Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: بهای تمام شده تولید طلا در معدن شادان کاهش پیدا خواهد کرد - 1402/09/19

به گزارش روابط عمومی،  پایش عملکرد ماهانه گروه معدنی شرکت های توسعه معادن صدر جهان و شرکت دانش بنیان معادن و صنایع معدنی کارند صدر جهان در مورخ 1402/09/15 با حضور مدیرعامل و معاونین شرکت سرمایه گذاری خوارزمی و مدیران شرکت صدر جهان در محل سالن جلسات شرکت خوارزمی برگزار شد.

در ابتدای جلسه مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی ضمن خوشامدگویی بر همکاری شرکت های زیر مجموعه به ارسال به موقع گزارش‌های پایش به شرکت خوارزمی تاکید داشت.
در ادامه دکتر رئیسی مدیرعامل شرکت معادن و صنایع معدنی کارند صدر جهان با اشاره روند مناسب راه‌اندازی خط تولید سیانید سدیم در محل معدن (به عنوان مهم‌ترین ماده مصرفی در چرخه تولید طلا)، عنوان داشت انشالله با پایان مراحل ساخت و نصب تجهیزات مربوط، واحد تولید سیانید سدیم در دهه مبارک فجر امسال راه‌اندازی خواهد شد.

شایان ذکر است پس از راه‌اندازی واحد مذکور، هزینه های تامین سیانید سدیم کاهش و به دنبال آن با کاهش بهای تمام شده شمش طلا، حاشیه سود پروژه بیشتر خواهد شد.
رئیسی در خصوص میزان تولید ماهیانه نیز بیان داشت ظرفیت فعلی خط تولید شمش در معدن ۳۰۰ کیلوگرم به صورت سالیانه بوده که با توجه به روند مثبت تولید در ماه های اخیر انتظار است در ادامه سال جاری با توجه به شرایط بهتر آب و هوایی منطقه و تسهیل شرایط تولید (کاهش دما، افزایش محلول در دسترس و …) میزان تولید شمش به صورت میانگین ماهیانه حدود 30 کیلوگرم تا پایان سال دنبال شود.

رئیسی همچنین در خصوص روند پیشرفت پروژه فلوتاسیون بیان داشت در حوزه تامین زیرساخت آب و برق پروژه مذکور شرکت در حال رایزنی و اخذ مجوزات لازم از استان بوده، و علاوه بر خرید حق آبه در منطقه، در حال بررسی شرایط و امکان تامین آب از محل پسآب فاضلاب شهرستان بیرجند  می باشد.

علاوه بر این مهم طرح فنی اقتصادی پروژه، پیگیری تخصیص زمین ساخت کارخانه در بلافصل معدن، و مطالعات ارزیابی زیست محیطی این پروژه مهم نیز در حال پیگیری بوده و در کوتاهترین زمان ممکن به سرانجام خواهند رسید.  

لازم‌ به اشاره است تامین منابع مالی مورد نیاز این پروژه به صورت 20 درصد آورده از محل سهامداران و 80 درصد از  راه های مختلف تامین منابع در نظر گرفته شده است. 
در پایان جلسه و اعلام آخرین وضعیت پایش پروژه های شرکت، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی از زحمات جناب آقای مهندس ادیب در شرکت توسعه معادن صدرجهان تشکر و قدردانی و برای جناب آقای دکترنعیم جهانگیر به عنوان سرپرست جدید این شرکت آرزوی موفقیت داشت.تعداد بازدید : 412
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...