Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: معاون مالی و توسعه منابع شرکت سرمایه گذاری خوارزمی جزییات افزایش سرمایه «وخارزم» را تشریح کرد - 1400/01/11

براساس تصمیم سهامداران «وخاررم» در مجمع فوق العاده مورخ 25 اسفند 1399 این شرکت، سرمایه شرکت سرمایه گذاری خوارزمی به 18 هزار و 700 میلیارد ریال می رسد که چگونگی این افزایش سرمایه سوالات را برای سهامداران محترم این شرکت به همراه داشته است که  معاون مالی و توسعه منابع شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در گفت و گویی به برخی از این سوالات پاسخ داد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی، کیانوش همتیان ضمن تشریح جزییات افزایش سرمایه شرکت سرمایه گذاری خوارزمی با اشاره به زمان و نحوه دریافت برگه های حق تقدم افزایش سرمایه و استفاده از حق تقدم گفت:  با توجه به همزمانی شروع پذیره نویسی حق تقدم افزایش سرمایه شرکت با تعطیلات نوروز، ضمن هماهنگی با سازمان بورس و اوراق بهادار، بانک صادرات ایران و شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران و همچنین حضور و تلاش کارکنان شرکت در این ایام، خوشبختانه امور مرتبط با افزایش سرمایه در حال انجام است و برگه های حق تقدم حداکثر تا 20 فروردین ماه از طریق اداره پست تحویل سهامداران محترم خواهد شد، بدیهی است پس از دریافت برگه حق تقدم، امکان واریز وجه از طریق مراجعه به شعب بانک صادرات ایران و یا مراجعه مستقیم به وبسایت شرکت سرمایه گذاری خوارزمی به آدرس kharazmi.ir  امکان پذیر است.

وی گفت: علاوه بر این و با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا، به موازات ارسال برگه حق تقدم توسط پست برای سهامداران محترم، به منظور راحتی و رفاه سهامداران، امکان دریافت برگه حق تقدم و واریز وجه آن از طریق وبسایت شرکت سرمایه گذاری خوارزمی (بخش پرتال سهامداران) و همچنین مراجعه به شعب بانک صادرات ایران نیز برنامه ریزی شده و این عملیات نیز طی چند روز پس از پایان تعطیلات نوروز مهیا می شود.

معاون مالی و توسعه منابع شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در خصوص میزان وجه پرداختی بابت هر حق تقدم سهام این شرکت نیز گفت: سهامدارانی که در زمان مجمع فوق العاده اسفند ماه 1399 سهامدار بوده اند طبیعتاً حق تقدم به آنها تعلق گرفته و امکان خرید هر سهم جدید را با قیمت یکهزار ریال را دارند. عملاً به ازای هر سهم تحت مالکیت قدیم کافیست مبلغ 120 ریال به حساب واریز کنند. ضمناً سهامدارانی که از سال قبل سود سهام طلب دارند، با توجه به تعلق مبلغ 50 ریال به ازای هر سهم، برای مشارکت در افزایش سرمایه کافیست که مبلغ 70 ریال به ازای هر سهم واریز نمایند.

وی اظهار داشت جزئیات محاسبات رقم پرداختی در برگه حق تقدم هر سهامدار به طور کامل درج شده است.

وی مهلت پذیره نویسی و برخورداری سهامداران محترم از حق تقدم افزایش سرمایه را 26 اردیبهشت 1400 اعلام کرد و گفت: انتظار می رود با هماهنگی های انجام گرفته، دریافت برگه حق تقدم و واریز وجوه برای مشارکت کامل سهامداران در افزایش سرمایه به سهولت امکان پذیر خواهد بود.

همتیان در ادامه بر ارسال برگه حق تقدم تکمیل شده به همراه اصل فیش واریز بانکی به شرکت سرمایه گذاری خوارزمی تاکید کرد.گفت: سهامداران محترم می توانند ازطریق پست سفارشی به آدرس مندرج در برگه حق تقدم، ایمیل شرکت به آدرس kharazmi.ir@outlook.com، از طریق واتسآپ به شماره تلفن های 09912703698 و 09917884676 و به صورت حضوری به اداره امور سهام شرکت به آدرس مندرج در برگه حق تقدم نسبت به ارسال برگه حق تقدم تکمیل شده به همراه فیش واریزی بانکی اقدام کنند.

وی همچنین در خصوص خرید حق تقدم اضافی گفت: سهامداران محترم برای خرید حق تقدم اضافی می توانند پس از بازگشایی نماد " ح وخارزم" میتوانید از طریق کارگزاری ها، اقدام به خرید نمایند.

وی با اشاره به اینکه افزایش سرمایه مصوب شده شرکت از جذابیت بالایی برخوردار است، گفت: از مجموع حدود 50 درصد افزایش سرمایه، حدود 38 درصد بصورت سهام جایزه به سهامداران تعلق می گیرد و از 12 درصد باقیمانده نیز، حدود50 ریال از محل سود تقسیمی مجمع عادی سالیانه مهر ماه 1399 قابل تامین است و سهامداران محترم کافیست نسبت به واریز مبلغ 70 ریال به ازای هر سهم اقدام نمایند و ضمن برخورداری از سهام جایزه، مشارکت کامل جهت حفظ میزان سهام خود داشته باشند. بدیهی است مطابق مقررات پس از ثبت افزایش سرمایه در اداره ثبت شرکتها امکان معامله و تملک سهام جایزه میسر خواهد بود.

همتیان ادامه داد: پیش بینی شده ثبت افزایش سرمایه در اداره ثبت شرکتها تا تاریخ برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه انجام شود، لذا سود  تقسیمی مصوب مجمع عادی سالیانه سال مالی منتهی به 31 خرداد 1400، به سهام جایزه و حق تقدم تعلق می گیرد.تعداد بازدید : 2793
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...