Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: تجربه مدیریت حرفه ای دارایی در بورس با خدمات شرکت سبدگردان الگوریتم - 1399/02/03

پیشتازی بازار سهام در سال 98 و ادامه این روند در سال 99 زمینه افزایش توجه هم وطنان به  این بخش را فراهم کرد که بر اساس گزارشهای منتشر شده، از ابتدای سال 99 تاکنون بالغ بر 2000 میلیارد تومان منابع جدید جذب بازار سهام شده است. گرچه این بازار به عنوان یکی از فرصت‌های سودآور و جذاب سرمایه‌گذاری به سرمایه‌گذاران پیشنهاد می‌شود، اما همیشه بازدهی و سود بالاتر با پذیرفتن ریسک‌ بالاتر به دست می آید که ممکن است همه مردم راضی به پذیرش این ریسک ها نباشند. در چنین شرایطی بهره‌گیری از خدمات شرکت‌های سبدگردان و واگذاری مدیریت دارایی‌ها به خبرگان مالی، ضمن کاهش این ریسک‌ها، سرمایه‌گذاران را در مسیر مناسب برای دستیابی به اهداف مالی مورد نظرشان قرار می‌دهد، در این راستا و به منظور ایجاد فرصت مناسب سرمایه گذاری برای آحاد مختلف جامعه، شرکت سبدگردان الگوریتم فرصت های مناسبی با شرایط متفاوت سرمایه گذاری فراهم کرده است.

به گزارش روابط عمومی گروه سرمایه گذاری خوارزمی، آرش آقاقلیزاده مدیر عامل شرکت سبدگردان الگوریتم، درباره صندوق‌های سرمایه گذاری تحت مدیریت این شرکت گفت: «صندوق سرمایه گذاری در سهام خوارزمی» و «صندوق با درآمد ثابت دارا الگوریتم» از جمله صندوق های شرکت به شمار می روند که فرصت مناسب سرمایه گذاری را پیش روی هم وطنان قرار می دهند.

وی با اشاره به اینکه ریسک و بازده این صندوق ها متفاوت است، گفت: صندوق سرمایه گذاری در سهام خوارزمی برای افراد ریسک پذیرتر است و بالطبع بازدهی متفاوتی دارد، در حالی که صندوق دارا الگوریتم با درآمد ثابت ماهیانه، تحت تاثیر نوسانات بازار سهام نیست.

مدیر عامل شرکت سبدگردان الگوریتم در مورد خدمات مدیریت دارایی در این شرکت نیز گفت: در حال حاضر خدمات تشکیل سبد اختصاصی و نیز صندوق سرمایه گذاری در سهام خوارزمی، برای علاقه مندان به سرمایه گذاری در بازار سهام (سرمایه گذاران ریسک پذیر) و صندوق درآمد ثابت دارا الگوریتم برای سرمایه گذاران ریسک گریز ارائه می شود.

وی اظهار داشت: صندوق سرمایه گذاری در سهام خوارزمی از ابتدای سال 99، بازدهی 45 درصدی را نصیب سرمایه گذاران خود کرده، در حالی که بازدهی بازار سهام طی همین دوره 35.7 درصد بوده است. البته بازدهی هر دوره وابسته به شرایط بازار سهام و اقتصاد است و ما همواره تلاش می کنیم بازدهی بالاتر از شاخص کل به دست بیاوریم. همین روند کسب بازدهی در سبدهای اختصاصی تحت مدیریت شرکت نیز اتفاق افتاده است.

وی افزود: از طرف دیگر، صندوق با درآمد ثابت دارا الگوریتم که با نماد "دارا" در بورس قابل معامله است توانسته تاکنون عملکرد بسیار موفقی از خود نشان دهد. این صندوق در فروردین ماه مبلغ 347 ریال سود که برابر با نرخ 36 درصد سود سالیانه است را محقق کرده که دو برابر نرخ سود بانکی است. علاوه بر این صندوق با درآمد ثابت دارا الگوریتم در 7 ماه فعالیت خود، به طور میانگین سودی برابر با 24 درصد سالیانه محقق کرده که این سود در روز اول هر ماه به حساب سرمایه‌گذارن واریز شده است.

آقاقلیزاده درباره نحوه استفاده از خدمات این شرکت گفت: با تلاش صورت گرفته زمینه ارایه خدمات به صورت غیرحضوری سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری سهام خوارزمی ایجاد شده و سرمایه گذاران می توانند از طریق سایت صندوق ثبت نام کنند و درخواست های بعدی خود را ثبت کنند. البته کارشناسان شرکت همواره پاسخگوی سوالات مشتریان هستند. همچنین برای استفاده از خدمات سبدگردانی اختصاصی، برنامه ریزی های لازم برای کاهش زمان انعقاد قرارداد صورت گرفته است، از طرفی برای خرید صندوق با درآمد ثابت دارا الگوریتم هم سرمایه گذاران می توانند از طریق حسابهای خود در کارگزاری اقدام کنند.

آقاقلیزاده در مورد پیش بینی شرکت سبدگردان الگوریتم از میزان بازدهی بازار سهام در سال 1399 گفت: علی رغم رشدهای اخیر و در صورت ثبات شرایط سیاسی و ادامه رویه های فعلی در حوزه سیاست پولی و سیاست ارزی، معتقدم بازدهی بازار سهام در سال 99 بیشتر از بازدهی بازارهایی چون املاک و طلا خواهد بود. عواملی همچون ورود نقدینگی‌های جدید به بازار، رشد نرخ ارز و تورم انتظاری همانند سال گذشته می‌تواند در سال جاری ادامه ‌دهنده روند صعودی بازار سهام باشد.

وی گفت: به علاوه عزم دولت به عرضه سهام  شرکت‌های دولتی در بازار سرمایه و دور نگه‌داشتن حجم بالای نقدینگی از سایر بازارها (طلا، ارز و مسکن) بر جذابیت بازار در سال 99 می‌افزاید و معتقدم برای حفظ و افزایش ارزش دارایی، بازار سرمایه در حال حاضر بهترین گزینه ممکن پیش روی سرمایه گذاران است. البته با توجه به پیچیدگی شرایط و عوامل متعدد تاثیرگذار، تیم تخصصی ما، به صورت هفتگی وضعیت کلان اقتصاد و فرصتهای مختلف سرمایه گذاری را رصد می کنند و بر اساس شرایط تصمیم گیری می کنند.

شرکت سبدگردان الگوریتم از جمله شرکت های گروه سرمایه گذاری خوارزمی به شمار می رود که خدمات متنوعی در بازار سرمایه به مشتریان ارایه می دهد.تعداد بازدید : 3130
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...