Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: مهندس یگانلی: واحد سیار فرآوری معدن مس هندوآباد اردستان بهار 1401 به بهره برداری می رسد - 1400/10/08

 

مدیرعامل شرکت توسعه معادن صدرجهان گفت: واحد سیار فرآوری معدن مس جنوب هندوآباد اردستان برای ایجاد ارزش افزوده بیشتر سال 1401 مورد بهره برداری قرار می گیرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی مهندس میرمحمود یگانلی در این باره افزود: با توجه به افزایش شدید هزینه‌های حمل مواد معدنی فروش کانسنگ مس مزیت چندانی برای شرکت ایجاد نمی کند، در چنین شرایطی پروژه طراحی و ساخت واحد سیارفرآوری با ظرفیت خوراک ورودی حدود 70 هزار تن  در سال و به‌روش فلوتاسیون در دستور کار قرار دارد و در بهار سال آینده مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

وی اظهار داشت: با توجه به رشد تقاضای بازار و افزایش قیمت جهانی و به‌ تبع آن رشد قیمت داخلی محصولات زنجیره مس، راه اندازی این واحد مزیت های بسیاری برای شرکت به همراه خواهد داشت.

مهندس یگانلی ضمن تشریح آخرین وضعیت این معدن گفت: معدن مس هندوآباد اردستان با ذخیره قطعی 120 هزارتن و میزان استخراج سالیانه حدود 6200 تن در سال 1394 خریداری شد. در اولین گام برای شروع فعالیت های معدنی از طریق تهیه و تصویب گزارش ارزیابی اثرات زیست محیطی (EIA)  و ارایه طرح مدیریت زیست محیطی (EMP نسبت به اخذ موافقت سازمان حفاظت محیط‌‌ زیست اقدام شد.

وی گفت: عملیات اکتشاف حین استخراج که از سال 1399 شروع شده بود تکمیل و گزارش پایانی آن به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان ارایه و مورد تایید قرار گرفت. بر این اساس ذخیره مندرج در گواهی کشف قبلی از میزان120 هزار تن کانسنگ مس اکسیدی به حدود560 هزار تن در گواهی‌نامه اکتشاف جدید اصلاح شد. علاوه‌ بر این استخراج و فروش حدود 15 هزار تن کانسنگ مس اکسیدی از طریق برگزاری مزایده عمومی در سال جاری و نصب تجهیزات باسکول برای توزین بار در محل معدن صورت پذیرفت.

وی در خصوص اولویت‌های اجرایی و برنامه‌های تکمیلی معدن مس جنوب هندوآباد اردستان گفت: به‌منظور افزایش میزان استخراج سالانه، تهیه طرح بهره‌برداری جدید معدن بر اساس ذخیره قطعی مندرج در گواهینامه کشف اصلاحی و اخذ تاییدیه از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان در دستور کار قرار دارد.

شرکت توسعه معادن صدرجهان از جمله شرکت های گروه سرمایه گذاری خوارزمی است که مالکیت چند معدن را در اختیار دارد.تعداد بازدید : 1195
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...