Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی تاکید کرد: ضرورت انتخاب بانک های پربازده در سبد سرمایه گذاری - 1399/10/20

سرمایه گذاری یکی از راه های مناسب در عین حال پیچیده برای حفظ ارزش دارایی و کسب درآمد به شمار می رود، در گذشته ریسک سرمایه گذاری زیاد نبود چرا که فرصت های سرمایه گذاری محدود و بازده آن بالا بود ولی در عصر حاضر و با گسترش فرصت های سرمایه گذاری این کار به تخصص، دانش و ارزیابی شرایط نیاز دارد.

به همین علت و با هدف اثربخشی بیشتر در سرمایه گذاری به مرور شرکت های تخصصی سرمایه گذاری تاسیس شدند تا آحاد مردم به راحتی و اطمینان کامل بتوانند به دانش و تخصص این شرکت ها اعتماد کرده و ریسک سرمایه گذاری خود را کاهش دهند که با توجه به تغییرات مداوم شرایط جامعه، این کار کاملا به نفع سرمایه گذاران خرد و حقیقی است. در چنین شرایطی، کار برای شرکت های سرمایه گذاری بسیار دشوار است چرا که این شرکت ها باید با انتخاب فرصت های سرمایه گذاری و سهام شرکت های پربازده ریسک سرمایه گذاری های خود را به حداقل برسانند.

صنعت بانکداری الگویی مطلوب

دکتر سیدرضا موسوی مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در این باره گفت: برخی کارشناسان بازار سرمایه معتقدند با انتخاب متنوعی از سهام شرکت‌های مختلف، ریسک سرمایه‌گذاری کاهش می یابد در حالی این موضوع به تنهایی کفایت نمی کند.

وی گفت: سرمایه گذاران در کنار تشکیل سبد سهام و متنوع‌سازی دارایی‌های خود، باید به صنعتی که در آن سرمایه‌گذاری می‌کنند نیز توجه داشته باشند، در ضمن انتخاب شرکت های فعال در آن صنعت نیز بسیار مهم است.

مدیرعامل گروه سرمایه گذاری خوارزمی اظهار داشت: به عنوان مثال صنعت بانکداری از جمله فرصت های سرمایه گذاری در بازار سرمایه است که اغلب مورد توجه فعالان این بخش قرار دارد، ولی لازم است سرمایه گذاران با مطالعه و انتخاب بانک مناسب، سرمایه گذاری خود را تضمین کنند.

دکتر موسوی به مطالعه صورت گرفته در خصوص بانک های فعال در بازار بورس در معاونت سرمایه گذاری و توسعه شرکت سرمایه گذاری خوارزمی اشاره کرد و گفت: در این مطالعه 13 بانک بورسی در شاخص های مختلف  از جمله مطالبات غیر جاری به کل مانده تسهیلات اعطایی، سهم بانک از درآمدهای مشاع به جمع درآمدهای مشاع، درآمد غیرمشاع به جمع درآمدهای مشاع و غیرمشاع (بدون درآمد تسعیر ارز)، قیمت تمام شده پول، تفاوت سود دریافتی به ازای هر واحد سپرده جذب شده و قیمت تمام شده پول، سهم هزینه‌های اداری و عمومی در قیمت تمام شده پول، حاشیه سود و نسبت کفایت سرمایه از سال های 1396 تا 1398 مورد ارزیابی قرار گرفتند.

رتبه داران جذب سپرده و اعطای تسهیلات

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی گفت: مانده سپرده های 13 بانک بورسی مورد بررسی در انتهای سال 98 بالغ بر 11 هزار و 606 هزار میلیارد ریال بوده که این بانک ها از این مبلغ، 8 هزار و 775 هزار میلیارد ریال تسهیلات اعطا کرده اند. در جذب سپرده، بانک های ملت، صادارت ایران و تجارت در رتبه های اول تا سوم قرار دارند و در شاخص اعطای تسهیلات نیز سه بانک ملت، صادارت ایران و پاسارگاد سه بانک برتر هستند.

پیشتازی در بازدهی

دکتر موسوی با اشاره به اینکه بیش از 250 هزار نفر از هموطنان عزیز به عنوان سهامدار شرکت سرمایه گذاری خوارزمی ذینفع اصلی شرکت به شمار می روند، گفت: در چنین شرایطی مدیران و کارشناسان معاونت سرمایه گذاری و توسعه شرکت با دقت و حساسیت نسبت به انتخاب سبد سرمایه گذاری شرکت اقدام می کنند.

وی ادامه داد: بخشی از سبد سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری خوارزمی به بانک های صادرات ایران و پاسارگاد اختصاص دارد که نتایج بررسی صورت گرفته حاکی از بازده و رشد مطلوب این بانک ها در میان 13 بانک فعال در بورس و انتخاب صحیح سبد سرمایه گذاری شرکت خوارزمی در صنعت بانکداری است.

به گفته وی متوسط بازدهی سالیانه بانک صادارت ایران از ابتدای ورود به بورس حدود 139 درصد و بانک پاسارگاد حدود 130 درصد بوده است.

تداوم روند مطلوب

وی تاکید کرد: عملکرد شش ماهه شرکت نشان می دهد که شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در سال جاری در وضعیت مطلوبی قرار دارد که با برنامه ریزی صورت گرفته، این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

وی همچنین به توانمندی و پتانسیل شرکت های گروه سرمایه گذاری خوارزمی در ارایه خدمت و مشاوره به فعالان و علاقه مندان حضور در بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: از جمله این شرکت ها می توان به شرکت گروه خدمات بازار سرمایه الگوریتم اشاره کرد که با بهره مندی از مدیران و کارشناسان خبره و تحصیلکرده انواع خدمات مورد نیاز فعالان این بازار را تامین می کنند.

منبع: هفته نامه اطلاعات بورستعداد بازدید : 2422
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...