Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: دکتر موسوی خبر داد: صرفه جویی ارزی توسط شرکت «تولید و توسعه ایستگاهی نیرو پارسه» با تکیه بر توان داخلی - 1400/08/29

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی گفت: شرکت تولید و توسعه ایستگاهی نیروپارسه به عنوان یکی از شرکت های گروه، با برنامه ریزی و تکیه بر دانش جوانان ایرانی از خروج مقدار زیادی ارز از کشور جلوگیری کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی، دکتر سید رضا موسوی در حاشیه بازدید از نیروگاه 25مگاواتی تنکابن گفت: شرکت سرمایه گذاری خورازمی در اواخر دهه 80 با نیازسنجی منطقی، نسبت به توسعه سرمایه گذاری در شرکت تولید و توسعه ایستگاهی نیرو پارسه اقدام کرد که این شرکت در حوزه راه اندازی، نگهداری و توسعه نیروگاه های مقایس کوچک تولید برق فعالیت می کند.

وی گفت: شریک تجاری شرکت در راه اندزای این نیروگاه ها شرکت هیوندای کره جنوبی بود که تامین، نگهداری و سرویس دهی ژنراتورهای تولید برق در تعامل با این شرکت انجام می شد.

دکتر موسوی تاکید کرد، با افزایش تحریم ها در سال 1397، شرکت هیوندای از ارایه خدمات و تامین قطعات دستگاه ها خودداری کرد و انتظار می رفت که با توجه به محدودیت های داخلی خصوصا در تامین قطعه، نیروگاه های شرکت از مدار تولید خارج شوند، اما این محدودیت ها زمینه ساز اتفاقات بزرگ در شرکت تولید و توسعه ایستگاهی نیرو پارسه شد.

وی ادامه داد: برخلاف انتظار محدودیت ها زمینه تکیه بر توان داخلی و دانش نیروهای متخصص شرکت را فراهم کرد، به طوری که با پیگیری های مدیران شرکت نه تنها سرویس دهی دستگاه ها توسط نیروهای شرکت تولید و توسعه ایستگاهی نیرو پارسه انجام شد، بلکه با مهندسی معکوس، اقدامات لازم برای تامین برخی قطعات مورد نیاز دستگاه ها در داخل کشور نیز فراهم شد.

دکتر موسوی گفت: تمامی این اقدامات موجب شد نیروگاه های شرکت خصوصا در شهرهای تهران و تنکابن  در تابستان امسال که کشور با مشکل تامین برق مواجه بود با تمام توان در مدار تولید باشند و برق مورد نیاز هموطنان عزیز را تامین کنند.

وی همچنین به راه اندزای نیروگاه جدید در شرق استان مازنداران توسط شرکت تولید و توسعه ایستگاهی نیرو پارسه اشاره کرد و گفت: اقدامات اولیه برای راه اندازی این نیروگاه انجام شده است.

سید وحید مدنی مدیرعامل شرکت تولید و توسعه ایستگاهی نیرو پارسه نیز در این بازدید گزارشی از آخرین وضعیت نیروگاه های این شرکت تشریح کرد.

وی گفت: با توجه به کاهش برق مصرفی در فصل های پاییز و زمستان، اورهال ژنراتورهای تولید برق در نیروگاه های شرکت با تکیه بر دانش و تخصص نیروهای شرکت آغاز شده است.

در این مراسم محمد تقی چراغی معاون شرکت ها و مجامع شرکت سرمایه گذاری خورازمی و مهندس سعید احسانی مدیر عامل شرکت توسعه ساختمان خوارزمی نیز حضور داشتند.

شرکت تولید و توسعه ایستگاهی نیرو پارسه از شرکت های گروه سرمایه گذاری خورازمی است که علاوه بر مالکیت نیروگاه های تولید برق مقیاس کوچک، در حوزه مشاوره و راه اندازی نیروگاه های اختصاصی نیز برای شرکت های بزرگ فعالیت می کند.
تعداد بازدید : 1612
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...