Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: به میزبانی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی و با هدف تدوین برنامه عملیاتی دوساله، میزگرد تخصصی «بررسی چشم انداز صنعت برق در سال های 1401-1403» برگزار شد - 1400/10/19

در ادامه برگزاری میزگردهای تخصصی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی برای تدوین برنامه ششم این شرکت دومین نشست «بررسی چشم انداز صنعت برق در سال 1401-1403» برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی، در این نشست که با حضور مدیران عامل شرکت های توسعه برق و انرژی سپهر و تولید و توسعه ایستگاهی نیرو پارسه، مدیران شرکت سرمایه گذاری خوارزمی و تعدادی از کارشناسان خبره صنعت برق برگزار شد، دکتر مرضیه بیات معاون سرمایه گذاری و توسعه شرکت سرمایه گذاری خوارزمی با اشاره به اهمیت و ضرورت شناخت صنعت برق و تحلیل متغیرهای محیطی مرتبط با آن گفت: این صنعت از جمله حوزه های مهم در پرتفوی این شرکت به شمار می رود.

وی افزود: دو شرکت اصلی گروه سرمایه گذاری خوارزمی در حوزه تولید برق فعالیت می کنند برای هدف گذاری صحیح و تدوین استراتژی های مناسب در این دو شرکت لازم است با بررسی همه جانبه، چشم انداز دقیقی از این صنعت در دو سال آینده ترسیم شود.

دکتر کریم افشار مدیرعامل شرکت توسعه برق و انرژی سپهر در این نشست گفت: بررسی چشم انداز صنعت برق در دوسال آینده این فرصت را فراهم می کند تا برنامه ای دقیق و قابل اجرا برای شرکت تدوین شود.

وی با اشاره به لزوم سرمایه گذاری در صنعت برق در بخش انرژی های تجدیدپذیر گفت: در این راستا بررسی های کارشناسی اولیه انجام شده و در حال برنامه ریزی و سیاست گذاری برای سرمایه گذاری در این حوزه هستیم.

سید وحید مدنی مدیرعامل شرکت تولید و توسعه ایستگاهی نیرو پارسه نیز در این نشست ضمن تاکید بر اهمیت شناخت وضعیت صنعت برق در دوسال آینده برای تدوین برنامه، گفت: شناسایی و تحلیل چالش ها و مزیت های پیش روی این صنعت و بررسی متغیرهای اثر گذار در سرمایه گذاری در این حوزه، زمینه را برای تدوین برنامه عملیاتی قابل اجرا فراهم می کند.

در این نشست مهندس ریاحی از مدیران و متخصصان صنعت برق کشور ضمن تشریح آخرین وضعیت محدودیت ها و مزیت های تولید، توزیع و فروش برق در کشور، گفت: با توجه به نیاز روز افزون برق در کشور و محدودیت های دولت برای سرمایه گذاری در این بخش، اهمیت حضور بخش خصوصی بیش از پیش دراین صنعت احساس می شود.

وی گفت: محدودیت ها در تامین سوخت نیروگاه ها در سراسر کشور سرمایه گذاران را به سمت توسعه تولید برق خورشیدی و بادی سوق داده است و به نظر می رسد طی دو سال آینده سرمایه گذاری در این بخش به شکل چشمگیری افزایش یابد.

دکتر احمدی از دیگر کارشناسان حاضر در نشست بررسی چشم انداز صنعت برق در سال های 1401-1403 گفت: پایین بودن بازده سرمایه گذاری در صنعت برق موجب شده طی سال های اخیر میزان سرمایه گذاری ها در این بخش متناسب با ظرفیت ها و نیاز ها رشد نکند.

وی تاکید کرد، بازنگری در سیاست های بالا دستی صنعت برق این وضعیت را تغییر می دهد.

دکتر رحمتی کارشناس صنعت برق نیز در ادامه این نشست گفت: ترسیم چشم انداز صنعت برق بسیار دشوار است، چرا که این صنعت تحت تاثیر صنایع دیگر قرار دارد.

وی گفت: از جمله عوامل تاثیر گذار در تولید برق تامین سوخت نیروگاه ها است که چالش جدی برای توسعه سرمایه گذاری در صنعت برق به شمار می رود.

تدوین برنامه عملیاتی دو ساله (1401-1403) شرکت سرمایه گذاری خوارزمی از 21 آذر ماه به طور رسمی آغاز شده و اجرای این برنامه از ابتدای سال 1401 در دستور کارخواهد بود.

این دومین نشست بررسی چشم انداز صنعت برق در سال های 1401-1403 بود که به همت معاونت سرمایه گذاری و توسعه شرکت سرمایه گذاری خوارزمی برگزار شد.تعداد بازدید : 830
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...