Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: دکتر بیات: تحلیل شاخص های محیطی نقش کلیدی در موفقیت هر برنامه عملیاتی ایفا می کند - 1400/09/28


معاون سرمایه گذاری و توسعه شرکت سرمایه گذاری خورازمی گفت: شناخت و تحلیل شاخص های محیطی، نقش کلیدی در موفقیت هر برنامه عملیاتی ایفا می کند.به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری خورازمی، دکتر مرضیه بیات در جلسه تدوین برنامه ششم شرکت سرمایه گذاری خوارزمی برای سال 1401تا 1403 افزود: بدون شک فعالیت های شرکت سرمایه گذاری خوارزمی و سایر شرکت ها تحت تاثیر عوامل بیرونی است که شناخت و پیش بینی این عوامل زمینه را برای تدوین برنامه جامع و دقیق که قابلیت اجرا نیز داشته باشد را فراهم می کند.

دکتر بیات گفت: به همین منظور نشست مشترکی با عنوان «تحلیل اقتصاد کلان کشور» با حضور مدیرعامل و معاونین شرکت سرمایه گذاری خوارزمی و مدیران عامل شرکت های گروه و با حضور دکتر سید مهدی برکچیان برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه برنامه ششم رویکرد تعاملی خواهد داشت، افزود: با توجه به اینکه برنامه ششم با مشارکت شرکت های گروه و واحدهای شرکت اصلی تدوین خواهد شد، ارایه پیش بینی از وضعیت کشور در دو سال آینده، زمینه تحقق برنامه عملیاتی ششم را افزایش می دهد.

 معاون سرمایه گذاری و توسعه در خصوص برنامه دو ساله پنجم شرکت سرمایه گذاری خوارزمی که در خرداد 1401 به پایان می رسد، گفت: با توجه به شرایط و محدودیت ها، از جمله شرایط کرونا در دوسال اخیر بررسی ها از موفقیت نسبی در تحقق اهداف مورد نظر برنامه پنجم حکایت دارد.

دکتر سید مهدی برکچیان صاحب نظر اقتصادی و استاد دانشگاه نیز در این نشست ضمن تحلیل شرایط اقتصادی کشور و اشاره به مشکلاتی که در اثر تحریم ها و برخی سیاست های اقتصادی ایجاد شده گفت: در طول چند سال گذشته با تورم بالا و جهش ارزی مواجه بوده ایم، لیکن شاهد برخی تحولات مثبت از جمله رشد صادرات غیرنفتی و جایگزینی واردات از طریق داخلی سازی بسیاری از محصولات هستیم. استمرار این موضوع در کنار پایداری افزایش صادارت نفت که گویا در ماه های اخیر رخ داده می تواند امکان مدیریت نیازهای ارزی کشور را برای دولت فراهم کند و تنگناهای ارزی را کاهش دهد.

وی گفت: در افق دو سال آینده، پیش بینی می شود که اثرات جدی پاندمی کرونا بر اقتصاد پایان خواهد یافت و نتایج مذاکرات بین المللی به همراه سیاست های پولی و مالی دولت، تعیین کننده شرایط اقتصادی کشور خواهد بود.تعداد بازدید : 1872
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...