Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: شرکت لابراتوارهای سینا دارو در مسیر تحول - 1403/01/24

به گزارش روابط عمومی، در سال 1402 و برای اولین بار راه اندازی و جاری سازی سیستم هوش تجاری (داشبرد های مدیریتی) در دستور کار شرکت سینادارو قرار گرفت، هدف از اجرای این کار ایجاد یک مکانیزم را هبردی و تحلیلی جامع اطلاعات بود تا بتواند یک نمای کلی از وضعیت کسب وکار سازمان را نشان داده و مدیران را قادر سازد تا در لحظه از رخدادهای عملیاتی درون سازمان اطلاع یابند و در مسیر تصمیم گیری درست حرکت نمایند .

 درهمین خصوص طراحی و جاری سازی ایجاد داشبرد مدیریتی کلید خورد و بخشهای فروش و بازارایابی ، تولید ، انبار و کنترل موجودی در اولویت قرار گرفت و پس از چندین ماه کار پیوسته و مداوم در نهایت در بهمن ماه سال 1402 داشبرد مدیریتی در قالب click view نهایی و جاری سازی گردید .

 برنامه طراحی و تدوین سند استراتژیک شرکت لابراتوارهای سینا با قدمتی حدود ۶۰ سال یکی از شرکتهای موثر در صنعت دارو سازی کشورمی باشد لذا با توجه به فقدان برنامه ریزی استراتژیک وجود این سند بیش از پیش احساس میشد بنابراین برای اولین بار برنامه طراحی و ایجاد سند استراتژیک در دستور کار قرار گرفت . در همین خصوص و در مدت شش ماه، سند برنامه ریزی استراتژیک با افق چشم انداز هشت ساله و براساس مدل کارت امتیازی متوازن ( BSC ) تدوین و جاری سازی گردید به نحویکه علاوه بر طراحی یک برنامه دقیق و آینده محور، تمامی اهداف استراتژیک ، چشم انداز و برنامه های عملیاتی و جزئیات آن نیز مشخص شدند .

در همین راستا بیش از 25 جلسه مدیریتی بصورت فشرده برگزار شد که نتیجه آن تدوین 25 هدف استراتژیک و همچنین 100 پروژه ی تحولی در حوزه های مختلف کسب وکار است . برنامه معماری و طراحی مجدد فرآیندهای سازمانی از آنجا که فرآیندهای یک سازمان و اجرای آنها منجر به ارائه محصول و خدمات خواهد شد ، لیکن بروز نگه داشتن، طراحی و همچنین اصلاح فرآیندهای سازمانی از اهمیت بسزایی برخوردار است، لذا با توجه به گذشت بیش از 10 سال از طراحی فرآیندهای موجود شرکت سینا دارو، در بهمن ماه سال 1402 با دستور مدیریت محترم عامل برنامه” معماری مجدد فرآیند های سازمانی (طراحی و جاری سازی) ” آغاز شد که درحال حاضر ادامه دارد و طی 8 ماه به بهره برداری خواهد رسید . 

اهم فعالیت های این برنامه شامل موارد ذیل است :

 تدوین نقشه جامع فرآیندی طراحی فرآیند های جدید

 بازنگری و طراحی مجدد فرآیند های مو

جود طراحی و جاری سازی شناسنامه های فرآیندی

 طراحی و جاری سازی شاخص های کنترل فرآیندی


تعداد بازدید : 245
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...