Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: افزایش 200 درصدی سرمایه شرکت توسعه برق و انرژی سپهر(سهامی عام) ثبت شد - 1400/04/22

در راستای اصلاح ساختار مالی، ارتقای شفافیت و وضعیت مالی شرکت توسعه برق و انرژی سپهر(سهامی عام)، بلافاصله پس از اجرای الحاقیه توافقنامه امهال و تسویه اقساط معوق تسهیلات خرید نیروگاه، با پیگیری ها و تلاش هیات مدیره شرکت افزایش 200 درصدی سرمایه این شرکت به ثبت رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی، با انجام مراحل قانونی افزایش سرمایه شرکت توسعه برق و انرژی سپهر(سهامی عام)، افزایش سرمایه۲۰۰درصدی این شرکت ثبت و در روزنامه رسمی شماره ۲۲۲۲۴مورخ ۱۵/۰۴/۱۴۰۰ منتشر شد.

افزایش سرمایه شرکت توسعه برق و انرژی سپهر(سهامی عام) از 3 هزار میلیارد ریال به 9 هزار میلیارد ریال از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی سهامداران در مجمع عمومی فوق العاده مورخ 28/11/1399 به تصویب سهامداران رسیده بود و بعد از اخذ مجوزهای لازم به ثبت رسید.

لازم به ذکر است در سال 1399 اقداماتی مهمی برای اصلاح ساختار مالی شرکت توسعه برق و انرژی سپهر صورت پذیرفت که تعیین تکلیف اقساط معوق تسهیلات بانک صادرات ایران، تعیین تکلیف وضعیت مالیاتی شرکت و اصلاح ساختار مالی شرکت توسعه برق و انرژی سپهر با هدف افزایش شفافیت و آماده سازی شرکت برای ورود به بازار سرمایه از جمله این اقدامات است.

علاوه بر این افزایش 200 درصدی سرمایه شرکت زمینه تقویت بنیه مالی، شفافیت و ارتقای وضعیت مالی شرکت توسعه برق و انرژی سپهر را فراهم کرد، ضمن اینکه تعیین تکلیف اقساط و مالیات نیز نتایج مطلوبی به همراه داشت.

شرکت توسعه برق انرژی سپهر از جمله شرکت های گروه سرمایه گذاری خوارزمی است که این شرکت مالکیت نیروگاه یکهزار و 650 مگاواتی منتظرقائم فردیس را در اختیار دارد، این نیروگاه سه درصد از برق مصرفی کشور و 20 درصد برق مصرفی استان های البرز و تهران را تامین می کند.تعداد بازدید : 2207
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...