Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: همزمان با دهه مبارک فجر نخستین طلای تولیدی در مجتمع معدنی شادان در مقیاس آزمایشی رونمایی شد - 1399/11/19

همزمان با دهه مبارک فجر و با حضور رییس هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری، اعضای هیات مدیره شرکت توسعه معادن صدرجهان و فرماندار شهرستان خوسف در استان خراسان جنوبی، از نخستین طلای تولیدی در مجتمع معدنی شادان به طور آزمایشی رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی، دکتر جواد فرشباف ماهریان رئیس هیئت مدیره گروه سرمایه‌گذاری خوارزمی در این مراسم گفت: عملیات تامین زیرساخت‌های فیزیکی، تکمیل اکتشاف و تجهیز کارخانه استحصال طلای معدن شادان از سال 1398 به صورت جدی آغاز شد و امروز پس از نصب دستگاه سنگ شکن یک میلیون تنی، نخستین طلای ۲۴ عیار استحصال شده به صورت آزمایشی رونمایی شد.

وی افزود، کارخانه استحصال طلای شادان با ظرفیت سالانه ۳۰۰ کیلوگرم و اشتغال مستقیم حداقل 300 نفر در پایان سال ۱۴۰۰به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه به دنبال تبدیل معدن طلای شادان به هاب تخصصی و مجهز معادن طلای استان هستیم افزود: معادنی که فاقد صرفه اقتصادی برای احداث کارخانه استحصال طلا در منطقه هستند، می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌های صنعتی شادان از طریق تامین کانسنگ در تولید طلا مشارکت کنند.

در این مراسم میرمحمود یگانلی مدیرعامل شرکت توسعه معادن صدرجهان ضمن اشاره به همکاری خوب دستگاه‌های ذیربط استانی از جمله استانداری، سازمان صنعت، معدن و تجارت، سازمان حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی و آبخیزداری، شرکت آب و برق منطقه‌ای از ابتدای فعالیت مجتمع معدنی شادان از همراهی مردم منطقه نیز قدردانی کرد.

یگانلی افزود، در صورت راه‌اندازی کامل آزمایشگاه معدن طلای شادان تا فروردین۱۴۰۰، امکان ارایه خدمات به سایر معادن استان نیز فراهم خواهد شد.

در ادامه آخوندی فرماندار خوسف گفت: شهرستان خوسف قطب معدنی استان به ویژه در زمینه طلا بوده و معادن به عنوان پیشران توسعه صنعتی نقش مهمی در توسعه پایدار و اشتغال زایی خواهند داشت که هم اکنون حدود ۱۵۰ نفر در این مجتمع  معدنی و صنعتی مشغول به کار هستند.

داود رئیسی مدیرعامل شرکت معادن و صنایع معدنی کارند صدرجهان نیز طی سخنانی، رونمایی از استحصال نخستین شمش طلا در معدن شادان در سال جهش تولید و همزمان با دهه مبارک فجر، نقطه عطفی ماندگار در روند تجهیز و راه‌اندازی معدن و کارخانه طلای شادن دانست.

وی با اشاره به برنامه این شرکت مبنی بر ادامه عملیات اجرایی ساخت کارخانه استحصال طلای شادان با ظرفیت ۳۰۰ کیلوگرم طلا تا پایان سال۱۴۰۰، افزود: معدن طلای شادان با ذخیره قطعی بیش از ۲۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تن بزرگترین ذخیره اکتشاف شده طلا در استان خراسان جنوبی و از جمله ذخایر بزرگ طلای کشور به شمار می آید.

وی چشم‌اندازهای این پروژه بزرگ معدنی و صنعتی را در استان امیدبخش دانست و افزود، با توجه به نتایج حاصل از تکمیل همزمان اکتشافات بخش‌های مختلف کانسار طلای شادان، ظرفیت‌های جدیدی برای تعریف و اجرای طرح توسعه آتی کارخانه استحصال طلا در دستور کار قرارگرفته است.

مدیرعامل شرکت کارند صدرجهان به عنوان بهره بردار معدن طلای شادان خوسف ادامه داد: این مهم نیازمند حمایت و مساعدت بیشتر دستگاه‌های مربوطه استانی به ویژه در زمینه تامین و تدارک به موقع و مکفی آب و برق صنعتی است.

لازم به ذکر است شرکت توسعه معادن صدرجهان به عنوان یکی از شرکت های گروه سرمایه گذاری خوارزمی در زمینه معادن و صنایع معدنی به عنوان هلدینگ معدنی گروه خوارزمی با تمرکز بر معدنکاری، استحصال و بازرگانی طلا و مس فعالیت می کند که این شرکت سهامدار عمده شرکت کارند صدرجهان به عنوان شرکت تخصصی معدنکاری و استحصال طلای معدن شادان به شمار می رود.
تعداد بازدید : 3031
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...