Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خورازمی خبر داد: تکمیل فرآیند افزایش سرمایه «وخارزم» - 1400/06/12

با اعلام مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی، مراحل اداری ثبت افزایش سرمایه «وخارزم» انجام شده و به زودی سهام جدید در اختیار سهامداران قرار خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی، دکتر سیدرضا موسوی دراین باره گفت: با تلاش و همت همه دست اندرکاران شرکت و همراهی سازمان های مرتبط، مراحل ثبت افزایش سرمایه شرکت از 12 هزار و 500 میلیارد ریال به 18 هزار و 700 میلیارد ریال در اداره ثبت شرکت ها به پایان رسیده است.

وی با اشاره به اینکه افزایش سرمایه شرکت از سه محل تامین شده است، گفت: از 6200 میلیارد ریال افزایش سرمایه شرکت، 1028 میلیارد ریال از محل آورده نقدی سهامداران، 472 میلیارد ریال مطالبات حال شده سهامداران و 4700 میلیارد ریال از محل اندوخته سرمایه ای به صورت سهام جایزه تامین شده است.

وی ضمن اشاره به اینکه آخرین افزایش شرکت در سال 1395 اتفاق افتاده بود، اظهار داشت: در این سال ها سهامداران محترم به دفعات درخواست هایی برای افزایش سرمایه شرکت داشتند که در این راستا در مجمع سال گذشته به سهامداران محترم قول دادیم که برنامه ای دقیق برای افزایش سرمایه شرکت ارایه کنیم.

وی گفت: افزایش سرمایه «وخارزم» در روزهای پایانی سال گذشته در دستور کار قرار گرفت و به رغم        محدودیت های مربوط به گسترش ویروس کرونا و شرایط خاص بازار سرمایه، با پیش بینی دقیق همکاران در شرکت، شرایط مشارکت سهامداران محترم در افزایش سرمایه بیش از پیش تسهیل شد و سهامداران محترم بدون حضور فیزیکی توانستند در افزایش سرمایه مشارکت کنند.

دکتر موسوی ادامه داد: با ایجاد زیر ساخت های مناسب،  شرکت سرمایه گذاری خوارزمی یکی از موفق‌ترين دوره افزايش سرمايه را پشت سر گذاشت که افتخاری بزرگ به شمار می رود.

وی با اشاره به مشارکت 84 درصدی سهامداران این شرکت در افزایش سرمایه گفت: سهامداران شرکت سرمایه گذاری خوارزمي حدود 44 درصد اشخاص حقيقي و 56 درصد هم شرکت ها و نهادهای سرمایه گذاری هستند که 98درصد سهامداران حقوقی و 67 درصد سهامداران حقیقی در افزایش سرمایه مشارکت داشتند که در نوع خود رکورد محسوب می شود.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی گفت: رشد مشارکت اشخاص حقیقی و حقوقی در افزایش سرمایه چشمگیر بوده و خوشبختانه افرادی که مشارکت کردند عایدی مناسبی نصیبشان شده است.

وی افزود: خوشبختانه برنامه مدونی برای افزایش سرمایه تهیه و ارایه شد که این برنامه در مجمع فوق العاده 25 اسفند ماه 1399مورد تایید سهامداران محترم قرار گرفت و از همان روز در دستور کار تمامی بخش های شرکت قرار گرفت  و امروز بسیار خوشحالم، چرا که قولی که به سهامداران داده بودیم محقق شد و افزایش سرمایه شرکت پیش از برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه برای سال مالی منتهی به 31 خرداد 1400 به ثبت رسید و سهامداران محترم از نتایج آن منتفع خواهند شد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی این افزایش سرمایه را زمینه ساز تقویت ساختار مالی و جایگاه شرکت دانست و گفت: براساس مصوبه مجمع فوق العاده، افزایش سرمایه شرکت تا سقف 50 هزار میلیارد ریال در اختیار هیات مدیره قرار دارد که جزییات مراحل بعدی افزایش سرمایه پس از اخذ مجوزهای لازم اعلام خواهد شد.

به گفته دکتر موسوی، در سال مالی جدید که از ابتدای تیرماه 1400 آغاز شده است به نحوه ی برنامه ریزی خواهیم کرد که ضمن تقویت بنیان های گروه پرافتخار خوارزمی، سهامداران محترم از منافع بیشتری بهره مند شوند.
تعداد بازدید : 3360
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...