Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: صورت هاي مالي شرکت سرمايه‌گذاري خوارزمي در مجمع عمومي عادي ساليانه صاحبان سهام، به تصويب سهامداران رسيد - 1400/07/18

«وخارزم» 150 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی به ریاست دکتر جواد فرشباف ماهریان رییس هیات مدیره این شرکت به عنوان رییس مجمع با حضور 62 درصد سهامداران برگزار و صورت های مالی این شرکت برای سال مالی منتهی به 31 خرداد 1400 به تصویب رسید.

 به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی، دکتر سیدرضا موسوی مدیرعامل این شرکت در این مجمع که با رعایت پروتکل های بهداشتی تشکیل شد، گفت: در بيست و چهارمين سال فعاليت گروه سرمايه گذاري خوارزمي، با اتکا به برنامه محوري، گام هاي مهمي در راستاي ارزيابي واقع بينانه شرايط جديد و ارتقاي کارآمدي شرکت برداشته شده که نشان دهنده استمرار حرکت رو به رشد شرکت است.

  وی گفت: تمام واحدهای شرکت در سال گذشته اقدامات مهم و تاثیرگذاری داشته اند به طوری که در بخش مالي و توسعه منابع اخذ حد اعتباري مناسب از بانکها برای پيشبرد پروژه ها، مديريت وثايق با هدف شناسايي و آزادسازي وثايق مازاد و مولدسازي دارايي ها، مديريت هزينه هاي مالي گروه سرمايه گذاري خوارزمي از طريق منابع مالي ارزان تر، بهبود و رفع موارد مطروحه در گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانوني سنوات قبل در جهت ارتقاي شفافيت، تدوين و اجراي برنامه توسعه سرمايه انساني با تأکيد بر جذب منابع انساني متخصص، آموزش و توسعه و ارتقاي بهره وري ‏نيروي انساني و اقدام براي اصلاح و بهبود فرآيندهاي سازماني از آن جمله است.

 مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی در تشریح گزارش فعالیت هیات مدیره این شرکت گفت: در بخش سرمايه­گذاري و توسعه نیز مديريت فعال سرمایه‌گذاری­هاي بورسي و بازآرايي پرتفوي در چارچوب برنامه دو ساله، تحصيل 14 هزار و 999 ميليارد ريال و واگذاري 6 هزار و 500 ميليارد ريال سهام شرکت هاي بورسي، برنامه ريزي و آماده سازي شرکتهاي واجد شرايط گروه جهت عرضه در بازار سرمايه و .... از اهم اقدامات در سال مالی گذشته است.

وی با اشاره به نقش موثر شرکت­های گروه سرمایه‌گذاری خوارزمی در تحقق شعار «ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها»، گفت: در بخش شرکت ها و مجامع؛ تدوين ضوابط و مقررات لازم از جمله تدوین دستورالعمل راهبري معاونت شرکت ها و مجامع، تدوين دستورالعمل انتخاب مديران در شرکت هاي تابعه، تدوين دستورالعمل ارزيابي عملکرد شرکت ها و برنامه ريزي خروج از شرکت هاي زيان ده و شرکت هاي غيرکنترلي سبد دارايي هاي غيربورسي از اقدامات مهمی است که در سال مالی گذشته صورت گرفت.

وی در ادامه با اشاره به رشد همه شاخص­ها در شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی به رغم شرایط حاکم بر اقتصاد کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: درآمدهای عملیاتی شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی در صورت‌های مالی تلفیقی 31 خرداد 1400، نسبت به سال گذشته با 126 درصد رشد به 45 هزار و 365 میلیارد ریال رسید، در حالی که این رقم در پایان خرداد سال گذشته 20 هزار 93 میلیارد ریال بوده است.

وی افزود: همچنین درآمدهای عملیاتی شرکت اصلی در سال مالی منتهی به 31 خرداد 1400 با افزایش 248 درصدی نسبت به سال مالی قبل به حدود 23 هزار و 396 میلیارد ريال رسید.

وی ادامه داد: عملکرد مطلوب گروه سرمایه‌گذاری خوارزمی باعث شد تا سود خالص (تلفیقی) شرکت در سال مالی منتهی به 31 خرداد 1400، حدود 571 درصد نسبت به مدت مشابه سال مالی قبل رشد کند.

