Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: در حال حاضر ارزش روز پرتفوی شرکت سرمایه­ گذاری آینده­ نگر الگوریتم در حدود 4،500 میلیارد تومان می ­باشد - 1402/12/26

دکتر زهرا شمس مدیر عامل شرکت آینده نگر الگوریتم در گفتگو با روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی گزارش عملکردی را در قالب گزارش خبری به شرح ذیل اعلام کرد:

1.     لطفا در خصوص تاریخچه شرکت سرمایه‌گذاری آینده‌نگر الگوریتم و سهامداران آن توضیح دهید.

شرکت سرمایه‌گذاری آینده‌نگر الگوریتم با نام «حکمت گستران هگمتان» به صورت شرکت سهامی خاص مورخ 18/10/1391 در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید. طبق مصوبه مجمع عمومی فوق‌العاده مورخ 23/07/1401 نام شرکت به سرمایه‌گذاری آینده‌نگر الگوریتم تغییر یافت و شرکت در تاریخ 16/11/1401 طبق مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان نهاد مالی (شرکت سرمایه‌گذاری) در فهرست شرکت‌های ثبت شده نزد آن سازمان درج گردید.

در حال حاضر، شرکت سرمایه‌گذاری آینده‌نگر الگوریتم جزء واحدهای تجاری فرعی شرکت گروه مالی الگوریتم و واحد تجاری نهایی گروه سرمایه‌گذاری خوارزمی (سهامی عام) می‌باشد. سرمایه شرکت در ابتدای تأسیس به مبلغ 1 میلیون تومان بوده که طی دو مرحله افزایش به مبلغ 300 میلیارد تومان رسیده است.

2.     میزان دارایی تحت مدیریت و استراتژی مدیریت پرتفوی شرکت سرمایه‌گذاری آینده‌نگر الگوریتم در شرایط فعلی بازار سرمایه به چه صورتی است.

با انتقال  پرتفوی کوتاه مدت بورسی شرکت سرمایه ­گذاری خوارزمی به شرکت سرمایه­ گذاری آینده ­نگر الگوریتم، در حال حاضر ارزش روز پرتفوی شرکت سرمایه­ گذاری آینده­ نگر الگوریتم در حدود 4،500 میلیارد تومان می­باشد.

با توجه به نوسانات فعلی بازار سرمایه و بروز ریسک های سیستماتیک غیرمنتظره طی سال جاری، استراتژی مدیریت «فعال» برای پرتفوی شرکت اتخاذ شده است. همچنین، با تدوین «پرتفوی هدف»، سیاست اصلی در تخصیص دارایی‌ها مشخص گردیده و در راستای کاهش ریسک غیرسیتماتیک نیز، سیاست متنوع‌سازی در نظر گرفته شده است.

انتخاب سهام از میان گزینه ­های پیشنهادی خرید و فروش، در جلسات تحلیلی و تخصصی با حضور اعضای کمیته سرمایه ­گذاری شرکت صورت می ­پذیرد. پایش مستمر پرتفوی نیز به‌صورت منظم انجام و در صورت انحراف معنادار با تخصیص دارایی‌های هدف، سیاست­ های اصلاح پرتفوی در دستور کار قرار می ­گیرد.

3.     انتقال پرتفوی بورسی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی به چه مبلغی بوده و چه تاثیری بر سودآوری شرکت سرمایه‌گذاری آینده‌نگر الگوریتم داشته است.

در راستای سیاست های کلان شرکت سرمایه گذاری خوارزمی، پرتفوی بورسی کوتاه مدت آن شرکت به ارزش بهای تمام شده 2،800 میلیارد تومان در تاریخ 30 آبان 1402 به شرکت سرمایه گذاری آینده نگر الگوریتم انتقال یافت. با انتقال پرتفوی مذکور مقرر شد سود شرکت سرمایه گذاری آینده نگر الگوریتم به نحوی شناسایی گردد که سود بودجه شده برای شرکت سرمایه­ گذاری خوارزمی به صورت کامل محقق گردد.

4.     لطفا در خصوص برنامه‌های آتی شرکت سرمایه‌گذاری آینده‌نگر الگوریتم توضیح دهید.

بهینه‌سازی پرتفوی در راستای کسب بالاترین نسبت بازدهی به ریسک، برنامه عملیاتی برای مدیریت ریسک پرتفوی، تقویت ساختار سرمایه انسانی متخصص و تغییر محل استقرار شرکت از مهمترین برنامه های در دست اقدام شرکت سرمایه­ گذاری آینده­ نگر الگوریتم می باشد.

5.     لطفا در خصوص ترکیب دارایی های تحت مدیریت  شرکت سرمایه‌گذاری آینده‌نگر الگوریتم توضیح دهید.

در حال حاضر AUM تحت مدیریت شرکت بالغ بر 4،500 میلیارد تومان است که عمدتاً شامل سهام شرکت های بنیادی فعال در صنایع مختلف می­باشد. صنعت فلزات اساسی با وزن در حدود 16درصد، صنعت محصولات شیمیایی با وزن در حدود 15 درصد و صنعت بانکداری  با وزن در حدود 10 درصد، بیشترین وزن پرتفوی را به خود تخصیص داده­اند. همچنین 7درصد از پرتفوی شرکت، در قالب سبد سرمایه گذاری در اختیار شرکت سبدگردان الگوریتم قرار داده شده است.

6.     استراتژی انتخاب سهام و خرید و فروش شرکت سرمایه‌گذاری آینده‌نگر الگوریتم در شرایط فعلی بازار سرمایه به چه صورتی است؟

استراتژی اصلی انتخاب سهام برای پرتفوی شرکت بر تحلیل بنیادی سهام پذیرفته شده در بورس ها متمرکز است. در این راستا با برگزاری جلسات کمیته سرمایه گذاری به طور منظم با بهره­ گیری از دانش افراد متخصص و خبره (در قالب اعضای کمیته سرمایه ­گذاری)، بررسی و تحلیل، تعدیل و توزین مجدد سهام موجود در پرتفوی و گزینه های خرید و فروش، صورت می ­پذیرد و مطابق با نتایج حاصل شده از کمیته سرمایه­ گذاری، فروش سهامی که بازدهی مناسبی کسب کرده اند در جهت شناسایی سود و سرمایه گذاری منابع حاصل شده در سهام با پتانسیل رشد بیشتر، در دستور کار قرار می­گیرد.

7.      برنامه شرکت سرمایه‌گذاری آینده‌نگر الگوریتم در جهت تقویت ساختار مالی شرکت چیست؟

با توجه به انتقال پرتفوی بورسی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی و ایجاد بدهی در صورتهالی مالی شرکت سرمایه­ گذاری آینده­ نگر الگوریتم به ارزش پرتفوی انتقالی، شرکت در نظر دارد به منظور بهبود ساختار مالی گزارش توجیهی افزایش سرمایه از محل مطالبات را در دستور کار قرار دهد.

8.        آیا مدیریت محترم شرکت سرمایه‌گذاری آینده‌نگر الگوریتم برنامه ای برای عرضه و پذیرش سهام شرکت دارد؟

با توجه به این که تمامی شرایط شرکت اعم از وضعیت پرتفوی شرکت، ساختار مالی، ترکیب اعضای هیئت مدیره، سیستم حسابداری و .... در وضعیت مناسبی  دارد؛ به نظر می­رسد پذیرش و عرضه شرکت در بازار سرمایه هدف قابل حصولی باشد. لکن به منظور تصمیم­ گیری در این خصوص، موضوع باید در هیئت مدیره شرکت مورد بررسی قرار گیرد.تعداد بازدید : 307
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...