Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: درخشان ترین سال سودآوری خوارزمی و افزایش سرمایه 221 درصدی برای سهامداران در سایه عملکرد مدیران خوارزمی - 1402/07/27


مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت سرمایه گذاری خوارزمی با حضور 61.04 درصد از صاحبان رای به منظور تصویب عملکرد سال مالی منتهی به 31 خرداد ماه 1402 صبح امروز 27 مهر ماه 1402 برگزار شد.

عملکرد متفاوت و درخشان خوارزمی  در سال سخت بورس . . .

خداداد غریب پور مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در توضیح عملکرد سال مالی1402 گفت:

سال مالی منتهی به 31 خرداد 1402 یکی از بهترین دوره های عملکرد  خوارزمی بود

در این سال درآمد شرکت از 1.9همت با رشد 52 درصدی به 3 همت افزایش یافت و  سود عملیاتی شرکت نیز از 1.9همت به 3 همت رسید  و سود خالص شرکت نیز با رشد 52 درصدی روبرو بود.

مجموع دارایی های شرکت 28 درصد رشد داشت و نرخ بازده دارایی های شرکت با رشد 5 درصدی روبرو بوده است.



 در تلفیق هم درخشان بودیم . . .

مدیرعامل سرمایه گذاری خوارزمی در خصوص عملکرد تلفیقی شرکت گفت: در عملکرد تلفیق نیز با توجه به مصوبات و جلسات و اقدامات خوبی که انجام شد، شاهد رشد 64 درصدی درآمدهای عملیاتی، رشد سود عملیاتی از 2.1 همت به 3.7 همت با 69 درصد رشد و سود خالص شرکت با 69 درصد رشد به 3.2 همت افزایش داشته است.

تمام شاخص های عملکردی در سال 1402 صعودی بود

غریب پور گفت: بر اساس آماری که از عملکرد سال مالی 1402 ارائه شد شاهد این موضوع هستیم که «وخارزم» در تمام شاخص های عملکرد با رشد چشمگیری مواجه بود و عملکرد تاریخی کم نظیر را در این مجموعه به همت مدیران و کارکنان شرکت شاهد هستیم.



خلق ارزش در «وخارزم» پایان ندارد . . .

غریب پور به شرکت های زیر مجموعه سرمایه گذاری خوارزمی نیز اشاره کرد و گفت: خوشبختانه لابراتوارهای سینادارو به عنوان بزرگترین تولیدکننده داروهای چشمی و تنفسی موفق به اصلاح نرخ ها شده و در حال تجهیز و توسعه خطوط است.

در حوزه معدن نیز شرکت صدر جهان با اقداماتی که در حوزه اکتشاف صورت داد موفق شد تا میزان ذخیره در دسترس اکتشافی را از 27 میلیون تن به 54 میلیون تن افزایش دهد و تا پایان ماه میزان تولید طلا در این مجموعه به 30کیلو  افزایش خواهد داشت.

با اقدامات صورت گرفته طی برنامه ای دو ساله صدر جهان، خط تولید 200 کیلویی به مجموعه اضافه خواهد شد و طرح فلوتاسیون نیز این امکان را فراهم خواهد کرد تا 13هزار تن کنسانتره مس در این مجموعه تولید شود.

در حال حاضر نیزگواهی سپرده این مجموعه در بورس کالا پذیرفته شده و به طور میانگین 6 کیلو در هر دوره عرضه می شود.



پتروشیمی ثمین نیز از دیگر سرمایه گذاری های سرمایه گذاری خوارزمی با امکان تولید 65 هزار تن محصول  از جمله ایزو بوتانول، نرمال بوتانل و دو اتیل هگزانول با توجه به نوع محصولات و نیاز بازار چشم انداز خوبی را برای مجموعه خواهد داشت.

در پایان و پس از توضیحات مدیر عامل سرمایه گذاری خوارزمی سهامداران به تقسیم 150 ریال سود نقدی به ازای هر سهم رای دادند.



تعداد بازدید : 1443
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...