Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: براساس رتبه بندی اعتباری شرکت رتبه بندی «پایا» سرمایه گذاری خوارزمی حائز دورنمای«باثبات» شد - 1400/07/28

شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در رتبه بندی اعتباری شرکت رتبه بندی «پایا» موفق شد دورنمای «باثبات» را اخذ کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی، در راستای شفاف سازی وضعیت شرکت سرمایه گذاری خوارزمی، شرکت رتبه بندی پایا نسبت به ارزیابی این شرکت اقدام کرد که بر اساس گزارش منتشره در پرتال این شرکت، شرکت سرمایه گذاری خوارزمی توانست در بخش سرمایه گذاری «دورنمای باثبات» را کسب کند.

براساس رتبه بندی صورت گرفته، شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در رتبه اعتباری بلندمدت حائز رتبه +BBB(کیفیت اعتباری قابل قبول) شد، این شرکت همچنین در رتبه اعتباری کوتاه مدت نیز با ارتقای چند پله ای از رتبه B به رتبه A2 (کیفیت اعتباری قابل قبول) رسید.

با توجه به اینکه رتبه بندی اعتباری فرآیند ارزیابی احتمال پرداخت به موقع تعهدات مالی از طریق بررسی و تحقیق جامع اطلاعات است، اخیرا هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در مصوبه ای اعلام کرد که در صورت داشتن رتبه اعتباری مناسب، این رتبه می تواند پشتوانه انتشار اوراق قرار گیرد. در چنین شرایطی و با توجه به اینکه شرکت سرمایه گذاری خوارزمی توانسته رتبه اعتباری مناسبی کسب کند، می تواند به پشتوانه این رتبه بندی اعتباری، اوراق بهادار با درآمد ثابت منتشر نماید.

شرکت رتبه بندی پایا همچنین رتبه اعتباری بلند مدت شرکت سرمایه گذاری خوارزمی را در دوسال گذشته و برای دوره های سه ساله منتهی به 31 خرداد 1398و 1399 به ترتیب BB و +BB (کیفیت اعتباری وابسته به شرایط اقتصادی) اعلام کرد. این در حالی است که در رتبه بندی اخیر برای دوره سه ساله منتهی به 31 خرداد 1400 این رتبه بندی به +BBB ارتقا یافته است.

شرکت رتبه بندی اعتباری پایا (شرکت سهامی خاص) در سال1397 به ثبت رسید و در همان سال به عنوان نهاد مالی نزد سازمان بورس و اوراق بهادار مورد تایید قرار گرفت. این شرکت با همکاری شرکت ترکیه‌ای جی سی آر آوراسیا می کوشد تا سیستم‌های رتبه‌بندی اعتباری معتبر را برای شرکت‌ها و ناشران و اوراق بهادار ایرانی پیاده‌سازی و اجرا کند.
تعداد بازدید : 1819
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...