Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: دکتر موسوی: مشارکت همه ارکان گروه، مزیت اصلی تدوین برنامه دوساله شرکت سرمایه گذاری خوارزمی است - 1399/07/02

در دومین روز نشست هم­اندیشی برنامه عملیاتی دوساله شرکت سرمایه­گذاری خوارزمی و شرکت های گروه برنامه شرکت اصلی توسط معاونان و مدیران این شرکت ارایه شد و به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی، دکتر سید رضا موسوی مدیرعامل این شرکت در نشست پایانی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس با اشاره به تصویب برنامه دوساله شرکت سرمایه گذاری خوارزمی و شرکت های گروه گفت: جذابيت مديريت، تصميم گيري در فضاي ابهام و عدم اطمينان است که همواره در ذات و شاکله ي هر تصميم وجود دارد، چه در گذشته و چه در حال.

وی اظهار داشت: اتخاذ تصميمات کيفي در ارزيابي تخصصي مديريت اهميت ویژه ای دارد، به تعبيري تصميم مبتني بر تجزيه و تحليل مناسب اطلاعات به ويژه در بخش نهادهاي مالي -که متاثر از پيچيدگي هاي سياسي و اقتصادي داخلي و بين المللي است- زمینه ساز تمايز و پويایی در مواجهه با ابهامات پيش روست.

مدیرعامل گروه سرمایه گذاری خوارزمی با اشاره به اینکه در مجموعه تحولات سياسي و اقتصادي کشور و جهان تصميم گيري در چارچوب برنامه از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گفت: گروه سرمايه گذاري خوارزمي از ابتداي تاسيس و با توسعه عمليات در بازار سرمايه کشور در سال 1385، حرکت مبتني بر برنامه را در دستور کار داشته و امروز تجربيات تلخ و شيرين و البته گران بهايي از برنامه محوری، حداقل در سه مقطع زماني 1386 تا 1389، 1390 تا 1392 و 1392 تا 1399 را در کارنامه دارد.

وی گفت: برنامه ي اول رويکردي زيرساختي داشت و حاصل آن ايجاد نظام ها و ساختارهاي ورود به فعاليت هاي مستقل کسب و کار براي شرکت سرمايه گذاري خوارزمي به عنوان شرکت جديدالورود به بازار سرمايه کشور بود. برنامه دوم رويکردی توسعه اي داشت و دستاوردهايي ارزشمند از توسعه آرام فعاليت ها و شايد به تعبيري ايجاد مفهوم گروه سرمايه گذاري به همراه داشت و برنامه هفت ساله گروه خوارزمي در ظرف زماني و مکاني خود حاوي رويکردي فعال و آگاهانه نسبت به تحولات پسابرجام بود و نتايج با اهميتي در توسعه عمليات شرکت هاي گروه و ورود گروه سرمایه گذاری خوارزمي به عرصه هاي سرمايه گذاري جديد همچون حوزه معدن، خدمات بازار سرمايه و برق حاصل کرد.

دکتر موسوی ادامه داد: امروز، گروه سرمايه گذاري خوارزمي در قامت يک نهاد مالي پيشرو در بازار سرمايه، در زمره يکي از بنگاه هاي اقتصادي و توسعه‌اي کشور، بيش از پيش نيازمند برنامه ريزي و اقدام در چارچوبي منسجم و مبتني بر تجزيه و تحليل ساختاريافته اطلاعات در سطوح مختلف تصميم گيري است.

مدیرعامل گروه سرمایه گذاری خوارزمی در پنل پرسش و پاسخ این نشست ادامه داد: در سال 98 و در مدت زمان کوتاهی از حضور به عنوان مدیرعامل شرکت، با همراهی اعضای محترم هیات مدیره برنامه اجرایی شش ماهه شرکت در 7 بند و 16 محور تصویب و ابلاغ شد که با اجرای این برنامه تصمیمات لازم در حوزه های مالی و حقوقی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی اتخاذ شد.

به گفته دکتر موسوی آزادسازی وثایق این شرکت، اخذ خطوط اعتباری مناسب از شبکه بانکی، ایجاد انضباط مالی، اصلاح ساختار سازمانی، ارتقای سودآوری شرکت، اصلاح ساختار پرتفوی شرکت، خلق ارزش پایدار و ارتقای ساختار مالی، از جمله دستاوردهای این برنامه شش ماهه بود. ضمن اینکه یکی از محورهای برنامه شش ماهه، تدوین برنامه عملیاتی شرکت های گروه بود که این مهم نیز به لطف خدا محقق شد.

