس اختصاص می ‌یابد. این صندوق مناسب آن دسته از سرمایه ‌گذارانی است که با پذیرش ریسک‌ های مرتبط با بازار سهام، به دنبال افزایش ارزش دارایی ‌های خود در افق بلند مدت هستند. بازدهی صندوق مشترک خوارزمی از ابتدای سال 98 تا پایان دی ماه برابر با 104درصد بوده که سود مطلوبی را نصیب سرمایه گذاران خود کرده است.

وی در تشریح جزییات این صندوق گفت: خرید و فروش واحدهای این صندوق به صورت حضوری و غیر حضوری انجام می شود و  سرمایه گذاران می توانند به صورت غیر حضوری هم از طریق سایت صندوق و هم از طریق سامانه رسام اقدام به خرید و فروش واحدهای خود نمایند.

مدیر عامل شرکت سبد گردان الگوریتم درباره دومین صندوق تحت مدیریت این شرکت گفت: برای کسانی که سرمایه گذاری کم ریسک با درآمد ثابت و دریافت سود ماهانه را می پسندند صندوق دارا الگوریتم توصیه می شود که دارای مزایایی در مقایسه  سپرده بانکی است. سهام این صندوق با نماد «دارا» در بورس قابل معامله است و این مسأله سرمایه گذاری در آن را آسان­تر می کند. صندوق با درآمد ثابت دارا الگوریتم دارای سود روز شمار و بدون نرخ شکست است.

آقاقلیزاده ادامه داد: با توجه به شرایط حاکم بر مدیریت این صندوق، نرخ بازده صندوق دارا الگوریتم معمولا بالاتر از سود بانکی است، به علاوه امکان افزایش و کاهش میزان سرمایه گذاری در هر زمان وجود دارد.

وی گفت: از زمان فعالیت صندوق دارا الگوریتم چهار ماه می گذرد و متوسط نرخ سالانه پرداخت سود طی این دوره معادل با 22درصد سود بانکی بوده است.  

به گفته وی، سومین صندوق تحت مدیریت سبدگردان الگوریتم، صندوق بازارگردان آینده نگر توسعه سینا است که رسالت اصلی این صندوق، ارائه خدمات بازارگردانی برای مجموعه­‌ای از سهام و سایر صندوق ها است. صندوق بازارگردانی با فراهم کردن حداقل حجم معاملات روزانه دارایی های تحت بازارگردانی، نقش مؤثری در افزایش نقدشوندگی به‌ ویژه در زمان بروز صف‌ های خرید یا فروش ایفا می ‌کند. این صندوق در حال حاضر بازارگردانی سهام سه شرکت‌ لابراتوارهای سینادارو، توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی و شرکت ویتانا را بر عهده دارد. این صندوق گسترش فعالیت‌های خود از طریق افزودن صندوق دارا الگوریتم و نیز سهام جدید به مجموعه سهام فعلی را نیز دنبال می ‌کند.

 آقاقلیزاده در ادامه گفت: شرکت سبدگردان الگوریتم تاسیس صندوق سرمایه گذاری طلا، جسورانه، نیکوکاری و انواع دیگر صندوق ها را نیز در برنامه خود دارد.تعداد بازدید : 2666
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...