Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: دکتر موسوی خبر داد گروه سرمایه گذاری خوارزمی، آماده توسعه سرمایه گذاری در صنعت نفت و گاز است - 1398/11/28

مدیرعامل گروه سرمایه گذاری خوارزمی معتقد است در تامین مالی بخش های مهم و بزرگ مانند نفت و پتروشیمی توجه به واقعیت ها و شناخت محدودیت ها زمینه ساز دستیابی به نتایج مطلوب خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی گروه سرمایه گذاری خوارزمی، دکتر سیدرضا موسوی در کنفرانس توسعه نظام مالی در صنعت نفت، افزود: حوزه نفت، گاز و پتروشیمی در اقتصاد کشور بسیار مهم و تعیین کننده هستند، لذا باید با بررسی دقیق ابعاد و شرایط نسبت به انتخاب روش تامین مالی صحیح در این بخش اقدام لازم صورت پذیرد.

وی اظهار داشت: تامین مالی در حوزه نفت در بخش های ریالی و ارزی صورت می گیرد که ضمن در نظر داشتن محدودیت های ارزی با شناخت فرصت های موجود می توان در این بخش هم شاهد اقدامات موثری بود.

مدیرعامل گروه سرمایه گذاری خوارزمی با اشاره به گردش روزانه 5 تا 10 هزار میلیارد تومانی وجوه مالی در بازار سرمایه کشور گفت: در سال های گذشته مدیران حوزه نفت چندان رغبتی به استفاده از ظرفیت های داخلی برای تامین مالی این بخش نشان نمی دادند ولی خوشبختانه امروز همه این مدیران با درک توان و فرصت های داخلی در پی استفاده از ظرفیت های این بخش هستند.

وی گفت: برگزاری این همایش نشان دهنده توجه مدیران صنعت نفت به توان داخلی است.

این استاد دانشگاه ادامه داد: در بازار پول دو شاخص بازدهی و ریسک باید همواره مورد توجه قرار گیرد، این در حالی است که در ارزیابی ها عموما بازدهی مورد توجه است و چندان به ریسک های عملیاتی توجه نمی شود، با توجه به محدودیت های قانونی حاکم بر نظام بانکی در خصوص بنگاهداری و لزوم تمرکز تامین مالی سرمایه در گردش بنگاه ها این امر موجب تحمیل ریسک بر ساختار مالی نهادهای بازار پول می شود.

دکتر موسوی تاکید کرد: در شرایط موجود استفاده از خدمات شرکت های تامین سرمایه برای طراحی نظام تامین مالی بخش نفت و صنایع وابسته از اهمیت ویژه ای برخوردار است و روش تامین مالی ساختار یافته متناسب با ریسک بازدهی پروژه ها قابل تامین مالی از طریق مشارکت بازار پول و سرمایه کشور و تکیه بر توان داخلی میسر  است.

وی در پایان از اعلام آمادگی گروه سرمایه گذاری خوارزمی برای توسعه سرمایه گذاری در بخش های نفت، گاز، پتروشیمی و .... خبر داد و گفت: آمادگی لازم برای سرمایه گذاری در این بخش ها در گروه خوارزمی وجود دارد.

کنفرانس یک روزه توسعه نظام مالی در صنعت نفت با حمایت بانک صادارت ایران و به همت وزارت نفت، سازمان بورس و اوراق بهادار، بیمه مرکزی، پژوهشکده پولی و بانکی، شرکت ملی نفت، شرکت ملی گاز، شرکت ملی صنایع پتروشیمی و .... با حضور مهندس بیژن زنگنه وزیر نفت، دکتر شاپور محمدی رییس سازمان بورس و ..... روز شنبه 27 بهمن ماه برگزار شد.تعداد بازدید : 1876
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...