Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: با موافقت اعضای هیأت مدیره: فولادوند به عنوان مدیرعامل شرکت صنایع شیمیایی پتروثمین سپاهان منصوب شد - 1402/10/05


به گزارش روابط عمومی، این جلسه با حضور قائم مقام و معاونین شرکت سرمایه گذاری خوارزمی  و اعضای هیأت مدیره شرکت

پتروثمین برگزار شد.

دکتر نعیمی قائم مقام شرکت سرمایه گذاری خوارزمی ضمن آرزوی سلامتی و موفقیت برای جناب آقای یزدان‌فر از زحمات ایشان در زمان  حضور در شرکت صنایع شیمیایی پترو ثمین سپاهان به عنوان مدیر عامل تشکر و قدردانی کردند.

قائم مقام شرکت سرمایه گذاری خوارزمی ضمن یادآوری سوابق شغلی آقای فولادوند برای ایشان در ادامه پیشبرد اهداف گروه خوارزمی در شرکت صنایع شیمیایی پتروثمین آرزوی موفقیت نمود.

شرکت صنایع شیمیایی پتروثمین سپاهان (سهامی خاص) در تاریخ 1385/12/112 به شماره ثبت 29577 و شناسه ملی 10260501816 در اداره ثبت شرکت های اصفهان به ثبت رسیده است.

این شرکت با پیشرفت فیزیکی حدود 40 درصد با موضوع فعالیت :

-  تولید مواد اولیه و نهایی شیمیایی و پتروشیمی و صنایع پایین دستی پتروشیمی 
- صادرات و واردات مواد شیمیایی و تجهیزات و واردات مواد شیمیایی و تجهیزات مربوط صنایع پتروشیمی
- ساخت و نصب تجهیزات مربوط به صنایع پتروشیمی و نفت

ضرورت اجرای طرح

کشورهای خاورمیانه و به ویژه ایران با منابع سرشار نفتی و گازی در حال حاضر بخش قابل توجهی از نفت و گاز استحصالی را به صورت خام صادر می‌نماید. در شرایطی که با اجرای این طرح می توان به جای گاز طبیعی، محصول حاصل از سنتز گاز طبیعی (متانول) و سایر فرآورده‌های پتروشیمی را با ارزش افزوده بسیار بالا صادر نمود. ضمناً باید توجه داشت که مزیت رقابتی احداث مجتمع پتروشیمی در منطقه خاورمیانه در مقایسه با سایر نقاط جهان حائز اهمیت می باشد. منطقه خاورمیانه 40.6 درصد از ذخایر گاز طبیعی جهان را به خود اختصاص داده و در این میان سهم ایران 15.8 درصد از کل ذخایر گاز طبیعی در منطقه خاورمیانه است.

 به طوری که با سرعت فعلی برداشت از ذخایر گاز طبیعی بیش از یکصد سال آینده گاز طبیعی وجود خواهد داشت. عمر ذخایر گاز طبیعی در آمریکای شمالی 11.3درصد و آمریکای مرکزی و جنوبی 53.2 و اروپا و اورآسیا 8.64 درصد ، نسبت های مزبور حکایت از پتانسیل های سرمایه گذاری در صنایع پایین دستی گاز طبیعی در منطقه خاورمیانه حکایت دارد.

تولید دو اتیل هگزانول نیز به عنوان یکی از محصولات با ارزش افزوده بالا به ویژه در شرایط تحریمی که امکان صادرات نفت و گاز با محدودیت هایی مواجهاست، می‌تواند در توسعه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی مؤثر واقع گردد.

این طرح جزء طرح های دارای اولویت در جهش سوم صنعت پتروشیمی محسوب شده و از طرح های دارای مصوبه ایران یار می باشد.

محصول تولیدی:

یکی از محصولاتی که کشور در آن دچار کمبود بوده، آکسوالکل ها به خصوص دواتیل هگزانول می باشد. این محصول با خوراک اولیه پروپیلن تولید شده و تنها تولیدکننده فعلی آن شرکت پتروشیمی شازند اراک می باشد. مورد مصرف اصلی این ماده در پلاستی سایزرها (DOP و DOTP) می باشد که به دلیل کمبود دو اتیل هگزانول واحدهای تولیدکننده آن در حال حاضر با ضریب عملکرد بسیار پایینی در حال فعالیت بوده و به دلیل نوسانات قیمت واردات این ماده نیز با مشکل مواجه می باشد.

از این رو این طرح با هدف تولید دو اتیل هگزانول و نرمال بوتانول در راستای کمک به صنایع پایین دست پتروشیمی در استان اصفهان، شهرستان شهرضا تعریف شده است.

شایان ذکر است شرکت سرمایه گذاری خوارزمی سهامدار 70 درصدی شرکت پتروثمین سپاهان می باشد.
تعداد بازدید : 758
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...