Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: مدیرعامل موسسه توسعه همیاری سپهرتاکید کرد: ارتقای شاخصه های عملکردی در گروه سرمایه گذاری خوارزمی - 1399/01/07

سال 98 سال پرباری برای سهامداران گروه سرمایه گذاری خوارزمی به شمار می رود، چرا که در این سال دارایی سهامداران به دنبال شرایط حاکم بر بازار سرمایه و همچنین اجرای اقدامات برنامه ریزی شده در این شرکت و شرکت های زیر مجموعه آن رشد چشمگیری داشته است.

به گزارش روابط عمومی گروه سرمایه گذاری خوارزمی، دکتر ایمان اسلامیان مدیرعامل موسسه توسعه همیاری سپهر در گفت و گویی ضمن تبریک سال نو و آرزوی بهترین اتفاقات برای همه هموطنان و تلاشگران عرصه اقتصادی کشور و سهامداران گروه سرمایه گذاری خوارزمی، گفت: برنامه‌‌های عملیاتی شرکت خوارزمی در سال گذشته بیانگر ارتقای شاخص‌های مالی و عملیاتی شرکت شده و آثار آن را در نتایج منتشره گروه و شرکت‌های فرعی و تابعه می‌توان مشاهده کرد.

وی افزود: همراهی موسسه توسعه همیاری سپهر با شرکت خوارزمی از بدو تاسیس شرکت و در چارچوب رهنمودهای حاکمیت شرکتی بوده و امید می‌رود این همراهی با رویکرد برنامه محور حاکم بر خوارزمی ابعاد و اعماق وسیعتری را پیدا کند.

دکتر اسلامیان در ادامه سال 1399 سالی سرنوشت‌ساز در برای کشور ارزیابی کرد و گفت: دشواری‌های فراگیر جهانی ناشی از شیوع ویروس کرونا و مشکلات خاص کشور از جمله تداوم محدودیت‌های ناعادلانه بین‌المللی، کاهش درآمدهای دولت و احتمال بروز شکاف درآمد هزینه‌ای، روند شتابان نقدینگی در سال گذشته، کاهش نرخ انباشت سرمایه در کشور و مولفه‌های دیگر در بعد کلان اقتصادی؛ کشور را در بزنگاه تاریخی قرار داده و از همین رو با تاسی از فرمایشات مقام معظم رهبری، جهش تولید و ایجاد ارزش افزوده اقتصادی می‌تواند راه موفقیت در آزمون پیش رو باشد.

وی گفت: یکی از موارد کلیدی در سال 1399 برای فعالان بازار سرمایه؛ توجه ویژه به ارزش ذاتی و ارزندگی سهام در حال مبادله شرکت‌ها است و مدیریت ریسک در ورود به سهام دارای قیمت فراتر از ارزش واقعی و ذاتی است. یکی از ظرفیت‌ها و فرصت‌های شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی برای موسسه توسعه همیاری سپهر بعنوان یکی از سهامداران این شرکت؛ ارزندگی بالای سهم و امکان حرکت سریع سهم «وخارزم» به سمت تحقق ارزش ذاتی خود است. گذشته از این موضوع، ارتقاء قابلیت‌های سودآوری شرکت می‌تواند زمینه ساز ایجاد و تحقق EPS بالاتری برای دوره‌های مالی جاری و آتی باشد.

دکتر اسلامیان تاکید کرد، موسسه توسعه همیاری سپهر به عنوان بازوی سرمایه‌گذاری صندوق‌ های پس انداز و طیف وسیعی از ذینفعان خود، همواره به دنبال ارتقای بازده دارایی‌های خود و البته ایفای مسئولیت اجتماعی و حضور در تلاش فراگیر برای توسعه اقتصاد کشور بوده است. بنابراین  یکی از راهبردهای این موسسه هم‌افزایی با شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی به عنوان یکی از دارایی‌های راهبردی خود بوده و این مهم در آینده روند شتابانی را به خود خواهد گرفت.

وی گفت: موسسه توسعه همیاری سپهر پیگیری منافع ذینفعان خود را در گرو هم‌افزایی با شرکت خوارزمی به منظور تحقق شعار کلیدی شرکت«ثروت‌آفرینی برای نسل‌ها» می‌داند و از همین رو با تکیه بر ظرفیت‌های خود برنامه‌های مختلفی را در این راستا بمنظور ارتقاء منافع دوجانبه درنظر دارد.

لازم به ذکر است موسسه توسعه همیاری سپهر دارای ذی نفعان وسیع از همکاران محترم شاغل و بازنشسته بانک صادرات ایران است و به عنوان بزرگترین سهامدار گروه سرمایه گذاری خوارزمی محسوب می شود.تعداد بازدید : 5312
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...