Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: در مجمع عمومي عادي ساليانه گروه سرمايه گذاري خوارزمي صورت گرفت؛ تصويب صورت هاي مالي وخارزم؛ رشد 30 درصدي حقوق صاحبان سهام - 1399/07/30

50 ریال سود به هر سهم وخارزم تعلق گرفت.

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت سرمایه گذاری خوارزمی با حضور اکثریت سهامداران و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار و صورت­ های مالی این شرکت به تصویب رسید.

 به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه ­گذاری خوارزمی، دکتر سید رضا موسوی مدیرعامل این شرکت در تشریح دستاوردهای سال مالی منتهی به ۳۱خرداد۹۹ گروه سرمایه ­گذاری خوارزمی در مجمع عمومی عادی سالیانه، گفت: در سال مالي مورد گزارش، گروه جوان سرمايه‌گذاري خوارزمي، ضمن برنامه‌ريزي در دو افق کوتاه‌مدت و ميان‌مدت، گام‌هاي مهمي در ارتقاي عمليات شرکت برداشت که تاثیر مستقیمی در بهبود شرایط شرکت اصلی و شرکت­های گروه داشت.

وی که روز۲۹ مهرماه جاری در مجمع عمومی سالیانه شرکت سخن می گفت افزود: مديريت تسهيلات و وثایق در راستای ارتقای ساختار مالي و مديريت هزينه‌هاي تأمين مالي گروه، تحکیم انضباط مالی، تسریع آزادسازي بیش از  56 هزار ميليارد ريال وثايق مازاد، کاهش بار مالي تسهيلات سررسيد گذشته از طريق تسويه يا جايگزيني با تسهيلات مناسب­تر و برنامه‌ريزي برای اجراي مديريت فعال سرمايه‌گذاري‌هاي بورسي از جمله اقدامات مهم شرکت در سال گذشته بوده است.

دکتر موسوی افزود: در حوزه نظام راهبري، اقداماتي نظير تجديد ساختار عملياتی شرکت، آغاز به کار کميته ­هاي انتصابات و نظارت بر امور راهبردي و استفاده مؤثر از ظرفيت کميته‌هاي تخصصي هيأت مديره، توسعه نظام‌هاي پايش‌ و کنترل‌هاي داخلي از جمله تصويب دستورالعمل انتخاب و ارزيابي عملکرد کميته‌هاي حسابرسي شرکت­هاي گروه، سياست­ گذاري برای رعايت کامل دستورالعمل افشاي اطلاعات در کنار سياست ­گذاري و اتخاذ تدابير لازم برای رعايت حقوق صاحبان سهام در پرداخت سود سالانه در سال گذشته محقق شد.

 وی همچنین از تدوين برنامه دو ساله شرکت اصلي و شرکت ­هاي گروه در چارچوب برنامه  راهبردی خبر داد و گفت: با راهبري کميته نظارت بر امور راهبردي و هدايت کميته تلفيق و تدوين، تدوين برنامه در شرکت هاي گروه نيز در دستور کار قرار گرفت و برنامه‌ دو ساله تمام شرکت­هاي گروه تنظيم و نهایی شد.

مدیرعامل شرکت سرمایه ­گذاری خوارزمی افزود: در کنار این موارد شرکت در سال گذشته حد اعتباری 8 هزار ميليارد ريالی دریافت کرد که این مهم براي تأمين مالي طرح‌ها و برنامه‌هاي پروژه محور شرکت ­هاي گروه بسیار کارساز بوده است.

وی در ادامه در خصوص صورت های مالی این شرکت در سال مالی منتهی به 31 خرداد 1399 گفت: درآمدهای عملیاتی شرکت سرمایه ­گذاری خوارزمی در پایان سال مالی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 179 درصد رشد داشته است، درآمد عملیاتی شرکت در سال مالی مورد گزارش  به 6 هزار و 716 میلیارد ریال رسید که در مقایسه با 2 هزار و 403 میلیارد ریال 31 خرداد سال 98 بیش از 4 هزار و 313 میلیارد ریال رشد نشان می ­دهد.

وی همچنین به رشد 24 درصدی سود عملیاتی شرکت سرمایه ­گذاری خوارزمی در پایان سال مالی منتهی به 31 خرداد 1399 اشاره کرد و گفت: بهره­ مندی از فرصت­ های موجود سود عملیاتی این شرکت را در 31 خرداد 99 به مرز 6 هزار و 521 میلیارد رساند، در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 2 هزار و 248 میلیارد ریال بوده که بیش از 4 هزار و 273 میلیارد ریال رشد داشته است.

دکتر موسوی ادامه داد: سود خالص شرکت نیز در این مدت در مقایسه با پایان خرداد ماه سال گذشته بیش از 313 درصد رشد نشان داشته و از مرز 5 هزار و 705 میلیارد ریال گذشته، این رقم در پایان خرداد سال گذشته یکهزار و 384 میلیارد ریال بوده است.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی به رشد 30 درصدی حقوق صاحبان سهام  این شرکت در سال گذشته اشاره کرد و گفت: مجموع حقوق صاحبان سهام این شرکت در پایان خرداد از مرز 22 هزار و 653 میلیارد ریال گذشت که در مقایسه با 17 هزار و 448 میلیارد ریال 31 خرداد سال گذشته بیش از 5 هزار و  میلیارد ریال رشد نشان می­دهد.

وی همچنین به اهمیت توجه به بهره وری در شرایط دشوار کنونی اشاره کرد و گفت: در راستای افزایش ضریب بهره ­وری و افزایش سوددهی و به رغم دشواری ­های فضای کسب و کار در سال مالی گذشته، هزینه ­های مالی شرکت روند کاهشی داشته، به طوری که  در پایان خرداد ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 9 درصد کاهش نشان داده واین امرگویای  مدیریت بهینهء منابع در این شرکت است.

در ادامه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه­ گذاری خوارزمی، صورت­ های مالی این شرکت برای سال مالی منتهی به 31 خرداد 1399به تصویب سهامداران رسید و بر اساس تصمیم مجمع مقرر شد 50 ریال سود به هر سهم تعلق گیرد.

علاوه براین بر اساس تصمیم مجمع، موسسه توسعه همیاری سپهر،  شرکت های آرمان اندیشان رستاک، کارت ایران، امید آیندگان سپهر و پایاپای ایران برای دوسال به عنوان اعضای حقوقی هیات مدیره این شرکت انتخاب شدند.برای مشاهده 
 تصاویر مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت سرمایه گذاری خوارزمی روی لینک زیر کلیک کنید : 


تعداد بازدید : 3107
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...