Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: استقبال سرمایه گذاران از پذیره‌‌نویسی صندوق سرمایه‌‌گذاری جسورانه پویا الگوریتم با نماد «پویا» - 1399/09/23

مدیر عامل سبدگردان الگوریتم از استقبال سرمایه گذاران  از محصول جدید این شرکت خبر داد و گفت: ظرفیت پذیره نویسی  صندوق سرمایه گذاری جسورانه پویا الگوریتم با مدیریت شرکت سبدگردان الگوریتم در دومین روز پذیره نویسی تکمیل شد. هم اکنون در حال انجام امور مربوط به ثبت و مجوز فعالیت صندوق هستیم. امیدواریم طی یک ماه پیش رو معاملات ثانویه صندوق آغاز گردد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی، آرش آقاقلیزاده در خصوص موضوع فعالیت این صندوق گفت: موضوع فعالیت صندوق سرمایه‌‌گذاری جسورانه پویا الگوریتم در حوزه فن‌آوري‌هاي نوين و شرکت‌هاي نوپا با موضوع فناوری اطلاعات و ارتباطات، پزشکی و سلامت، رسانه و سرگرمی و بایو و نانو تکنولوژی است. سرمایه صندوق، ثابت و معادل مبلغ ۵۰0 میلیارد ریال و ارزش اسمی هر واحد یک میلیون ریال است. از ۵۰۰ هزار واحد سرمایه گذاری صندوق 100 هزار واحد آن ممتاز و مابقی عادی است

به گفته وی براساس امیدنامه صندوق، عمر این صندوق ۵ سال است که یک سال قابلیت تمدید دارد.

وی با تاکید بر اینکه ترکیب مؤسسین صندوق از شرکت‌‌ها و نهادهای با سابقه قوی در حوزه فعالیت صندوق هست، تشریح کرد: مؤسسین صندوق، شرکت سبدگردان الگوریتم (2 درصد)، گروه خدمات بازار سرمایه الگوریتم (45 درصد)، توسعه کارآفرینی بهمن (33 درصد) و صندوق نوآوری و شکوفائی (20 درصد) است که در کمیته سرمایه‌‌گذاری صندوق دارای نماینده هستند. سبدگردان الگوریتم نیز به عنوان مدیر صندوق فعال خواهد بود.

وی در خصوص سیاست‌‌های سرمایه‌‌گذاری صندوق گفت: همانطور که بیان شد موضوع فعالیت صندوق در حوزه سرمایه‌‌گذاری جسورانه، فن‌‌آوری‌‌های نوین و شرکت‌‌های نوپا می‌‌باشد و تمرکز اصلی آن در مرحله توسعه محصول یا ورود به بازار جدید خواهد بود، به همین جهت سیاست صندوق، سرمایه‌‌گذاری در شرکت‌هایی هست که حداقل یک محصول یا خدمت قابل ارائه داشته باشند. همچنین سیاست سرمایه‌گذاری نیز به صورت مرحله‌ای (staging) خواهد بود. بدین معنی که اگر شرکت‌های سرمایه‌پذیر به شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) تعیین شده خود دست پیدا کردند و ارزش افزوده مناسبی را در بازه زمانی تعیین شده ایجاد نمودند، سرمایه مرحله بعد آنها تأمین خواهد شد.

مدیر عامل سبدگردان الگوریتم با تاکید بر اینکه سرمايه‌گذاري در اين صندوق ماهيتي بسيار پرريسک دارد گفت، سرمایه‌‌گذاران باید توجه داشته باشند که سرمایه‌‌گذاری در این نوع صندوق ها تنها بايد از سوي افرادي صورت گيرد که منابع مالي کافي براي پذيرش چنين ريسکي را دارند و در هيچ مقطعي نياز فوري به نقد کردن سرمايه‌گذاري صورت‌گرفته در اين صندوق را ندارند. همچنین واحدهاي صندوق نبايد توسط کساني خريداري شود که از نظر مالي و رواني آمادگي پذيرش از دست دادن کل اين سرمايه را ندارند و سرمايه‌گذاري در این نوع صندوق‌‌ها نبايد بخش اصلي سبد سرمايه‌گذاري سرمايه‌گذار را تشکيل دهد.

وی افزود: صندوق‌‌های جسورانه با توجه به ماهیت فعالیتشان عموماً ریسک بالاتری نسبت به سایر صندوق‌‌ها از جمله صندوق‌‌های سهامی دارند، علیرغم ریسک بالای صندوق، با توجه به سابقه درخشان مؤسسین صندوق در حوزه فن‌آوري‌هاي نوين و شرکت‌هاي نوپا، انتظار می‌‌رود در پایان عمر صندوق سودآوری مناسبی حاصل گردد.

وی در پایان گفت: در آینده نزدیک دومین صندوق جسورانه با مدیریت سبدگردان الگوریتم به بازار معرفی می شود که  عمده تمرکز آن بر سرمایه‌گذاری بر روی شرکت‌های فناور و یا دانش‌بنیان در مرحله رشد و تثبیت جایگاه خود در بازار می باشد.
تعداد بازدید : 1715
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...