Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: گام بلند پتروشیمی زیما برای حمایت از صنعت کشاورزی - 1401/06/19


برنامه محوری و تبیین اهداف رشد و پیشرفت در کوتاه‌مدت، میان مدت و بلند مدت از جمله مهمترین استراتژی های شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در سال های گذشته بوده که این رویکرد به تمام شرکت های گروه نیز تسری یافته و  شرکت های گروه بر اساس برنامه های واقع گرایانه و منطبق با شرایط اقتصادی حاکم بر حوزه عملیاتی خود فعالیت می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی، شرکت «نفت و گاز و پتروشیمی زیما» از جمله شرکت های گروه به شمار می رود که توانسته با درک فرصت های پیش رو به رغم همه محدودیت ها در مسیر رشد و پیشرفت قرار گیرد.

شرکت نفت و گاز و پتروشیمی زیما به منظور تحقق اهداف خود و در راستای سیاست ها و برنامه های کلان کشور در حوزه صنعت پتروشیمی در حال بررسی چندین طرح در حوزه صنایع پتروشیمی کشور در پایین دست است تا با تعریف و توسعه پروژه های راهبردی، نقش موثری در توسعه این صنعت داشته باشد. این طرح ها در بخشهای پایین دست محصولات پلی اتیلنی، تکمیل زنجیره متانول، پایین دست اوره و برخی طرح های بنیادی از جمله تولید محصولات آروماتیک است. یکی از این طرح ها پروژه فیلم های هفت لایه عریض کشاورزی است که مصوب گروه سرمایه گذاری خوارزمی می­باشد، پرداخته می­شود.

در خصوص جزییات این طرح باید گفت، کشور ایران دارای اقلیم خشک و نیمه خشک بوده و از این جهت آب برای تولید محصولات کشاورزی عامل تعیین کننده ای می باشد . بررسی ها نشان می دهد توسعه کشت گلخانه ای در ایران یکی از مهمترین سیاستهای افزایش بهره وری اقتصاد کشاورزی و مدیریت آب است به طوریکه توسعه گلخانه ها سبب کاهش مصرف آب و افزایش کمی و کیفی تولیدات کشاورزی می گردد. از طرف دیگر ایران با برخورداری از چندین مجتمع پتروشیمی تولید کننده پلی اتیلن، یکی از بزرگترین تامین کنندگان این محصول در جهان بوده که سالانه بخش عمده ای از آن صادر می شود. توسعه صنایع پایین دست مصرف کننده پلی اتیلن، سبب افزایش ارزش افزوده این محصول در کشور می باشد و از صادرات مواد اولیه خام جلوگیری می کند. در این راستا شرکت نفت و گاز و پتروشیمی زیما با تعریف پروژه تولید فیلم های عریض کشاورزی از جنس پلی اتیلن گام مهمی در توسعه صنایع پایین دست پتروشیمی در کشور برداشته است.تعداد بازدید : 2291
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...