Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: پیام نوروزی مدیرعامل گروه سرمایه گذاری خوارزمی - 1398/12/28

طرحی نو  دراندازیم ...

سال 98 را با همه فراز و نشیب هایش پشت سرمی گذاریم و با قلبی سرشار از امید به روزهای بهتر به استقبال سال نو می رویم.

اقتصاد ایران در این سال مانند دیگر عرصه های حیاتی کشور، شاهد تجارب متفاوت و کم سابقه بوده است. در سالی که گذشت، تشدید همه جانبه ی تحریم های آمریکا همچنان مهمترین چالش این اقتصاد بود و در ماه پایانی سال نیز بروز اپیدمی کرونا، بر دامنه ی دغدغه ها در زمینه ی میزان تاثیرپذیری اقتصاد از این رخداد نامنتظر افزود. بروز این امر دگر بار یادآور حاکم بودن سنت های الهی قوانین فرآیندهای طبیعی بر جهان هستی است و تلنگری بر اراده بشری است، اما در عین حال، اغراق آمیز نیست اگر به یاد آوریم که همواره بر چالش های بزرگ و پیچیده در این کشور با تاکید  بر توان بالقوه ی یک ملت کهن در اتخاذ عزم و اراده جمعی و تقویت همبستگی و هم افزایی غلبه و تجربیات گرانبهایی راه پیش رو ایجاد کرده ایم.

اگر به عرصه اقتصاد بازگردیم نمونه ی توجه به ظرفیت های داخلی و حرکت به سوی تحقق ایده ی دیرین «اقتصاد بدون نفت»، نیز نمونه ای از این  رویکردهاست. اقتصاد بدون نفت، نه به معنای دست کشیدن یکباره از این ذخائر ملی، بلکه به معنای «انصراف از ادامه ی خام فروشی نفت و گرایش به سمت برنامه ریزی برای سرمایه گذاری های هدفمند در تولیدات جانبی و با ارزش افزوده بالا در این صنعت و نیز توسعه صادرات محصولات غیرنفتی». چنین رویکردی البته مستلزم توجه همه جانبه به ظرفیت های داخلی و جلب مشارکت همه بخش های اقتصاد به ویژه بخش خصوصی و غیردولتی و فعالان بازار سرمایه خواهد بود.

اعلام عزم گروه سرمایه گذاری خوارزمی برای توسعه سرمایه گذاری در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی در کنفرانس «توسعه نظام مالی در صنعت نفت»، می تواند در جای خود نشانه ای باشد از وجود ظرفیت های واقعی و نهفته در بازار سرمایه داخلی، عرصه ای که تاکنون اغلب و به طور عمده دراختیار سرمایه گذاران خارجی بوده است.

از سوی دیگر، در سال 98 گروه خوارزمی بر جهت گیری خود در راستای برنامه محوری به عنوان یکی از بنیان های اصلی «حاکمیت شرکتی» پای فشرد. این رویکرد در برنامه ای کوتاه مدت با 16  محور و با جدیت پیگیری شد و از سوی تمامی شرکت های فرعی در دستور کار قرار گرفت.

 اصلاح ساختار عملیاتی شرکت، اصلاح فرایندها و دستورالعمل ها، مدیریت تسهیلات، اصلاح پرتفوی وارتقای نظام راهبری در شرکت های گروه از مهمترین محورهای این برنامه کوتاه مدت بود ضمن اینکه عزم این شرکت در طراحی و تدوین برنامه 2 ساله با محورهای اصلی مدیریت فعال دارایی، توسعه و رشد سرمایه انسانی، مدیریت فعال تسهیلات و استفاده از فرصت ها و بستر سازی در راستای شفافیت هر چه بیشتر و استفاده از نظام های اطلاعاتی غنی نیز از جمله برنامه های جاری شرکت به شمار می رود.

تشکیل کمیته های تخصصی مبتنی بر اصول و قواعد حاکمیت شرکتی، تدوین برنامه بازآرایی سبد سرمایه گذاری در بورس و تعهد به اجرای آن با پایش های دوره ای، مدیریت جامع تسهیلات در شرکت اصلی و شرکت های فرعی، استفاده از فرصت های غیر نقدی برای تسویه تسهیلات، مدیرت جامع وصول مطالبات و حل و فصل حقوقی برخی از پرونده های شرکت های فرعی با رعایت کامل صرفه و صلاح شرکت در عین رعایت انصاف و اخلاق حرفه ای از جمله دستاوردهای دیگر تلاش های شبانه روزی مدیران و کارکنان شرکت سرمایه گذاری خوارزمی  و شرکت های گروه در سال 98 بوده که این برنامه ها با اتکال به نیروی لایزال الهی در سال 99 نیز ادامه خواهد داشت.

بدیهی است توفیقات سهام «وخارزم» در بازار سرمایه  و جلب اعتماد روزافزون سهامداران حقیقی و حقوقی به این نماد به عنوان نمادی خوشنام و خوش آینده، نه فقط در گرو التزام به برنامه محوری، بلکه ناشی از  تعهد عملی امانت داران سرمایه های کوچک و بزرگ مردم  به شفافیت، صداقت و کارکردهای حرفه ای بوده است.

ازاین رو، خرسندم به عنوان خدمتگزاری کوچک در گروه سرمایه گذاری خوارزمی در این فرصت از تمامی مدیران و همکاران صدیق خود که با تمام قوا در مسیر تحقق برنامه های اصلاحی و توسعه ای، همراه و همگام بوده اند صمیمانه تقدیر و تشکر و تاکید کنم که مسیر طراحی شده برای استقرار همه جانبه ی موازین حاکمیت شرکتی در سال 99 نیز از تیرماه و مقارن با آغاز سال  مالی جدید شرکت در قالب برنامه دو ساله راهبردی تداوم خواهد یافت. مباحث مطروحه در همایش مشترک مدیران ستادی گروه و مدیران عامل و اعضای هیات مدیره شرکتهای فرعی خوارزمی در اسفند ماه نیز، موید همین رویکرد راهبردی بوده است.

براین اساس باید گفت اراده و کوشش عملی تیم مدیریتی و کارشناسی خوارزمی در تمامی سطوح، معطوف به این اصل بوده و هست که ضمن وفاداری به شعار« ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها»، در سایه ی واقع بینی و پیروی از موازین علمی، حرفه ای و اخلاقی، مسیر پیش رو را با هوشمندی و درایت و بدون کمترین آسیب و گرفتار شدن در دام روزمرگی و محافظه کاری، طی کنند.

سال نو با بهترین آرزوها برای مردم سربلند ایران اسلامی، و توفیق و سلامت برای سهامداران گرامی خوارزمی، مبارک باد.

 تعداد بازدید : 2394
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...