وی با اشاره به اینکه در راستای تحقق این امر، برنامه عملیاتی دوساله شرکت سرمایه گذاری خوارزمی تدوین و به تصویب رسیده، گفت: برنامه عملياتي حاضر با درک تحولات سياسي و اقتصادي پيش رو در عرصه ملي و بين المللي، با رويکردي عمل گرايانه و در افق زماني دو ساله و در ادامه و استمرار تجربه ي برنامه هفت ساله و به منظور تحقق شعار ثروت آفريني پايدار براي نسل ها تدوين شده است.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در ادامه نشست هم­اندیشی برنامه عملیاتی دوساله شرکت سرمایه­ گذاری خوارزمی و شرکت های گروه که به صورت آنلاین برای اعضای هیات مدیره و تعدادی از مدیران که در نشست حضور نداشتند، پخش می شد، با اشاره به اینکه موفقیت تصادفی نیست، افزود: اتخاذ رويکرد کارشناسی و تخصصي در سياست گذاري و تدوين برنامه و بهره جويي از صاحب نظران در کميته هاي تخصصي از ويژگي‌هاي منحصر بفرد نظام مدیریت در گروه خوارزمی است. وی گفت: وجه تمايز اين برنامه، رويکرد مشارکت حداکثري مديران گروه در تدوين برنامه و سياست گذاري و پشتيباني تخصصي و علمي از سوي شرکت سرمايه گذاري خوارزمي است که مي تواند به عنوان نظام فکري و ميثاق مديران در تصميم گيري هاي آتي تلقي شود، ضمن اینکه انعطاف پذيري و پويايي از جمله شاخص های لحاظ شده در برنامه است.

دکتر موسوی تاکید کرد بازآرايي پرتفوي بورسي و غيربورسي گروه در مسير ارتقاي شاخص هاي سودآوري و ريسک، تکميل پروژه نوسازي خطوط توليد شرکت لابراتوارهاي سينادارو با هدف توسعه محصول و بازار، ايجاد کارخانه استحصال طلاي معدن شادان، توانمندسازي و خروج معدود شرکت هاي گروه از زيان دهي، بازآفريني مدل کسب و کار و تجديد ساختار عمليات شرکت هاي توسعه ساختمان خوارزمي، تجارت گستران خوارزمي و شرکت توسعه مديريت سرمايه خوارزمي، توسعه فعاليت شرکت گروه خدمات بازار سرمايه الگوريتم، توسعه نظام هاي مديريت و حاکميت شرکتي و ارتقاي شفافيت از مهمترين محورهاي برنامه عملياتي دوساله گروه سرمايه گذاري خوارزمي است.

وی گفت: تدوين اين برنامه، با وجود دشواري هاي ذاتي امر برنامه ريزي و همچنين مشکلات ناشي از شيوع ويروس کرونا، با تلاش و همت تمامي همکاران ذيربط و با هدايت هيات مديره محترم و کميته نظارت بر امور راهبردي انجام شده است. در اين مسير قدردان زحمات همکاران در شرکت سرمايه گذاري خوارزمي و مديران شرکت هاي گروه هستم و اميدوارم با همت و همدلي و مشارکت همه ارکان در اجراي برنامه، گامي در مسير توسعه اقتصادي کشور و خانواده بزرگ سرمايه گذاري خوارزمي برداشته و امانت داري حرفه اي براي ثروت و منافع سهامداران گرامي باشيم.

در این نشست دکتر جواد فرشباف ماهریان رییس هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری خوارزمی نیز طی سخنانی برنامه دوساله این شرکت را سندی دارای دیدگاه علمی، عملیاتی و راهبردی و به دور از هرگونه کليشه و تشريفات زايد توصیف کرد و گفت: کمیته تدوین این برنامه با بهره گيري از دانش و تجارب روزآمد دست اندرکاران در عالي ترين سطح ممکن با يک روش شناسي ابتکاري و متناسب با شرايط روز جنبه عملیاتی این برنامه را تقویت می کند.

وی ضمن تأکيد به اینکه اين سند نه يک هدف، بلکه ابزاري راهبردي براي تحقق برنامه هاي خرد و کلاني است که مديريت شرکت براي حفاظت از منافع سهامداران ارجمند و ثروت آفريني براي آنان، خود را به آن متعهد مي داند، افزود:  برنامه ها همزمان با تدوين سند برنامه دو ساله عملياتي شرکت مستمراً از سوي مديران شرکت، در دست اجرا است و برخي امور با اولويت و فوريت نظير اصلاح ساختار، تدوين آئين نامه حقوق و دستمزد، پروژه امهال، استقرار نظام حاکميت شرکتي و مولد سازي دارايي ها نهايي شده و يا مراحل نهايي خود را مي گذرانند.

وی در ادامه گفت: یکی از چالش های سازمان ها روزمرگی است، موضوعی که پیاده سازی این گونه برنامه آن را در شرکت ها از بین خواهد برد و سازمان به صورت پویا و اثر بخش ادامه فعالیت خواهد داد.

وی افزود: علي رغم بي ثباتي و عدم اطمينان محيطي، تأکيد و تلاش شده که گروه سرمايه گذاري خوارزمي در هيچ شرايطي بدون برنامه، روزگار را به روزمرگي و انفعال نگذراند و به معناي حقيقي و واقعي کلمه يک مجموعه پويا و برنامه محور با رعايت کامل شرايط و ضوابط مديريت حرفه اي بنگاه هاي اقتصادي باشد.

