Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: افتتاح سه پروژه سارت، سیانید سدیم و انبار ناریه و مراسم کلنگ زنی پروژه بزرگ فلوتاسیون توسط شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در محل معدن شادان به مناسبت دهه مبارک فجر - 1402/11/15

به گزارش روابط عمومی،  در چهارمین روز از فجر انقلاب 1402 سه پروژه مهم و کلیدی در معدن طلای شادان با حضور اعضای هیأت مدیره و مدیران شرکت سرمایه گذاری خوارزمی ، استاندار خراسان جنوبی و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرستان خوسف افتتاح و کلنگ زنی شد.  طرح دانش بنیان سارت (این طرح مهم بنا به ضرورت امر مقرر بود با بودجه حداقل 608 میلیارد ریال تا مورخ اردیبهشت ماه 1403 راه‌اندازی گردد؛ معهذا با توجه آنکه این پروژه تاکنون در کشور اجرا نشده بود، مجموعه مهندسی شرکت از سال 1401 نسبت به انجام مطالعات آزمایشگاهی اهتمام نمود که در آن بازه خروجی انجام این مطالعات علاوه بر دانش بنیان کردن شرکت، موجب انتخاب ایده شرکت به عنوان ایده برتر پژوهشی استان خراسان جنوبی گردید و نهایتاً پس از تولید آزمایشگاهی مس کنسانتره در اردیبهشت ماه سال 1402 طی تست‌های اولیه آزمایشگاهی از فرآیند SART، نتایج حاصل مطلوب بودن کارایی روش بکار رفته برای معدن شادان را تایید کرد. بدنبال این مهم و بنا به ضروت مقدمات اجرای پروژه در اواسط خرداد ماه سال 1402، مباحث بهینه‌سازی فرآیند مد نظر در مقیاس آزمایشگاهی تکمیل گردید.

طرح واحد تولید سیانید سدیم (این ماده به عنوان مهمترین و گرانترین ماده اولیه مصرفی خط تولید مجتمع می باشد که با توجه به آنکه یک کالای مهم بوده و همچنین تحت تاثیر تحریم‌ها ممکن است تامین آن با مشکل مواجه گردد، شرکت نسبت به ساخت واحد تولید آن با ظرفیت مورد نیاز خط تولید اقدام نموده است. با انجام این مهم علاوه بر رفع نیاز به خرید این ماده مهم، با بهره‌برداری از خط تولید، از وابستگی به واردات جلوگیری و همچنین موجب کاهش هزینه‌های تامین مواد اولیه و به تبع آن شاهد کاهش بهای تمام شده شمش خواهیم بود.

انبار مواد ناریه 100 تنی (با بهره‌برداری از انبار مذکور، میزان استخراج ماده معدنی به طرز قابل توجهی افزایش و موجبات بهبود فرایند استخراج ماده معدنی، افزایش میزان خردایش و نهایتا تاثیر مثبت بر میزان تولید پایدار ماهیانه شمش خواهد بود.

معدن طلای شادان خوسف، بزرگترین واحد استحصال طلا در شرق کشور است.

معدن طلای شادان با ذخیره قطعی بیش از ۵۴ میلیون تن کانسنگ طلا، سومین ذخیره کشور و بیشترین ذخیره کانسنگ طلا در میان معادن خراسان جنوبی را به خود اختصاص داده است.

سرمایه گذاری ۴ هزار میلیارد تومانی در خوسف

جواد قناعت، استاندار خراسان جنوبی امروز در مراسم کلنگ زنی کارخانه فلوتاسیون مس و طلا در بزرگترین معدن طلای شرق کشور اظهار داشت: در دهه فجر در خراسان جنوبی 914 پروژه با 38 همت افتتاح و کلنگ زنی می شود که 43 مورد آن کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی است. 

وی افزود: یکی از این پروژه ها، کارخانه طلای خونیک و دیگری کارخانه فلوتاسیون مس و طلاست که دو اتفاق بزرگ است که سر جمع بیش از ۴ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان رقم می زند.

به گفته وی سرمایه گذاران و مدیران دستگاه‌های اجرایی در استان تعامل خوبی دارند و امیدواریم از طریق همین همراهی و هم افزایی تا پایان سال آینده شاهد افتتاح این کارخانه ها باشیم.

تلاش می کنیم بخش خصوصی بیشتری را برای استان جذب  کنیم

محمد رضا موثقی نیا، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت هم در این مراسم اظهار داشت: امروز 8 معدن در  خراسان جنوبی در حال فعالیت است که این 8 معدن توسط بخش خصوصی و مردم فعال شده و ما فقط حمایت کننده هستیم.

وی با اشاره به کلنگ زنی کارخانه فلوتاسیون مس و طلای معدن شادان گفت: تلاش می کنیم بخش خصوصی بیشتری را برای استان جذب  کنیم.

موثقی نیا متذکر شد: مقادیر هنگفتی در حوزه زیر ساخت های برق و جاده ها سرمایه گذاری شده اما کفاف معادن ما را نمی کند.تعداد بازدید : 515
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...