Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: به میزبانی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی و با هدف تدوین برنامه عملیاتی دوساله میزگرد تخصصی «بررسی و تحلیل چشم انداز صنعت ساخت و ساز در سال 1401-1403» برگزار شد - 1400/10/18


میزگرد تخصصی «بررسی چشم انداز صنعت ساخت و ساز در سال 1401-1403» در شرکت سرمایه گذاری خوارزمی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی، دکتر مرضیه بیات معاون سرمایه گذاری و توسعه شرکت در خصوص برگزاری این میزگرد گفت: اتکا به برنامه از رویکردهای مهم مدیریتی در شرکت به شمار می رود و در این راستا تاکنون پنج برنامه راهبردی و عملیاتی در شرکت سرمایه گذاری خوارزمی تدوین و اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه برنامه عملیاتی دو ساله جاری شرکت در 31 خرداد 1401 به پایان می رسد، اظهار داشت: تدوین برنامه ششم در دستور کار قرار گرفته که در این راستا و اخیراً نشستی با حضور مدیران ارشد شرکت سرمایه گذاری خوارزمی و شرکت های گروه به منظور تحلیل وضعیت متغیرهای کلان اقتصادی و بررسی روندهای آتی آنها تشکیل شد.

دکتر بیات گفت: پیرو همین نشست و در راستای تحلیل شرایط محیطی مترتب فعالیت های شرکت های گروه و به منظور حصول شناخت برای تدوین برنامه عملیاتی دو ساله 1401-1403، برگزاری میزگردهای تخصصی تحلیل صنایع مرتبط با فعالیت شرکت های گروه، با حضور خبرگان دانشگاهی و اجرایی هر صنعت در دستور کار قرار گرفت که پیش از این میزگرد بررسی چشم انداز صنعت برق با حضور مدیران ارشد شرکت های توسعه برق و انرژی سپهر و تولید و توسعه ایستگاهی نیرو پارسه برگزار شده بود و در دومین نشست نیز وضعیت صنعت ساخت و ساز مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد.

مهندس سعید احسانی مدیر عامل شرکت توسعه ساختمان خوارزمی در این نشست ضمن تشریح آخرین وضعیت پروژه های در دست اجرای این شرکت، گفت: شرکت توسعه ساختمان خوارزمی به عنوان بازوی اصلی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در صنعت ساختمان، در وضعیتی رو به بهبود قرار دارد.

وی با اشاره به رعایت الگوهای توسعه ای در این شرکت در سال های اخیر گفت: در برنامه عملیاتی دو ساله جاری  مولد سازی دارایی، حل و فصل دعاوی حقوقی و انجام پروژه های توسعه ای از مهمترین اهداف شرکت بود که خوشبختانه در جهت تحقق این اهداف عملکرد خوبی داشتیم. منابع شرکت در برخی پروژه ها درگیر بود که با برنامه ریزی صحیح بخش عمده­ای از این منابع آزاد شد. در برنامه پیش رو نیز تلاش می کنیم با تکیه بر توانمندی ها و ظرفیت های شرکت و گروه و با تمرکز بر تنوع سازی سبد عرضه، توجه به جغرافیا، مساحت و ... از فرصت­های پیش رو در جهت منافع سهامداران و گروه بهره مند شویم.

دکتر روزبه ظهیری کارشناس و صاحب نظر صنعت ساخت و ساز نیز در این میزگرد گفت: در دوسال آینده  شناسایی نیازها و تقاضای سرمایه ای یا تقاضای مصرفی در صنعت تعیین کننده خواهد بود ضمن اینکه لازم است شرکت های بزرگ فعال در این صنعت استراتژی های مختلف را برای دوسال آینده ترسیم کنند.

وی همچنین به اهمیت کاهش هزینه قیمت تمام شده، الگوها و تکنولوژی ساخت در صنعت ساختمان اشاره کرد و گفت: توجه به این مهم موفقیت پروژه ها را تضمین می کند.

مهندس امیرحسن نوری پور تحلیلگر بازار مسکن نیز در میزگرد تخصصی «بررسی چشم انداز صنعت ساخت و ساز» گفت: براساس آمار و تحلیل روندها، پیش بینی می شود در دوسال آینده از روند صعودی افزایش قیمت مسکن کاسته شود، ضمن اینکه اقبال به سرمایه گذاری در این بخش هم کاهشی خواهد بود.

وی افزود: علاوه بر این انتظار می رود جذب سرمایه در صنعت ساختمان در مقایسه با سایر بازارها کمتر باشد، در چنین شرایطی تعریف پروژه های زود بازده می تواند موفقیت شرکت های فعال در این صنعت را تضمین کند.

تدوین برنامه عملیاتی دو ساله (1401-1403) شرکت سرمایه گذاری خوارزمی از 21 آذر ماه به طور رسمی آغاز شده است و اجرای این برنامه از ابتدای سال 1401 در دستور کارخواهد بود.تعداد بازدید : 1128
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...