رییس هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری خوارزمی تاکید کرد اين مهم ميسر نيست، مگر با تداوم تلاش ها و ابتکارات همه­ی همکاران گروه در سطوح و لايه هاي مختلف اعم از حمايت، پشتيباني و اعتماد سهامداران گرامي، دانش، تجربه، تخصص و تعهد اعضاي هيأت مديره، نشاط، انگيزه و خلاقيت مديريت محترم عامل و مديران ارشد شرکت و شرکت هاي زير مجموعه و به ويژه تلاش و پيگيري و مسئوليت پذيري کارکنان و سرمايه انساني ارزشمند و بي بديل گروه سرمايه گذاري خوارزمي، که جا دارد از همگي آنان کمال قدرداني و سپاسگزاري را داشته باشم.

دکتر فرشباف افزود: الزامات اجرايي تحقق برنامه عملياتي دو ساله و کسب موفقيت در تداوم استقرار نظام مديريتي نوين شرکت و تحقق دستاوردها در گرو توجه به  يادگيري استراتژيک، آگاهي استراتژيک، تمرکز استراتژيک، تعامل استراتژيک، پويايي استراتژيک، هماهنگي استراتژيک، پايش استراتژيک، تعهد استراتژيک و پاداش استراتژيک خواهد بود.

مهندس سياوش محمدي رودباری معاون سرمايه گذاري و توسعه و رئيس کميته تدوين و تلفيق برنامه                                                                     شرکت سرمايه گذاري خوارزمي نیز در این نشست گفت: تجربه طراحي و تدوين برنامه هفت ساله از يک طرف و پيچيدگي‌هاي روزافزون محيط اقتصادي و سياسي حاکم بر جامعه و تغييرات سريع آن از طرف ديگر، مديران شرکت را بر آن داشت که با تعهد به برنامه‌ريزي و برنامه محوري، اين بار چارچوب برنامه را در قالب يک برنامه عملياتي دو ساله طراحي کنند. به اين منظور تجربيات گذشته و مشکلات شناسايي شده در مسير اجراي برنامه هفت ساله مطالعه و با تحليل به روز اقتصاد در سطح بين المللي و داخلي تلاشی موثر در جهت تدوين برنامه‌ي حاضر صورت گرفته است.

وی گفت: توسعه فرهنگ برنامه محوري در ارکان گروه اعم از هيأت مديره، مديرعامل، معاونين، مديران و شرکت‌هاي زيرمجموعه، نهادينه‌سازي برنامه در بطن فعاليت‌هاي گروه، گروه محوري و فراغت از تصميم‌گيري‌هاي موردي و احتمالاً ناسازگار با اهداف اصلي گروه، پايش‌پذير کردن فعاليت‌ها و اقدامات اجرايي در طول اجراي برنامه و نهادينه‌سازي فرهنگ خلاقيت و تقويت فرهنگ طراحي و اجراي فعاليت‌هاي خلاقانه،  شاخص هایی است که در طراحي و تدوين برنامه عملياتي دو ساله گروه سرمایه گذاری خوارزمي مورد توجه قرار گرفته است.

لازم به ذکر است در دومین روز نشست هم اندیشی برنامه عملیاتی دوساله شرکت سرمایه گذاری خوارزمی و شرکت های گروه، برنامه عملیاتی معاونت های سرمایه گذاری و توسعه، شرکت ها و مجامع، مالی و توسعه منابع و مدیریت های حسابرسی داخلی، فناوری اطلاعات، روابط عمومی، حقوقی و دبیرخانه هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری خوارزمی ارایه و بعد از بحث و تبادل نظر به تصویب رسید.

همچنین در روز نخست این نشست نیز با حضور مدیران عامل و اعضای هیات مدیره شرکت های گروه برنامه عملیاتی شرکت های توسعه معادن صدر جهان، لابراتوارهای سینا دارو، توسعه ساختمان خوارزمی، توسعه برق و انرژی سپهر، گروه خدمات بازار سرمایه الگوریتم، تولید و توسعه ایستگاهی نیرو پارسه، تجارت گستران خوارزمی و توسعه مدیریت سرمایه خوارزمی به تصویب رسیده بود.

در این مراسم از مهندس سياوش محمدي رودباری رئيس کميته تلفيق و تدوين برنامه، دکتر يعقوب رشنوادي مشاور علمي پروژه  و  عضو کميته نظارت بر امور راهبردي، دکتر صمد باراني مدير پروژه، دکتر مهران بهنيا سرپرست مديريت مطالعات و برنامه ريزي اقتصادي و دکتر وحيد زنديه مدير سرمايه‌گذاري شرکت سرمایه گذاری خوارزمی به عنوان اعضای تیم تدوین برنامه دوساله این شرکت قدردانی شد.

نشست دو روزه هم اندیشی برنامه عملیاتی دوساله شرکت سرمایه گذاری خوارزمی و شرکت های گروه، طی روزهای 29 و 30 شهریور ماه جاری  در مرکز مطالعات و بهره وری منابع انسانی سازمان مدیریت صنعتی  برگزار شد.تعداد بازدید : 1927
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...