براین اساس، سود تلفیقی از مبلغ 5 هزار و 655 میلیارد ريال در سال مالی 1399، به حدود 37 هزار و 973 میلیارد ريال در سال مالی 1400 افزایش‌ یافت.

دکتر موسوی همچنین به اهمیت رضایت ذینفعان شرکت از جمله سهامداران محترم اشاره کرد و گفت: در راستای ایفای تعهدات شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی به سهامداران محترم، بر اساس صورت‌های مالی منتهی به 31 خرداد ماه 1400، حقوق صاحبان سهام شرکت اصلی رشدی بیش از 97 درصد داشت؛ به طوری­که مجموع حقوق صاحبان سهام شرکت اصلی از مبلغ 22 هزار و 653 میلیارد ريال در سال 1399، به مبلغی بالغ بر 46 هزار و 616 میلیارد ريال در سال 1400 افزایش یافته است.

وی با تاکید بر اینکه بررسی صورت­های مالی شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی در سال مالی منتهی به 31 خرداد 1400 نشان دهنده رشد شاخص‌های مهم عملکردی «وخارزم» است، گفت: به عنوان مثال بازده حقوق صاحبان سهام (ROE) بر اساس صورت های مالی تلفیقی شرکت از 25 درصد در سال 1399، به حدود 63 درصد افزایش یافته، ضمن اینکه بازده دارایی (ROA) این شرکت نیز از 9 درصد در سال 1399، به حدود 42 درصد در سال 1400 رسید.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی افزود: به‌رغم مشکلات حاصل از گسترش اپیدمی کرونا و فضای سخت اقتصادی  در سال مالی منتهی به 31 خرداد 1400، شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی توانست با برنامه‌ریزی دقیق و باهدف افزایش سوددهی، تسهیلات مالی این شرکت را 31 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش دهد که این مهم زمینه کاهش 42 درصدی هزینه‌های مالی گروه سرمایه‌گذاری خوارزمی در صورت سود و زیان تلفیقی را فراهم کرد، ضمن اینکه تأثیر به سزایی در عملکرد مطلوب گروه سرمایه‌گذاری خوارزمی داشت.

دکتر موسوی در ادامه گزارش خود در مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت ضمن تأکيد بر عزم و اراده همه ارکان گروه براي توسعه سرمايه­گذاري ها گفت: این مهم با اتکا به برنامه ريزي واقع بينانه و به پشتوانه برخورداري از نيروهاي کارآمد، با فرهنگ سازماني منسجم و مبتني بر تخصص، تجربه، صداقت، صميميت و پويايي است که با احساس مسئوليت در خصوص امانتداري از منافع هزاران سهامدار گرانقدر در دستور کار شرکت برای سال مالی جدید قرار دارد.

وی ضمن قدرداني از همراهي و اعتماد سهامداران محترم این شرکت ابراز امیدواری کرد با تلاش هاي بي وقفه تمامي همکاران گروه سرمايه­گذاري خوارزمي و با تکيه بر لطف بي­کران پروردگار متعال، در سال مالي پيش رو، شرکت سرمایه­گذاری خوارزمی بتواند در چارچوب برنامه هاي مدون، ضمن ارتقاي جايگاه گروه در فضاي اقتصادي کشور و کمک به کارايي و شفافيت بيش از پيش بازار سرمايه، شاهد خلق ارزش براي تمامي ذي نفعان به ويژه سهامداران گرانقدر در راستاي تحقق شعار «ثروت آفريني پايدار براي نسل ها» قدم بردارد.

در ادامه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه­گذاری خوارزمی، صورت­های مالی این شرکت برای سال مالی منتهی به 31 خرداد 1400به تصویب سهامداران رسید و بر اساس تصمیم مجمع مقرر شد 150 ریال سود به هر سهم تعلق گیرد.


برای مشاهده گزارش تصویری مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری خوارزمی برای سال مالی منتهی به 31 خردادماه 1400 اینجا کلیک کنید.تعداد بازدید : 2964
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...